Logowanie

EAW Radius RSX212L & RSX18F – nowy zaawansowany technologicznie system liniowy już dostępny

EAW Radius RSX212L & RSX18F – nowy zaawansowany technologicznie system liniowy już dostępny

EAW wprowadziło na rynek nowy system liniowy serii Radius – zbudowany na dwóch wooferach 12” i dwóch driverach i napakowany najnowocześniejszymi technologiami Radius RSX 212L.

 EAW Spec Sheet RSX212L

Nowy EAW Radius RSX 212L jest większy i mocniejszy od dotychczas dostępnego niewielkiego Radiusa RSX 208L. Nowy system liniowy jest 2-drożny. System jest zasilany wbudowanymi, specjalnie zaprojektowanymi, bardzo wydajnymi końcówkami mocy w zmodyfikowanej klasie D. Dwa woofery 12” z cewkami 2.5” są napędzane końcówką o mocy 1000 W, zaś dwa umieszczone w skutecznym falowodzie drivery 1” z cewkami 1.7” końcówką 500 W. Moduł ma poziomą propagację 90° i pionową 12°. Kalkulowana wartość 142 dB – taki maksymalny poziom ciśnienia akustycznego w szczycie (Max SPL Peak) podaje producent dla pojedynczego modułu przy poziomie załączenia limiterów.

 EAW Radius RSX212L rear panel DSP array

Pojedynczy moduł ma wymiary 812.8 x 355.6 x 517.7 mm i waży 37 kg. Nowe moduły liniówki pracują w paśmie od 50 Hz do 19 kHz i oferują bardzo wyrównane pokrycie. Niezwykle mocną stroną nowego systemu liniowego jest bardzo mocne, zaawansowane technologicznie DPS z filtrami FIR oraz technologiami EAW OptiLogic, EAW Focusing i EAW DynO. Każdy moduł jest wyposażony w inklinometr mierzący pochylenie poziome modułu. W połączeniu z komunikacją między modułami za pomocą wbudowanych u góry i na dole modułu portów podczerwieni oraz / lub za pomocą skrętki w porcie komunikacyjnym, układ DSP z technologią OptiLogic „wie”, którym modułem w gronie jest każdy z modułów i po podaniu wysokości podwieszenia i odległości na jaką groma na grać, dobiera odpowiednie nastawy mocy końcówek, korekcji EQ i procesorów dynamicznych dla zachowania koherentnej, zgodnej fazowo i częstotliwościowo odpowiedzi impulsowej. Działa to znakomicie już w modułach mniejszej serii EAW Radius RSX2018L. Dzięki połączeniu z aplikacją EAWmosaic na urządzenia z systemem iOS służącą do konfiguracji, predykcji i sterowania parametrami wbudowanych DSP, można w pełni kontrolować pracę zarówno pojedynczych modułów systemu liniowego, jak całego grona czy poszczególnych sekcji. Naturalnie, predykcję można również wykonać w aplikacji EAW Resolution w aktualnej wersji 2.6.

Warto również wspomnieć, że każdy moduł jest wyposażony w DANTE z dwoma gniazdami EtherCON w trybie daisy chain oraz wejście i wyjście analogowe XLR.

 EAW Radius RSX18F

Do kompletu EAW zaprojektował ważące 44 kg podwieszane subbasy 18” EAW Radius RS18F z przetwornikiem z cewką 3” i końcówką mocy 1000 W w zmodyfikowanej klasie D. Nad bezpieczeństwem przetworników czuwa DSP z alforytmami EAW Focusing i DynO. Kalkulowany Max SPL to 129 dB w przestrzeni otwartej. Podobnie jak modele „gruntowe” :-) mamy możliwość skonfigurowania w DSP trybu pracy kardioidalnej 2:1 lub 3:1. Również subbasy mają DANTE, wejście i wyjście analogowe XLR oraz port komunikacyjny do zarządzania z poziomu aplikacji EAWmosaic.

Więcej informacji wkrótce.

Dystrybutor: Music Info