Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 2475.
Logowanie

DiGiCO SD11 przy streamingu live w technologii VR podczas X Games Minneapolis 2017

DiGiCO SD11 przy streamingu live w technologii VR podczas X Games Minneapolis 2017

X Games Minneapolis 2017, które miały miejsce w połowie lipca były pierwszym show ESPN, który był streamowany live w technologii VR.

FIlmowanie w technologii 360 i poprawne "zbieranie" zawodów skateboardowych czy BMXów nie jest łatwym zadaniem. Podobnie sprawa wygląda w przypadku dźwięku, który także musi być odpowiednio przygotowany.

Za obsługę zewnętrznych serwisów odpowiedzialny był Dome Vision, gdzie okiełznaniem dźwięku i miksowaniem zajmował się Nick Tveitbakk. Do tego zadania wybrano DiGiCo SD11. 

Odbiorcy w 48 krajach, wykorzystujący technologię Samsung VR Gear, mogli poprzez aplikację Samsung VR przyglądać się zawodom w sposób jakby tam byli.

"Był to pierwszy raz, kiedy wykorzystano ten sposób transmisji w czasie X Games, a SD11 sprawił, że to co było skomplikowane i stanowiło wyzwanie, stało się wykonalne".

xgames1

Konsoleta została tak skonfigurowana, że cały interfejs był bardzo łatwy w użyciu i w szybki sposób pozwalał dodawać lub redukować kanały, czy wejścia ze wszystkich zdefiniowanych setów czy grup. Dzięki temu, inżynier dźwięku mógł grupować kilka shotgunów i innych mikrofonów efektowych pod jeden fader, przez co mógł szybko działać i reagować.

Dodatkowo, przez to, że DiGiCo jest siastrzaną firmą Calreca, łączność pomiędzy SD11 i Calrec Artemis było bardzo proste i wiarygodne. Pojedynczy kabel MADI obsłużył cały sygnał audio od Calreca do SD11 i z SD11 do wozu produkcyjnego ESPN.

"Bycie w centrum akcji i możliwość wyboru punktu widzenia to niesamowite doświadczenie, jednak do tego potrzebny jest świetny dźwięk. To zrobiło właśnie SD11 - dało nam moc i funkcjonalnośc, której chcieliśmy w małym opakowaniu, wraz z łatwością łączności i użytkowania, która sprawiła, że cała niby skomplikowana sytuacja stała się łatwa w zarządzaniu."

Dystrybutor DiGiCo: Polsound