Logowanie

JBL VTX M22 z końcówkami Crown iTech HD 4x3500 w firmie WSOUND

JBL VTX M22 z końcówkami Crown iTech HD 4x3500 w firmie WSOUND

Szczecińska firma WSOUND po trwających kilka miesięcy testach różnych modeli monitorów, postanowiła zakupić set 14 riderowych monitorów JBL VTX M22.

 JBL VTX M22 WSOUND nagroda

JBL VTX M22 to eleganckie w swej linii, potężne niskoprofilowe monitory, które pozwalają wydobyć z siebie maksymalny SPL 138 dB (!). To jedne z najmocniejszych monitorów na świecie, do tego – jak wykazały testy porównawcze – jedne z najlepiej brzmiących.

 JBL VTX M22 WSOUND driverD2

JBL VTX M22 są wyposażone w dwa przetworniki 12” z podwójną 3-calową cewką w technologii Differential Drive – każdy woofer ma moc ciągłą 750 W (wg normy IEC 100 godzin). Driver w opatentowanej przez JBLa pierścieniowej technologii dwucewkowej - JBL D2 – ma również dwie cewki 3” i moc 100 W (IEC 100 godzin). Propagacja jest optymalna dla warunków scenicznych - 60° x 60°. I faktycznie w tym zakresie pracy, pokrycie dźwiękiem jest niezwykle wyrównane.

 JBL VTX M22 WSOUND tuba

Monitory mogą być napędzane 1-kanałowo z pasywnym podziałem pasma przez wbudowaną zwrotnicę lub 2-kanałowo – do współpracy z M22 dedykowane są końcówki Crown iTech HD 4x3500. Producent przygotował odpowiednie presety z podziałem pasywnym i aktywnym, również z filtrami FIR nadającymi w pełni liniową fazę.

 JBL VTX M22 WSOUND test

Szefostwo firmy WSOUND brało pod uwagę 4 modele monitorów różnych firm, w tym m.in. JBL VTX M22. Dodatkowo na testy zostały dostarczone monitory JBL VTX M20 – mniejszy model zbudowany na dwóch wooferach 10” i identycznym jak w M22 driverze. Testy wyglądały następująco:

- słuchanie muzyki z płyt

- słuchanie śladów – w „komisji” było 5 realizatorów dźwięku

- dwa zespoły muzyczne - każdy z muzyków w ślepym teście w pojedynkę słuchał swojego instrumentu i później z zespołem.

Według opinii szefostwa, realizatorów tej firmy i – co ważne – również muzyków biorących udział w testach i porównaniach, monitory JBL VTX M22 cechowały się najlepszym brzmieniem miksów monitorowych i relatywnie najniższą czułością na sprzężenia przy użyciu najpopularniejszych mikrofonów estradowych. Poza wszystkim, do konstrukcji JBL VTX M22 przekonała szefostwo firmy również najwyższa skuteczność.

 JBL VTX M22 WSOUND 2

WSOUND wyposażył się w czternaście monitorów JBL VTX M22 i w cztery 4-kanałowe końcówki mocy Crown. Skąd taka ilość? Po analizie riderów z ubiegłego sezonu i na ten sezon :-) Taka była największa wymagana ilość monitorów. Ale w planach WSOUND ma powiększenie systemu monitorowego.

 JBL VTX M22 WSOUND 3

Nowe monitory w firmie WSOUND zagrają już w ten długi majowy weekend na koncertach Pudelsów i Chłopców Z Placu Broni. Dobrego odsłuchu!

 

Strona firmy: WSOUND