Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 434.
Logowanie

Ostatnie 2 wolne miejsca na warsztaty Pełne wykorzystanie potencjału miksera cyfrowego w realizacji dźwięku live i miksowaniu koncertów – 2-dniowe szkolenie i warsztaty nagłośnieniowe Akademia HARMAN Pro

Ostatnie 2 wolne miejsca na warsztaty Pełne wykorzystanie potencjału miksera cyfrowego w realizacji dźwięku live i miksowaniu koncertów – 2-dniowe szkolenie i warsztaty nagłośnieniowe Akademia HARMAN Pro

Akademia_Harman_Pro_0Już za tydzień startują 2-dniowe warsztaty organizowane pod patronatem technologicznym firmy ESS Audio – dystrybutora koncernu Harman Professional, właściciela takich marek jak JBL, Soundcraft, Crown, BSS Audio, dbx, Lexicon i AKG. Są jeszcze 2 wolne miejsca!

 

Tematem tegorocznych warsztatów będzie optymalne wykorzystanie potencjału mikserów cyfrowych i możliwości, jakie dzięki mikserom cyfrowym zyskuje realizator dźwięku. Warsztaty odbędą się we wtorek i środę 30-31 lipca w Poznaniu. Pierwszy dzień poświęcony będzie w znacznej mierze teorii, ale już wieczorem odbędą się pierwsze zajęcia praktyczne. Cały drugi dzień będzie przeznaczony na zajęcia praktyczne oraz utrwalenie tematów, które będą sprawiać uczestnikom potencjalnie największe problemy. Warsztaty zakończą się koncertem, podczas którego uczestnicy będą mogli w boju zweryfikować zagadnienia poruszane na warsztatach.

Dzięki patronatowi technologicznemu – firmie ESS Audio reprezentującej w Polsce koncern HARMAN Pro – do dyspozycji będą cyfrowe miksery Soundcraft Si Expression, Si Compact, Si Performer oraz Vi 1 i Vi4/6. Ilość uczestników warsztatów drugiego dnia jest ograniczona ze względu na duży nacisk kładziony na część praktyczną. Szkolenie odbędzie się przy konsoletach – maksymalnie 3 osoby na jedną konsoletę.

A naprawdę będzie warto wziąć udział w tych warsztatach. Jednym z istotnych elementów będzie praktyczne wykorzystywanie linii opóźniających w miksie koncertów. Strukturalnie, od podstaw, będzie również omówiona kwestia strojenia systemu nagłośnieniowego oraz strojenia monitorów odsłuchowych – włącznie ze sposobami walki ze sprzężeniami. Pełen program znajduje się poniżej – na końcu niniejszej informacji. Najważniejsze, że będzie zarówno teoria (pierwszy dzień), jak i praktyka (końcówka dnia pierwszego i dzień drugi). Szkolenie zaczyna się we wtorek o godzinie 11:00, kończy pierwszego dnia o 21:00. Drugiego dnia rozpoczynamu również o 11:00 i kończymy szkolenie wieczornym koncertem. Na koniec szkolenia drugiego dnia będzie przeprowadzony test i będą rozdawane certyfikaty Akademii HARMAN Pro.

Warsztaty poprowadzą ci sami wykładowcy, którzy prowadzili warsztaty w ramach Akademii HARMAN PRO w ubiegłym roku: Tomasz Pawłowski – inżynier systemów nagłośnieniowych i realizator dźwięku w firmie Sound & Light Service oraz Bartosz „Herkules” Jurga – monitorowiec zespołu Strachy Na Lachy i realizator współpracujący z firmą Fotis Sound. Zachęcamy do lektury relacji z ubiegłorocznych warsztatów opublikowanej w miesięczniku Live Sound.

Dla uczestników szkolenia patron technologiczny – ESS Audio – przygotowuje specjalne, niezwykle korzystne oferty na cyfrowe miksery Soundcraft Si Expression i Si Performer. Wśród uczestników będą rozlosowane również baaardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez ESS Audio :-)

Koszt uczestnictwa w 2-dniowym szkoleniu obejmującym teorię pierwszego dnia i praktykę dnia drugiego to 450 zł brutto (nocleg w cenie). Udział 1-dniowy w części teoretycznej pierwszego dnia to koszt 250 zł brutto. Ilość miejsc jest ograniczona! Zgłoszenia prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Patron technologiczny: ESS Audio

 

Program ramowy warsztatów – część teoretyczna (dzień pierwszy)

1. Po co mikser?

2. Od czego zacząć przygotowanie?

3. Od czego zacząć miksowanie?

4. Elementy toru sygnału (channel strip)

- przedwzmacniacz, preamp, headamp - dopasowanie elektryczne, a wysterowanie przetwornika A/C, wysterowanie preampu

- punkty insertowe, outboard.

- filtry HP, LP

- linia opóźniająca

- korektor parametryczny

- wysyłki - od pre-dyn do post-fader

- tłumik

- komutacja

- direct out - wyjście bezpośrednie

- VCA / DCA / MCA

- grupy

- matryce

- suma

5. Korektor graficzny - z nim źle, bez niego jeszcze gorzej.

6. Grupy, kompresja równiległa, miksowanie do szyny, kompresja post-fader

7. Efekty - mono, stereo, true-stereo

- rodzaje

- pętla/insert

8. Procesory dynamiki

- bramka/ekspander/ducker

- kompresor/limiter/de-esser

- pętla sterująca, kluczowanie, side-chain

9. Miks monitorowy - Ważniejszy od frontowego :-)

10. Miks frontowy - Ważniejszy od monitorowego :-)

11. Struktura wzmocnienia

12. Sposoby eliminacji sprzężeń

 

TAGI: szkolenie nagłośnieniowe, warsztaty nagłośnieniowe, kurs nagłośnienia, szkolenie z nagłaśniania koncertów, miksowanie koncertów, kurs miksowania koncertów, szkolenie z obsługi nagłośnienia, kurs obsługi miksera cyfrowego, szkolenie z cyfrowych mikserów, praktyczny kurz nagłośnieniowy, szkolenie z obsługi cyfrowego miksera, gdzie można się nauczyć obsługi mikserów cyfrowych?, szkolenie z mikserów cyfrowych Soundcraft Si Expression, Soundcraft Si Compact, Soundcraft Si Performer 2, Soundcraft Vi 1, riderowy mikser live