Logowanie

QSC Q-SYS - Platforma integrująca audio, video i system kontrolny

QSC Q-SYS - Platforma integrująca audio, video i system kontrolny

QSC Q-SYS to platforma stworzona w oparciu o otwarty ekosystem IT. Dzięki niej w wygodny sposób można połączyć systemy audio, video, jak i pełną kontrolę. Jak to działa?

Q-SYS w wyjątkowy sposób wykorzystuje moc przetwarzania Intela, niezawodność systemu operacyjnego Linux, a także interoperacyjność standardów sieciowych IEEE. Takie podejście oparte na technologiach IT pozwala QSC na łatwą migrację platformy Q-SYS na inne platformy Intela, gdy wprowadzają nowe, szybsze chipsety i inne gotowe urządzenia. Ponadto wykorzystanie standardowych protokołów IT sprawia, że platforma Q-SYS jest wysoce rozszerzalna dla przyszłych funkcji i platform IT.

Q-SYS oferuje funkcje audio, wideo, a także sterowanie (AV i C) na poziomie oprogramowania, co oznacza, że nie potrzeba dedykowanego sprzętu, jakiego wymagają najbardziej konkurencyjne systemy. Jest to platforma, która rozwija się z czasem dzięki aktualizacjom oprogramowania. Poniżej znajduje się tylko kilka wbudowanych funkcji aktualnie dostępnych w Q-SYS.

QSC Q-SYS
 
Poniżej przykładowy schemat zastosowania systemu w pomieszczeniu konferencyjnym.
QSC Q-SYS
Pojedynczy procesor Q-SYS Core, taki jak Q-SYS Core 110f, może obsługiwać prawie każdą małą instalację, w tym lokalne wejścia i wyjścia, przetwarzanie dźwięku i sterowanie, routing kamer konferencyjnych, mostkowanie wzmacniaczy, zaawansowane przetwarzanie, kanselacja echa, czy korektor.
QSC Q-SYS
Duże przedsiębiorstwa mogą wdrażać przetwarzanie dźwięku, obrazu i sterowania (AV i C) z centrum danych za pomocą procesorów kolejnej generacji Q-SYS Enterprise Core. Ten paradygmat umożliwia działowi IT scentralizowanie całego procesu przetwarzania, sterowania i monitorowania każdego elementu technologii w całym budynku, jednocześnie oferując pełną redundancję niemal każdego komponentu Q-SYS, tak jak w przypadku każdej innej usługi IT w sieci. Jest to pełne doświadczenie konwergencji AV/IT.

QSC Q-SYS

Platforma Q-SYS obsługuje różne źródła audio:

- Analogowe i cyfrowe audio;
- Urządzenia AES67;
- Dante, AVB i CobraNet;
- Do tego przetwarzanie AEC i szerokie możliwości EQ.

Jeżeli chodzi o video, to tutaj również szeroki zakres:

- Kamery konferencyjne podłączone do sieci i punkty końcowe bez niepotrzebnych rozszerzeń USB;
- Integracja z Skype for Business™, GoToMeeting®, Zoom i wiele innych;
- Pojedyncza platforma dla PC, BYOD i interaktywnych whiteboardów.

Warto podkreślić, że jeżeli chodzi o kontrolę urządzeń i parametrów to Q-SYS wspiera różne wtyczki i skrypty, przez co jest otwarty na zewnętrzne rozwiązania:

- Zaawansowany edytor skryptów Lua dla specjalnie dostosowanych kontrolerów;
- Rosnąca biblioteka wtyczek i skryptów;
- Kontrolery dotykowe Q-SYS;
- Prosta konfiguracja GUI na zasadzie drag'n'drop dla interfejsów kontrolnych.

Poniżej możecie zobaczyć jak przedstawia się kompletny system i jak to działa.

QSC Q-SYS

 

Trzeba przyznać, że jest to świetne, kompletne i intuicyjne rozwiązanie, które znajdzie zapewne wielu zadowolonych użytkowników.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta TUTAJ.

Dystrybutor QSC: Aplauz