Logowanie

d&b audiotechnik KSL8, KSL12 i KSL-SUB – nowy kardioidalny system liniowy serii SL

d&b audiotechnik KSL8, KSL12 i KSL-SUB – nowy kardioidalny system liniowy serii SL

Firma d&b audiotechnik ogłosiła, że w styczniu podczas targów NAMM Show 2019 w Anaheim w Kalifornii odbędzie się światowa premiera nowego kardioidalnego systemu liniowego d&b KSL. Na razie oficjalnych szczegółów brak :-) Ale... my wiemy, jakie będą modele nowej serii :-) I coś więcej 3:)

 db audiotechnik ksl ksl8 ksl12 ksl sub video 1

Nowy system będzie uzupełnieniem flagowego kardioidalnego modelu systemu liniowego – d&b audiotechnik GSL. Wiadomo, że system d&b audiotechnik KSL został zaprojektowany do obsługi małych i średnich koncertów, a także jako uzupełnienie dużego systemu d&b audiotechnik GSL do realizacji zadań takich, jak out-fill, center-fill, front-fill czy delay. Podobnie jak d&b audiotechnik GSL, również nowy system d&b audiotechnik KSL cechuje się kardioidalną charakterystyką kierunkową, co oznacza, że z znacznym stopniu została ograniczona wsteczna projekcja dźwięku.

 db audiotechnik ksl ksl8 ksl12 ksl sub 1

Wiadomo, że w ofercie pojawią się 3 modele zestawów głośnikowych w serii d&b audiotechnik KSL – dwa szerokopasmowe:

- d&b audiotechnik KSL8 o propagacji poziomej 80°

- d&b audiotechnik KSL12 jako down-fill o propagacji poziomej 120°

oraz jeden model subbasu d&b audiotechnik KSL-SUB.

 db audiotechnik ksl ksl8 ksl12 ksl sub video 4

Spekulacje głoszą, że nowy system będzie bazować na 12-calowych wooferach niskotonowych, zaś rolę generujących charakterystykę kardioidalną bocznych woferów powierzono 8-calowym przetwornikom. Czy to się potwierdzi? Wiadomo również, że system będzie napędzany końcówkami d&b audiotechnik D80. Więcej szczegółów wkrótce na stronie producenta!

Dystrybutor: Konsbud Audio