Logowanie

L-Acoustics A15 Focus, A15 Wide, A10 Focus, A10 Wide i subwoofer KS21 – nowości w serii ARCS

L-Acoustics A15 Focus, A15 Wide, A10 Focus, A10 Wide i subwoofer KS21 – nowości w serii ARCS

O pięć nowych modeli poszerzyła się seria stałokątowych źródeł ARCS spod szyldu L-Acoustics. Zaprojektowane do nagłośnienia przestrzeni dla publiczności liczących od 50 do 5000 osób projekty wzbogacające rodzinę głośników ARCS, dopełniają serię oferującą skalowalne systemy dla firm rentalowych i instalacyjnych.

Celem L-Acoustics jest umożliwienie swobodnej ekspresji artystom i zapewnienie publice wrażeń jakich dotąd nie doznała. Jako jedna z wiodących marek na rynku profesjonalnych systemów nagłośnieniowych, firma powiększyła swoje portfolio o modele A15 Focus, A15 Wide, A10 Focus, A10 Wide i subwoofer KS21, które zgodnie z misją przedsiębiorstwa zapewniają wydajność i niezawodność z jakiej L-Acoustics jest znane na całym świecie. Nowe modele oferują ogromną wszechstronność z zachowaniem prostoty obsługi, niewielkich rozmiarów i wagi.

L Acoustics ARCS 4

Obudowy ARCS o stałej krzywiźnie pozwalają na elastyczne działanie i uzyskanie zasięgu nawet do 45 metrów oraz natężenia dźwięku do 144 dB. Modele A15 i A10 wyposażono w falowody L-Fins, o zmiennej dyspersji, znane z flagowej serii K2. Nowe moduły ARCS można zamontować na statywach i tyczkach, ustawiać w stosy, a także łączyć je w grona pionowe lub poziome. Dzięki temu seria ARCS jest łatwym w zastosowaniu, modułowym rozwiązaniem typu plug-and-play. Zapewnia doskonałe brzmienie i skalowalność w zgodzie z wymaganiami stawianymi przez najważniejsze na świecie wydarzenia i obiekty.

L Acoustics ARCS 2

Nowa rodzina ARCS to potężny konglomerat technologii L-Acoustics, łączący najlepsze osiągnięcia z całej naszej gamy produktów oraz historii ich rozwoju. Technologia wyginania elementów drewnianych, zainspirowana naszą serią X, sprawia, że nasze nowe obudowy ARCS są bardzo lekkie i niezwykle wytrzymałe. Moduły ARCS mają konfigurowalne falowody L-Fins dla precyzyjnego określania kierunkowości. Przetworniki o jakości na równi z rodziną K oraz najlepsze w branży komponenty zapewniają naszą niepowtarzalną sygnaturę dźwiękową. Warto zaznaczyć, że KS21 jest naszym pierwszym 21-calowym subwooferem, który na pewno przekroczy oczekiwania i będzie najlepszym kompaktowym subwooferem na rynku. System cechuje się łatwością użytkowania i obsługi, włącznie z możliwością montażu wpuszczanego w celu zapewnienia estetycznej integracji z otoczeniem – entuzjastycznie komentuje projekt nowego systemu ARCS Christophe Combet, dyrektor ds. projektowania systemów, badań i rozwiązań w L-Acoustics.

L Acoustics ARCS 5

Od wesel i gal przez imprezy firmowe, widowiska teatralne po średniej wielkości sceny festiwalowe – systemy A15 i A10 bezproblemowo obsłużą małe i średnie wydarzenia. Przy użyciu subwoofer'a KS21 dodatkowo można rozszerzyć zakres niskich częstotliwości do 30 Hz. W trakcie większych realizacji wciąż mogą zostać wykorzystane w charakterze front-fill'i lub linii opóźniających i stanowić doskonałe uzupełnienie większych systemów takich jak K1 i K2.

Elastyczność jaką można uzyskać dzięki nowej generacji ARCS jest bezprecedensowa i daje użytkownikom ogromną paletę rozwiązań. Używając tylko dwóch elementów ARCS można uzyskać 15 różnych wzorów pokrycia dźwiękiem – wyjaśnia menedżer produktu, Germain Simon. Prostota konfiguracji przekłada się również na sposoby zasilania. Kolumny zaprojektowano do współpracy w proporcji jeden do jednego ze wzmacniaczami LA4X. Każdy kanał wzmacniacza łączy się z jednym egzemplarzem A15, A10 lub KS21. Proporcja ta odnosi się również do łączenia A15 i KS21, gdzie zaleca się użycie jednego subwoofer'a na jeden element A15. W przypadku A10 zalecana konfiguracja zestawu to 2 moduły na 1 subwoofer. Bezproblemowo współpracują one także ze wzmacniaczami LA12X.

L Acoustics ARCS 7

L-Acoustics A15 i A10 wyposażone zostały w system podwieszania, dzięki któremu ich aplikacja jest nie tylko efektywna, ale i bezpieczna. Unikalne, zgłoszone do opatentowania rozwiązanie montażowe typu Flush ogranicza ryzyko błędów w podwieszeniu i wystąpienia nadmiernych drgań.

ARCS-y są częścią linii produktów L-Acoustics od 1995 roku. To było pierwsze źródło wdrożone przez naszą markę po tym jak V-DOSC zrewolucjonizował branżę. Filozofią stojącą za kolejnymi wcieleniami ARCS była chęć zaoferowania znakomitego i kompaktowego źródła o średnim zasięgu, które jest jednocześnie łatwe w użyciu. Jestem bardzo dumny z tego, że nowa seria ARCS podnosi standard we wszystkich aspektach, w imponującym pakiecie, który zapewnia błyskawiczny zwrot inwestycji – dodaje Christophe Combet. Zestaw demonstracyjny L-Acoustics A15 z KS21 będzie dostępny w Audio Plus od połowy maja 2019 roku.

 

Poniżej dane techniczne

 

A15 Focus

- Typ konstrukcji: pasywna, dwudrożna

- Pasmo przenoszenia (-10 dB): 41-20000 Hz

- Maksymalny SPL: 144 dB

- Kąt pokrycia (-6 dB): obudowa 10°, falowód L-Fin 70°/110° symetrycznie lub 90° asymetrycznie

- Przetworniki: LF 15'' neodymowy, bass-reflex, HF 3'' ciśnieniowy

- Masa: 35 kg

 

A15 Wide

- Typ konstrukcji: pasywna, dwudrożna

- Pasmo przenoszenia (-10 dB): 42-20000 Hz

- Maksymalny SPL: 141 dB

- Kąt pokrycia (-6 dB): obudowa 30°, falowód L-Fin 70°/110° symetrycznie lub 90° asymetrycznie

- Przetworniki: LF 15'' neodymowy, bass-reflex, HF 3'' ciśnieniowy

- Masa: 33 kg

 

A10 Focus

- Typ konstrukcji: pasywna, dwudrożna

- Pasmo przenoszenia (-10 dB): 65-20000 Hz

- Maksymalny SPL: 139 dB

- Kąt pokrycia (-6 dB): obudowa 10°, falowód L-Fin 70°/110° symetrycznie lub 90° asymetrycznie

- Przetworniki: LF 10'' neodymowy, bass-reflex, HF 2,5'' ciśnieniowy

- Masa: 20 kg

 

A10 Wide

- Typ konstrukcji: pasywna, dwudrożna

- Pasmo przenoszenia (-10 dB): 65-20000 Hz

- Maksymalny SPL: 137 dB

- Kąt pokrycia (-6 dB): obudowa 30°, falowód L-Fin 70°/110° symetrycznie lub 90° asymetrycznie

- Przetworniki: LF 10'' neodymowy, bass-reflex, HF 2,5'' ciśnieniowy

- Masa: 20 kg

 

- Typ konstrukcji: subwoofer bass-reflex

- Pasmo przenoszenia (-10 dB): od 30 Hz, od 29 Hz (preset KS21_60)

- Maksymalny SPL: 138 dB

- Kierunkowość nominalna: standardowa lub kardioidalna

- Przetwornik: 21''

- Masa: 49 kg

L Acoustics ARCS 6

 
Więcej informacji na stronie producenta: www.l-acoustics.com
Dystrybucja: Audio Plus | audioplus.pl