Logowanie

HARMAN Connected PA - Zintegrowany system nagłośnienia live

HARMAN Connected PA - Zintegrowany system nagłośnienia live

HARMAN Connected PA to specjalnie opracowany system, dzięki któremu urządzenia wzajemnie się rozpoznają, co pozwala na szybką konfigurację całego setupu.

Z wykorzystaniem technologii HARMAN COnnected PA nie musisz być technikiem czy realizatorem, żeby obsłużyć w podstawowym zakresie sprzęt nagłośnieniowy. Jeśli jesteś muzykiem, przedszkolanką, instruktorem aerobiku, prezenterem produktów konsumenckich, szkoleniowcem - ta technologia za Ciebie wykona część pracy związanej z podłączeniem i konfiguracją nagłośnienia :-) Wystarczy skonfigurować nagłośnienie wykorzystując dedykowany sprzęt marek koncernu HARMAN PRO - Soundcraft, AKG, JBL i dbx. Jak to możliwe?

Sercem całego systemu jest aplikacja kontrolna na komputery Mac i PC, a także na urządzenia mobilne jak tablety z iOS Apple iPad. Pozwala na sterowanie wszelkimi parametrami sprzętów połączonych w jeden ekosystem Connected PA. Co ciekawe, poszczególne elementy systemu rozpoznają się poprzez podłączenie kabla XLR. 

Producent przygotował to rozwiązanie z myślą o szybkiej konfiguracji systemu nagłośnieniowego. W efekcie wystarczy podłączyć dany sprzęt do miksera, a aplikacja momentalnie pokazuje cóż to dokładnie jest, a także przyporządkowuje ustawienia. Dzięki temu, cały system jest niemalże od razu gotowy do występu, wystarczy tylko trochę dostosować parametry i gotowe. 

Harman ConnectedPA app

Z pozycji aplikacji można ustalać gain, definiować EQ, optymalizować efekty itd. łącznie ponad 70 parametrów.

Jakie produkty wchodzą w skład rodziny Connected PA?

Harman ConnectedPA JBL PRX800W

- głośniki - JBL PRX800
- direct Box - dbx Di1
- mikrofon - AKG P5i
- mikser - Soundcraft Ui24R, Ui12 lub Ui16

Harman ConnectedPA AKG MDAi

Dodatkowo, dzięki specjalnemu dodatkowi - adapterowi AKG MDAi, z systemem można zintegrować w zasadzie każdy dynamiczny mikrofon, a aplikacja automatycznie przywoła konkretne ustawienia.

Harman ConnectedPA dbx DI1

dbx Di1 pozwala na przechowywanie presetów dla basu, gitary akustycznej i innych instrumentów.

Harman ConnectedPA Soundcraft Ui24R

Z kolei mikser z serii Ui pozwala na kontrolę wszystkich najważniejszych parametrów miksu.

Finalnie sygnał dotrze do naszych uszu poprzez głośniki PRX800, które pozwalają na przywoływanie ustawień poziomów, korekcji pomieszczenia, opóźnień i presetów przygotowanych z myślą o różnych realizacjach.

A wszystko to z poziomu jednej aplikacji.

Minimalne wymagania dotyczące firmware'u do kompatyblnych produktów:

- JBL PRX800: v1.0.1.91;
- Soundcraft Ui24R: V1.0.7110;
- Soundcraft Ui16/12: 1.0.7048.

Ciekawstką jest, że cała komunikacja między elementami systemu odbywa się po tradycyjnych kablach XLR (!). 
 
Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.
 
Dystrybutor: ESS Audio