Logowanie

Praktyczne warsztaty: Projektowanie, konfiguracja, kątowanie, podwieszanie i strojenie systemów nagłośnieniowych oraz układy basowe cardio i end-fired

Praktyczne warsztaty: Projektowanie, konfiguracja, kątowanie, podwieszanie i strojenie systemów nagłośnieniowych oraz układy basowe cardio i end-fired

Pragniemy zaprosić Was do udziału w kolejnych 2-dniowych teoretyczno-praktycznych warsztatach nagłośnieniowych, które odbędą się w lipcu i sierpniu w Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Warszawie. W programie m.in. wyrównanie fazowe zestawów szerokopasmowych z subbasami oraz konfiguracje subbasów - kardioidalne oraz end-fired. Ciekawi szczegółów?

Tematem warsztatów będzie efektywne projektowanie i konfiguracja systemów nagłośnieniowych, od systemów optymalnych dla zespołów eventowych, szkół i niewielkich firm nagłośnieniowych, przez niewielkie domy kultury i kluby muzyczne, po duże domy kultury oraz firmy rentalowe. Dwudniowe warsztaty poprowadzi ceniony specjalista - Tomasz Pawłowski, realizator Riverside, Czesław Śpiewa oraz wieloletni inżynier systemów nagłośnieniowych w Sound&Light Service.

Terminy warsztatów:

- Poznań – 16-17. lipca 2019

- Wrocław – 30-31. lipca 2019

- Kraków – 6-7. sierpnia 2019

- Warszawa – 20-21. sierpnia 2019.

Warsztaty PA 2019 SMAART 

Warsztaty będą się odbywać w godzinach 10 – 19. Pierwsza połowa pierwszego dnia warsztatów to głównie teoria, ale na bieżąco będziemy weryfikować teorię z praktyką :-) W drugiej części dnia zapoznamy się z podstawami obsługi programu SMAART i półprofesjonalnych alternatywnych programów na tablety oraz rozpoczniemy zajęcia praktyczne z konfiguracji i strojenia prostych systemów nagłośnieniowych.

Warsztaty PA 2019 EAW Radius dB DVA miniDrugi dzień rozpoczniemy od omówienia konfiguracji basowych – układy kardioidalne i end-fired, po czym rozpoczniemy zajęcia praktyczne. Każdy uczestnik będzie konfigurować wybrany przez siebie system nagłośnieniowy. Do dyspozycji będą 3 klasy systemów:

- pasywny system nagłośnieniowy z procesorem głośnikowym i końcówkami mocy (2 satelity + 2 subbasy z dodatkowymi zestawami dedykowanymi na front-fill i strefy delay)

- aktywny system nagłośnieniowy z wbudowanymi końcówkami (2 satelity + 2 subbasy z dodatkowymi zestawami dedykowanymi na front-fill i strefy delay)

- liniowy system 2x8”+1” z wbudowanymi końcówkami z DSP + subbasy.

Będziemy pracować na sprzęcie takich marek, jak Crown, dbx, JBL, EAW, Mackie, Powersoft, Behringer, dB Technologies, Turbosound, MC2 Audio, Xta.

 

Główne bloki części teoretycznej i praktycznej:

- typy systemów nagłośnieniowych

- dobór optymalnego systemu do różnych zastosowań i charakterystyki pomieszczenia

- stosowanie linii opóźniających

- moc / efektywność / głośność / zasięg

- gain chain / struktura toru wzmacniania, czyli dopasowanie poziomów sygnałów

- typy pomiarów akustycznych i wykorzystanie oprogramowania SMAART

- charakterystyka częstotliwościowa i fazowa systemu nagłośnieniowego

- typy i charakterystyki pracy filtrów

- procesory nagłośnieniowe – na przykładzie dbx PA2 i XTA DP448

- końcówki mocy z procesorami DSP – Powersoft X8 i MC2 Audio Delta DSP

- obsługa DSP systemu wyposażonego w końcówki mocy – EAW Radius 208L

- wyrównywanie czasowe basów i zestawów szerokopasmowych

- strojenie klasycznego systemu nagłośnieniowego

- programy do predykcji – EAW, EASE Focus 3

- kątowanie systemu liniowego

- podwieszanie i stackowanie

- strojenie systemu liniowego

- konfiguracje basów kardioidalna i end-fired.

W przypadku każdego punktu programu teoria będzie weryfikowana praktycznie.

Warsztaty PA 2019 Wawa warsztaty

Każdy z uczestników na koniec warsztatów otrzyma certyfikat potwierdzający uczestnictwo w warsztatach.

Z uwagi na praktyczną część warsztatową, ilość uczestników każdego warsztatu jest ograniczona do 25 osób. Koszt warsztatów to 700 PLN brutto (w cenie warsztatów są obiady). Dla uczestników dystrybutorzy sprzętu wykorzystywanego podczas warsztatów przygotują atrakcyjne oferty :-)

Zgłoszenia zawierające:

- imię i nazwisko

- dane do faktury pro forma

- miejsce warsztatów

- kontaktowy numer GSM

prosimy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do udziału!

Warsztaty PA 2019 Wawa

Organizator: PortalNaglosnieniowy.eu