Logowanie

Adamson Point – sposób na profesjonalne i precyzyjne nagłośnienie klubów i eventów

Adamson Point – sposób na profesjonalne i precyzyjne nagłośnienie klubów i eventów

Zaprojektować dobre przetworniki to sztuka. Jeszcze większa sztuka to zaprojektować dobrze grające i efektywne zestawy głośnikowe. Ale największą sztuką jest tak zaprojektować zestawy i akcesoria montażowe do nich, żeby zagwarantować możliwie dużą uniwersalność przy wykorzystywaniu tych zestawów w nagłaśnianiu różnych przestrzeni w przeróżnych rolach i sytuacjach. Do tak zaprojektowanych zestawów należy seria Adamson Point. Co ciekawego przygotował producent?

Moda sprawiła, że w Polsce przez moment zaczęto traktować systemy liniowe jako panaceum na skuteczne nagłośnienie każdej przestrzeni. Szybko się jednak okazało, że w pomieszczeniach zamkniętych, zwłaszcza wąskich i długich, gdzie systemy trzeba było wieszać lub stackować blisko ścian, liniówki generowały zbyt dużo problemów wynikających z odbić.

Wśród rozsądnych inwestorów, projektantów i realizatorów do łask powróciły tak zwane zestawy point source – punktowe źródła dźwięku. Czyli „stare” klasyczne zestawy głośnikowe :-) Okazało się bowiem, że w bardzo wielu sytuacjach radzą sobie dużo lepiej, niż grające zwykle bardzo szeroko systemy liniowe. I tutaj jest pole do popisu dla serii Adamson Point.

 Adamson Point zawiesia v1

Adamson projektując tę serię miał na uwadze właśnie różnorodność zastosowań tych zestawów. Zaczynając od tego, co zwykle najważniejsze dla inwestora – estetyka.

Adamson Point RALcolors

Zestawy głośnikowe Adamson Point można zamówić w dowolnym kolorze z palety RAL Classic. Czyli mamy możliwość wyboru wykończenia obudowany w jednym z 200 kolorów :-)

ral k5 faecher

Prawda, że wystarczy, aby dopasować kolor obudowy do projektowanego wnętrza na przykład teatru, hotelu, klubu, sali konferencyjnej czy sali kongresowo-wykładowej?

 Adamson P12 A 40x20

Wykonanie obudów jest na absolutnie topowym poziomie – obudowy są wykonane z sezonowanej wielowarstwowej sklejki. Stalowe grille są malowane proszkowo odporną na uszkodzenia farbą. To, co wyróżnia serię Point Adamsona to fakt wyposażenia obudów w dwa systemy montażu, które umożliwiają zarówno podwieszanie, jak montaż do ścian i sufitów.

Adamson M system montage 

Prócz tradycyjnych gwintów montażowych Omni Mount przeznaczonych do zamontowania uchwytu naściennego, wszystkie modele serii Point mają po 4 gniazda opatentowanego przez Adamsona systemu SLR (Side Lock Revolver). Uchwyty SLR znajdują się na przeciwległych ściankach obudowy - bocznych oraz dolnej i górnej.

 Adamson SLR zoom1

Dostępne są następujące opcje montażu:

Adamson SRL P12 Vertical V12 934 0007

 • rama do pionowego montażu zestawu z regulacją kąta pochylenia

Adamson SRL P12 Horizontal 934 0006Adamson Point8 Horizontal Bracket

 • rama do poziomego montażu zestawu z regulacją kąta pochylenia

Adamson SRL P12 Butterfly 934 0005Adamson Point 12 SLR Butterfly Bracket super sight mount

 • podwójna rama do pionowego montażu dwóch zestawów szerokopasmowych

Adamson SRL P12 Sight Mount 934 0015Adamson Point 15 SLR Sight Mount 2

 • krótka belka do podwieszania pod różnymi kątami zestawów szerokopasmowych, jak i basów

Adamson SRL P12 Extended Sight Mount 934 0004Adamson SLR Point 115 Point 8 underhang

 • długa belka do podwieszania pod różnymi kątami zestawów szerokopasmowych, jak i basów

Adamson SRL P12 Quicklock Articulator 934 0014Adamson SRL P12 Super Sight Mount Quicklock Articulator

 • ramię do podwieszenia dwóch zestawów szerokopasmowych

Adamson P8 P115 Underhang 931 0004

 • elementy do powieszenia zestawu szerokopasmowego Point 8 pod subbasem Point 115Sub

Adamson SRL P8 P15 Underhang 931 0005Adamson SLR Point 115 Point 8 underhang

 • elementy do podwieszenia mniejszego zestawu szerokopasmowego pod większym

Adamson SRL P12 360 Articulator 932 0030

 • system montażu 360°

Adamson SRL P12 Wedger 551 0004

 • podstawek do zastosowania jako monitor podłogowy

 

Uchwyty montażowe są początkiem. Bo do każdego zestawu – a jest ich w ofercie 6, 3 2-pasmowe szerokopasmowe zestawy oraz 3 subbasy – producent zaprojektował kilka różnych sposobów montażu, w tym również podwieszania jednych zestawów pod drugimi.

 Adamson Point 8 12 15 opened

Zaraz... Ale przecież jak podwiesimy pod sobą dwa zestawy szerokopasmowe, na przykład Adamson Point 12, to wygenerujemy „wzorcowy” Comb Filter, czyli filtr grzebieniowy...

Nic bardziej mylnego :-)

W ofercie są 3 modele 2-drożnych zestawów szerokopasmowych. Są to:

 • Adamson Point 8
 • Adamson Point 12
 • Adamson Point 15.

 Adamson Point 8 open

Po pierwsze, tuby driverów mają możliwość obrócenia o 90°. Daje to możliwość zamontowania na przykład zestawu Adamson Point 8 z tubą o propagacji 90° x 60° w pionie lub poziomie. Ale to nie wszystko. Zestawy Adamson Point 12 i Point 15 oprócz oczywistej możliwości odwracania o 90° tuby, są dostępne w trzech wersjach propagacji tuby:

 • 60° x 40°
 • 90° x 60°
 • 40° x 20°.

 Adamson twoP12 SRL QL

Taki wybór daje już naprawdę ogromne możliwości, jeśli chodzi o dopasowanie elementów i precyzję propagacji systemu nagłośnieniowego. A dzięki akcesoriom montażowym seria Adamson Point pozwala na profesjonalną implementację na absolutnie światowym poziomie.

 Adamson Point woofer

Poza wszystkim, seria Adamson Point to niezwykle wydajne, zawodowo brzmiące zestawy głośnikowe. Zastosowano najwyższej klasy przetworniki – za sekcję wysokotonową w Point 12 i Point 15 odpowiadają drivery B&C z 3” cewką i wylotem 1.4”, a w Point 8 driver Adamson driver B&C z cewką 1,7” i wylotem 1”. Za sekcję średnio-niskotonową odpowiadają autorskie woofery Adamson z charakterystycznymi żółtymi membranami z kevlaru. Co daje zastosowanie kevlaru? Zwiększa sztywność membrany co wydatnie zmniejsza zniekształcenia, poprawia odpowiedź impulsową i zasadniczo zwiększa trwałość, a także zapewnia po wielokroć lepszą odporność na działanie złych warunków atmosferycznych i wilgoć, niż tradycyjne membrny z papieru.

W ofercie znajdują się zestawy Point 12 i Point 15 z pasywnym podziałem pasma – wówczas montowana jest zwrotnica (ważąca prawie 2kg!) oraz z aktywnym podziałem, do zasilenia w bi-ampie. Zestawy mają przygotowane presety dla DSP Lake, XTA i końcówek LabGruppen serii IPD. Zalecane są końcówki MC2 Audio wyposażone w processing XTA oraz LabGruppen z Lake.

 Adamson SLR zoom10 2paczki

Seria Adamson Point z tak bogatym wyposażeniem montażowym sprawdzi się znakomicie w firmie nagłośnieniowej realizującej eventy w przeróżnych lokalizacjach – dzięki szerokiemu spektrum propagacji, seria Point gwarantuje świetne brzmienie wynikającą z precyzyjnego pokrycia nagłaśnianej przestrzeni i zniwelowaniu szkodliwych odbić.

Adamson Point zawiesia v3 

Marka Adamson przeżywa w Polsce swój renesans – od momentu przejęcia dystrybucji przez wrocławską firmę ProAUDIO-AVT, systemy nagłośnieniowe Adamsona zagościły nie tylko w firmach nagłośnieniowych i rentalowych, ale również w klubach i instalacjach stałych właśnie serią Adamson Point. Seria ta jest znakomitą opcją w przypadku instalacji stałych, w klubach, hotelach, centrach konferencyjnych. A jeśli istnieje potrzeba połączenia instalacyjnego systemu liniowego – na przykład Adamson IS7 lub IS10 - ze źródłami typu point source, Adamson umożliwia to na poziomie profesjonalnym, gdyż wszystkie systemy Adamsona są ze sobą kompatybilne barwowo i fazowo i są dostępne w oprogramowaniu do projektowania systemów nagłośnieniowych Blueprint. Jeśli ktoś szuka prestiżowego nagłośnienia klasy premium, Adamson Point łączy znakomite brzmienie, wydajność, efektywność, najwyższą jakość wykończenia i precyzję pokrycia nagłaśnianej przestrzeni. To niepodważalne atuty. Jeśli chcesz się przekonać o tym, czy Adamson Point sprawdzi się w Twojej przestrzeni nagłośnieniowej, możesz zamówić w u dystrybutora prezentację systemu. Tylko przygotuj się na to, że nie będziesz już chciał tego systemu oddać :-) Polecamy!

Dystrybutor: ProAUDIO-AVT