Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 983.
Logowanie

Soundcraft Vi - Aktualizacja softu do wersji 6.3

Soundcraft Vi - Aktualizacja softu do wersji 6.3

Software V6.3 do wszystkich konsolet Soundcraft z serii Vi "000..." jest dostępna i dodaje kilka przyjemnych rzeczy.

Co nowego? Między innymi automatyczne miksowanie mikrofonów vMIX. Jest to algorytm oryginalnie stworzony na potrzeby konsolet broadcastowych STUDER Vista. Dzięki niemu możliwe jest automatyczne miksowanie mikrofonów. Jest to bardzo przydatna funkcja w sytuacjach kiedy wykorzystywanych jest kilka mikrofonów jak: panel dyskusyjny, konferencja, dyskusja itd. Algorytm redukuje poziom gaina tam gdzie rozmówcy nie są aktywni w dyskusji, jednak działa bardzo szybko i dynamicznie, jest szybszy od reakcji człowieka.

Dodatkowo producent w aktualizacji zapewnił nową możliwość w workflow, która pozwala kanałom wejściowym być przypisanym do fadera wyjściowega na Master (Control) Bay. Pozwala także na kontrolę nie tylko fadera i mute z panelu faderów, ale także przetwarzania kanału wejściowego poprzez ekran Vistonics. Jako część tego dodatku, strona faderów wejściowych może zostać zlinkowana do strony faderów wejściowych. Przez co np. aktywowanie strony wejściowej może automatycznie wybrać określoną stronę wejściową w tym samym momencie. Może się to przydać konsoletom, które obsługują mniej fizycznych kanałów jak Vi2000, co pozwala na dostęp do większej liczby kanałów wejściowych jednocześnie.

Aplikacja ViSi Remote na iPada również została zaktualizowana i dodaje mierniki dla konsolet z serii Vi "00" i "000". Aplikacja tym razem w wersji 3.3 może być wykorzystywana tylko i wyłącznie z najnowszym softem na konsoletach, czyli V6.3.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Dystrybutor: ESS Audio