Logowanie

Technologia D.O.G.S. w mikserach Soundcraft Vi2000 i Vi3000 na trasie Krzysztofa Iwaneczko „Jestem”

Technologia D.O.G.S. w mikserach Soundcraft Vi2000 i Vi3000 na trasie Krzysztofa Iwaneczko „Jestem”

Gdy Michał Jantar zabiera się za przygotowanie od strony technicznej trasy koncertowej wiadomo, że będzie nowocześnie. Kto ciekaw garstki informacji o szczegółach konfiguracji na trasie Krzysztofa Iwaneczko „Jestem”?

Trasa „Jestem” ruszyła na początku kwietnia i obejmuje 10 koncertów. Już odbyły się koncerty w Poznaniu, Toruniu, Katowicach, Szczecinie, Krakowie i Gdańsku – cała konfiguracja sprawdziła się znakomicie. Krzysztofa Iwaneczko na tej trasie będzie jeszcze można posłuchać na koncertach w Warszawie, Wrocławiu, Przemyślu i Kielcach.

 Krzysztof Iwaneczko Jestem Michal Jantar FOH

Sprzęt na trasę dostarcza firma Zabdyr Sound&Light, Michał Jantar odpowiada za strojenie systemów i realizację miksu frontowego na Soundcraft Vi3000. Monitory realizuje Piotr „Piethia” Głuszyk na Soundcraft Vi2000.

 Soundcraft Vi2000 Piotr Piethia Głuszyk miks monitorowy monitorowiec Iwaneczko

W celu uproszczenia konfiguracji, podczas trasy nie są używane ani stageboxy, ani splittery analogowe. Sygnały ze sceny wchodzą prosto w pokładowe wejścia analogowe do miksera monitorowego Soundcraft Vi2000 i z niego są przesyłane przez MADI po skrętce do miksera frontowego Soundcraft Vi3000. Naturalnie, konsolety są połączone po MADI redundantnie, przez dwie skrętki.

Soundcraft Vi Vi1000 DOGS

Na trasie jest wykorzystywana technologia D.O.G.S. służąca do stabilizacji poziomów wyjściowych współdzielonych sygnałów. Ta technologia dba o to, że jeśli w monitorowym mikserze zmieni się wartość GAIN, to na wyjściu Direct Out z wysyłką do konsolety frontowej ta wartość jest kompensowana. Przykładowo, gdy monitorowiec zmniejszy wartość GAIN o 3 dB, wysyłka na konsoletę frontową zostanie automatycznie zwiększona cyfrowym TRIMEM o +3 dB. Taka kompensacja GAINów, tylko inaczej :-)

 Krzysztof Iwaneczko Jestem Michal Jantar FOH vi3000

Sygnały LOOPów i CLICKów są odbierane przez DANTE w Vi2000, a następnie dystrybuowane do Vi3000 przez MADI. Przez DANTE w monitorowym Vi2000 mogą być również podane backupowe sygnały wszystkich pozostałych śladów. Z kolei DANTE w Vi3000 służy do przeprowadzenia wirtualnych soundchecków oraz rejestracji koncertów.

 Krzysztof Iwaneczko Jestem Michal Jantar FOH drums2

Zestaw perkusyjny składający się z 9 elementów jest omikrofonowany na 12 kanałów. Na scenie są wykorzystanie mikrofony różnych marek, w tym m.in. Neumann, Sennheiser i Shure. W sumie cały miks frontowy obejmuje 37 kanałów wejściowych. W miksie Michał Jantar wykorzystuje m.in. korektory dynamiczne dostępne standardowo w konsoletach Soundcraft Vi1000, Vi2000, Vi3000, Vi5000 oraz Vi7000.

 Krzysztof Iwaneczko Jestem Michal Jantar FOH grandMA

Odsłuchy są realizowane na systemach IEM firmy Sennheiser. Na froncie firma Zabdyr Sound&Light w większości lokalizacji stawia system Coda AIRLINE LA8 zasilany końcówkami mocy Powersoft K10. Tylko w Poznaniu, Szczecinie skorzystano z lokalnych systemów nagłośnieniowych. Taka sytuacja będzie miała jeszcze miejsce we Wrocławiu.

Światło realizuje Sebastian Zabdyr na grandMA2 Lite. Światło jest skromne, ale bardzo efektownie - PATT, Pointe i B-Eye K10.

 Krzysztof Iwaneczko Jestem Michal Jantar FOH scena bok

Kierownik techniczny trasy: Audio Wizard Michał Jantar
Realizacja techniki: Zabdyr Sound&Light