Logowanie

Outline Newton – cyfrowa matryca FPGA 216x216 MADI DANTE AES/EBU analog z DSP i filtrami WFIR

Outline Newton – cyfrowa matryca FPGA 216x216 MADI DANTE AES/EBU analog z DSP i filtrami WFIR

Firma Outline zaprezentowała najnowsze rozwiązanie w dziedzinie dystrybucji sygnałów – procesor nagłośnieniowy Outline Newton.

Adam Giant

 Outline Newton Dashboard Matrix

Urządzenie zamknięte w obudowie 1U zdolne jest konwertować kilka najpopularniejszych standardów audio – DANTE, MADI optyczne i elektryczne/koaksjalne, AES/EBU oraz analog. Możliwości są imponujące. Outline Newton łączy kilka różnych funkcjonalności. Po pierwsze to oparta na otwartej strukturze potężnego procesora FPGA zaawansowana matryca mogąca obsłużyć 216 wejść do 216 wyjść, która może być synchronizowana przez jedną z 14 możliwości wyboru zegara taktującego. Naturalnie procesor obsługuje automatyczna konwersję częstotliwości próbkowania między formatami w każdą stronę.

 Outline Newton Dashboard start

Całkowitą nowością jest zastosowanie filtrów WFIR, które definiują nową precyzję operacji w zakresie niskich częstotliwości z niespotykaną dotychczas prawie niezmienną rozdzielczością w każdej oktawie.

Redundancja jest mocną stroną nowego procesora. Outline Newton posiada możliwość jednoczesnego processingu aż do 16 kanałów. Całość pracuje w częstotliwości 96kHz. Urządzenie daje możliwość przypisania aż 4 dowolnych sygnałów do każdego wejściowego kanału DSP, co zapewnia znakomite zabezpieczenie w razie utraty komunikacji z jednym ze źródeł. W razie zaniku sygnału jednego źródła, automatycznie procesor przełącza się na kolejne źródło. Procesor ma również wbudowany podwójny zasilacz prądowy.

 Outline Newton front

Outline Newton jest dostępny w trzech wersjach - podstawowa Newton 16 (obsługująca jedynie standardy cyfrowe), nieco bardziej rozbudowane 16+4, a także 16+8, gdzie następująca liczba oznacza ilość analogowych I/O. Aplikacja Dashboard przeznaczona do kontroli jednostek Outline Newton jest dostępna na chwilę obecną tylko na system OS X – niestety, wymagana jest minimum wersja systemu (10.12). Warto wspomnieć, że aplikacja jest darmowa i pozwala pracować w trzech trybach: online, offline i virtual.

Więcej informacji na stronie producenta.

Dystrybutor: MBS