Logowanie

XTA MX36 – system przełączania sygnałów z mikserów

XTA MX36 – system przełączania sygnałów z mikserów

Festiwal. Niemal każdy zespół przyjeżdża ze swoim mikserem. Trzeba sygnały z każdej konsolety podłączyć do systemu nagłośnieniowego. I tutaj wkracza najnowsze urządzenie firmy XTA – MX36.

 XTA MX36 Mixer Console Switcher front

XTA MX36 jest strasznie wygodnym rozwiązaniem, gdyż nie wymaga podłączania aplikacji komputerowej do sterowania i konfiguracji. Wszystko można ustawić bezpośrednio z panelu sterowania. Urządzenie jest określane przez producenta jako wyposażony w DSP system przełączania sygnałów z różnych mikserów.

XTA MX36 Mixer Console Switcher config1

Świetną informacją jest, że można łączyć na przykład dwa XTA MX36 w jeden system łącząc urządzenia między sobą po DANTE, z których jedno jest Masterem służącym do wysyłki sygnałów na system nagłośnieniowy, natomiast do obu procesorów można podłączyć po 3 konsolety. Możliwe jest również taka konfiguracja, w której oba procesory obsługują oddzielne elementy nagłośnienia, na przykład jeden jest podłączony do frontu Master LCR oraz toru SUB, a drugi procesor obsługuje tory out-fill i delay. Możliwości jest sporo :-)

 XTA MX36 Mixer Console Switcher rear

Model MX36 umożliwia przełączanie 3 różnych źródeł / konsolet na 4 zdefiniowane w systemie wyjścia – Master LR, front-fill, sub. Wyjścia systemowe działają symultanicznie – przez tory analogowe, AES/EBU i DANTE. Do dyspozycji są 4 wyjścia analogowe XLR, dwie pary stereofonicznych wyjść AES/EBU oraz 4-kanałowe wyjście DANTE.

 XTA MX36 Mixer Console Switcher rear3

XTA MX36 udostępnia łącznie 36 różnych wejść – na pokładzie są wejścia analogowe oraz cyfrowe – AES/EBU i DANTE. Warto podkreślić, że złącza cyfrowe AES/EBU są wyposażone w konwersję częstotliwości SRC. Synchronizację zegara można do XTA MX36 podać również z zewnętrznego źródła. Urządzenie może pracować w częstotliwości 96 kHz lub 48 kHz. Interesującą funkcją jest kontrola integralności sygnałów cyfrowych na wejściach - w razie krytycznej sytuacji XTA MX36 może w trybie auto-select przełączyć typ źródła sygnału.

 XTA MX36 Mixer Console Switcher front 1

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest możliwość podpięcia sygnału z muzyką tła, albo przez wejście mini-jack 1/8” na panelu frontowym, albo przez 2 wejścia XLR z tyłu panelu. Jest również możliwość podłączenia mikrofony z zasilaniem Phantom.

Wejścia analogowe pracują na 24-bitowych zdwojonych przetwornikach pracujących w częstotliwości próbkowania 96 kHz. Układy wejściowe są wyposażone w Gain w zakresie +50 dB - +50 dB. Akceptowany jest poziom wejściowy max do +21.5 dBu.

Jak przystało na profesjonalne urządzenie, XTA MX36 jest wyposażone w nadmiarowe, redundantne zasilanie.

Więcej informacji na stronie producenta.

Dystrybutor: ProAUDIO-AVT