Logowanie

CODA Audio APS z technologią asymetrycznych falowodów w Domu Kultury w Boguszowicach

CODA Audio APS z technologią asymetrycznych falowodów w Domu Kultury w Boguszowicach

W Domu Kultury w Boguszowicach powstała pierwsza w Polsce instalacja nagłośnieniowa z wykorzystaniem nowoczesnego systemu liniowego CODA Audio APS z wykorzystaniem falowodów o niesymetrycznej propagacji poziomej. Co daje takie rozwiązanie?

 CODA Audio APS DK Boguszowice right

CODA Audio to stałokątowy system liniowy – stałokątowy w pionie, bo cechą wyróżniającą ten system są opcjonalne falowody o niesymetrycznej propagacji poziomej. Dzięki zastosowaniu takich falowodów w razie instalacji w pobliżu ścian, unika się powstawania niepożądanych odbić dźwięku od ścian i generowania degradujących sygnał filtrów grzebieniowych. A to w przypadku najwyższej jakości systemu gwarantuje znakomite brzmienie. W konfiguracji nagłośnienia zaprojektowanej specjalnie dla sali widowiskowej w Domu Kultury w Boguszowicach zaimplementowano falowody o propagacji 45° od ściany i 60° do środka sali. Jako front-fill zastosowano zestawy głośnikowe point-source CODA Audio HOPS 8T. Przetwarzanie najniższego pasma powierzono subbasom CODA Audio SCV-F. To jedna z najnowocześniejszych konstrukcji subbasów z zaimplementowanymi czujnikami wychylenia membran pozwalającymi w połączeniu z końcówkami mocy z zaawansowanym DSP CODA Audio LINUS 14D na zwrotne sterowanie przekazywaniem sygnału. Efektem zastosowania tej technologii jest zminimalizowanie zniekształceń i zoptymalizowanie efektywności tych subbasów. System główny w całości jest zasilany końcówkami mocy CODA Audio LINUS 14D.

 CODA Audio APS LINUS 14D 5C DK Boguszowice

Za najwyższej jakości odsłuch na scenie w Domu Kultury w Boguszowicach będzie odpowiadać 8 wysokiej klasy niewielkich i niskoprofilowych monitorów wedge CODA Audio Cue Four. To szczególna 3-drożna (!) konstrukcja bazująca na dwóch wooferach 8” i współosiowym 2-drożnym driverze 1.4” umieszczonym w niesymetrycznym w pionie eliptycznym falowodzie o propagacji pionowej 55° x 40° i poziomej 60°. Monitor może być zasilany przez jeden kanał końcówki z pasywnym podziałem pasma, lub dwa kanały z aktywnym podziałem. W Domu Kultury w Boguszowicach do zasilania 8 monitorów przeznaczono dwie końcówki mocy CODA Audio LINUS 5C.

 CODA Audio APS DK Boguszowice FOH

System montowała firma Stagebox.pl Rafał Januszek. Za projekt o optymalizację działania w środowisku pracy był odpowiedzialny Dawid Sewera. Życzymy wielu udanych realizacji i znakomitego soundu na każdym koncercie! 

Kontakt w sprawie oferty i prezentacji produktów CODA Audio: Tomasz Boroń –Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   tel.: +48 503 138 837

Dystrybutor: Tommex