Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 434.
Logowanie

TEST | QSC TouchMix-16

TEST | QSC TouchMix-16

QSC-TouchMix16-insertWszyscy wiedzą, kto "wymyślił" miksery sterowane zdalnie z iPada. I tylko z iPada B-) Firma Mackie. QSC TouchMix 16 to krok dalej, albo krok wstecz :-P - ma wbudowany dotykowy ekran, ale i zdalne sterowanie. I to nie tylko na iPad'a, ale i tablety z Androidem. Pikanterii dodaje fakt, że za konkurencyjnym modelem QSC stoi sam Greg Mackie... B-) Zaciekawieni?

Radek Barczak, Przemysław Ślużyński, Dawid Janczak, Jan Marek

 

QSC-TouchMix16-caly

Greg Mackie to założyciel firmy Mackie Design, a wcześniej twórca marki TAPCO i konstruktor wielu urządzeń z oferty tej marki. To Człowiek-Legenda w branży pro audio. Jeden z tuzów, który otworzył świat miksowania szerokim rzeszom muzyków i miał wpływ na pojawienie się zjawiska home recordingu. I oto ON, przy wsparciu swojego nowego wspólnika Petera Wattsa tchnął życie w nową konstrukcję QSC. Wygląda to ewidentnie na próbę mocnej odpowiedzi na model marki Mackie. Nie uciekniemy od porównań... Trudno się oprzeć wrażeniu, jakby nowa konsoleta powstała w oparciu o "koncert życzeń" użytkowników... DeeLów :-) W założeniach konstrukcyjnych ewidentnie dominowały hasła "więcej i lepiej". Więcej jest... Ale czy lepiej? Testowaliśmy mikser przez cały letni sezon, bite 5 miesięcy. Oto wrażenia z testów.

QSC-TouchMix16-caly-torba

 

Pierwsze wrażenie z namacalnego kontaktu z QSC TouchMix16 jest dziwne - mikser jest bardzo lekki, waży około... 2 kg! I następuje konstatacja - obudowa jest z tworzywa sztucznego!!! Nie ma metalowej obudowy... Jak to wpłynie na trwałość? Największe wątpliwości wzbudziły gniazda wejściowe - czy są na tyle stabilnie zamoocowane, żeby się nie uginać przy wkładaniu wtyków? Się tak mówi, ale 16 kabli XLR w starciu z gniazdami XLR zamontowanymi "w plastiku" może się okazać zbyt dużym obciążeniem na dłuższą metę...

QSC-TouchMix16-panel-IN-galy

 

Ale nie. Płyta czołowa nie pracuje, nie ugina się, gniazda się nie "kolebią". Jest ok. Naprawdę intensywne użytkowanie - 2 do 4 jobów tygodniowo przez 5 miesięcy - w żaden sposób nie naruszyło konstrukcji. Jedynie opisy wejść w kilku miejscach nieznacznie się starły. Czyżby QSC opracowło "pancerny plastik". :-) No i mamy hasło reklamowe dla marketingu QSC B-) Build as plastic tank 3:)

 

Dział marketingu QSC wykazał się w sumie dziwną wstrzemięźliwością. QSC TouchMix 16 powinien nazywać się TouchMix 20. Ma 20 kanałów wejściowych: 16 mikrofonowo-liniowych wejść XLR, z czego ostatnie 4 to gniazda combo XLR/jack 1/4", a do tego mamy dwa niesymetryczne wejścia liniowe stereo na gniazdach jack 1/4" TRS. Preampy mikrofonowe są ZNAKOMITE. Pracują w klasie A gwarantującej minimalne zniekształcenia i liniową charakterystykę przenoszenia. Są otwarte w górze, precyzyjne, czułe na transjenty, a do tego faktycznie niskoszumne. W typowych stopniach Gainowania wręcz bezszumne. Absolutnie nie było by wstydu użyć je do... nagrań studyjnych. Zwłaszcza, że przetworniki AC i CA pracują z 24-bitową dokładnością gwarantując przy częstotliwości próbkowania 44.1 kHz lub 48 kHz dynamikę rzędu  105 dB.

QSC-TouchMix16-tyl-caly

 

Jest niestety i łyżka dziegciu... QSC TouchMix 16 ma analogowe Gainy. Znaczy się, trzeba ręcznie za pomocą fizycznych gałek ustawić poziom wzmocnienia. Szkoda, bo to jest pewne utrudnienie. Praktyka użytkowania zdalnie sterowanych mikserów cyfrowych każe traktować je jako stageboxy. Stawiamy je na scenie, co zwalnia nas z konieczności używania multicore'a. QSC TouchMix 16 oczywiście również przeważnie wyląduje na scenie. Soundcheck rozpoczynamy od ustawiania Gainów :-) W trakcie pracy z muzykami nie zdarzyło się, żeby to okazało się dla kogokolwiek jakimś problemem, więc spoko. Pracując z mikserem uczymy się go. Po kilku sztukach nabywa się praktyki w Gainowaniu, więc wstępnie można ustawić poziomy wzmocnienia z-lekkim-niedosterowaniem i ewentualny za niski poziom wejściowy zweryfikować cyfrowym wzmocnieniem Digital Gain :-) Albo... kompresorem B-) Trzeba jednak zaznaczyć, że o ile konkurent zyskuje przy granicznym wysterowaniu, to QSC na granicy wysterowania zaczyna brzmieć... brzydko :-P

 

Co do zakresu wzmocnienia przedwzmacniaczy mikrofonowych - w przypadku dwóch bębniarzy okazało się na mikrofonach do stopy i webla, że minimalne wzmocnienie okazuje się zbyt wysokim... Wchodzący sygnał był na pograniczu przesterowania - maksymalny poziom na wejściu mikrofonowym to +16 dBu... Chyba przydałaby się szersza regulacja "w dół" lub analogowy tłumik. Albo własnoręcznie zrobione tłumiki PAD - przepis jest prosty :-)

QSC-TouchMix16-tyl-USB

 

Na pochwałę zasługuje fakt, że z tyłu mamy dodatkowe niezależne wejście XLR dla mikrofonu komunikacyjnego Talkback. Nie tracimy dzięki temu kanału wejściowego.

QSC-TouchMix16-LCD-AUX

 

I jak? Czy to maleństwo już Wam zaimponowało? To przygotujcie się na następne zaskoczenie... QSC TouchMix 16 ma łącznie 10 szyn AUX, pierwsze 6 to monofoniczne AUXy na złączach XLR, a dwa ostatnie 7/8 i 9/10 to stereofoniczne AUXy z niesymetrycznymi wyjściami na gniazdach stereo jack 1/4" TRS. Te dwa stereofoniczne tory AUX są pomyślane jako wyjścia na systemy monitoringu osobistego IEM. ZNAKOMITE! AUXy mogą działać w 4 konfiguracjach:

  • Pre All - zaraz po preampie
  • Pre Dyn - po dynamice; w zależności od wybranej kolejności EQ-Dynamika w globalnych ustawieniach konsolety przed lub po EQ
  • Pre Fader - przed tłumikiem, a po EQ i Dynamice
  • Post Fader - po tłumiku.

QSC-TouchMix16-panel-jacks

Do tego mamy wyjście Master LR na XLRach oraz wyjście monitorowe na słuchawki (jack 1/4" TRS) i oddzielne wyjście na monitor wedge (jack 1/4") :-) Toż to naprawdę "spora" konsoleta!!! Do tego dochodzą 4 szyny efektów, w które można wpiąć bardzo przyzwoicie brzmiące algorytmy takie, jak pogłos (2 typy, "podróby" Lexicona i TC 3:) ), mono delay, stereo delay, chorus i PitchShift.

QSC-TouchMix16-LCD-IN-Setup

 

A jak się prezentuje tor przetwarzania kanałów wejściowych i wyjściowych? Zacznijmy od tego, że każdy kanał ma niezależnie załączany Phantom. Wbrew ogólnie panującej opinii to istotna sprawa - jak ktoś stracił kartę dźwiękową w komputerze lub - co gorsza - w iPadzie po podłączeniu przez kabelek mini-jack 1/8" --> 2xXLR, bo jest jeden globalny włącznik zasilania Phantom... to doceni niezależnie załączany Phantom :-P Zdecydowanie jest to profesjonalne rozwiązanie. Każdy kanał ma rownież zmianę polaryzacji oraz cyfrowy Gain do +20 dB. Do dyspozycji jest również klawisz komutacji kanału do sumy oraz funkcja linkowania kanałów mono w stereo, przy czym można stworzyć parę stereo z kanałów nieparzystego i następnego parzystego. Jeśli wybierzemy opcję Link na kanale parzystym, to zostanie on zlinkowany z wcześniejszym kanałem nieparzystym. Trzeba pamiętać, że ten drugi kanał w momencie linkowania przyjmuje ustawienia EQ, bramki i kompresji oraz wysyłek kanału, w którym wybraliśmy opcje Link.

QSC-TouchMix16-screen-IN-PEQ-Nord

 

Channel Strip kanałów wejściowych jest kompletny. Mamy w pełni parametryczne, przestrajane w zakresie 20 Hz - 20 kHz, 4-pasmowe EQ ze wzmocnieniem +/-15 dB i dobrocią od Q=0.4 - 4. Skrajne pasma mogą mieć charakterystykę półkową. Do tego mamy filtry dolno- i górno-zaporowe o nachyleniu 24 dB/okt.

QSC-TouchMix16-screen-Compressor

 

Kompresor ma czasy ataku od 0,5 msek do 50 msek, maksymalny stopień kompresji 20:1, zwolnienie kompresora od 50 msek do 1 sekundy oraz kompensację wzmocnienia do +20 dB. Dodatkowo kompresor jest uzupełniony o prosty de-esser, niestety bez regulacji częstotliwości filtru. Ale i tak jest przydatny, choć nastrojony raczej na mowę i śpiew w językach anglosaskich :-P

 

Do tego w menu ustawień globalnych można zmienić EQ przed lub po bloku dynamiki. Brawo! Jak na tę klasę mikserów, niespotykana opcja.

QSC-TouchMix16-screen-IN-Gate

 

Bramka ma czas ataku od 0,5 msek do 50 msek, a zwolnienie regulowane w zakresie od 10 msek do 2 sekund. Dodatkowo mamy czas utrzymania otwarcia bramki regulowany w zakresie 10 msek do 2 sek. Dobrze, że zakres dynamiki pracy bramki można orgraniczyć. Generalnie przy zmniejszonym zakresie dynamiki bramka nie strzela już przy czasie otwarcia 1 msek! Sprawna bestia...

QSC-TouchMix16-screen-AUX-GEQ

 

Kanały wyjściowe zaskakują wyposażeniem. Nie tylko pozytywnie niestety. Po pierwsze QSc TouchMix 16 zaskakuje brakiem parametrycznego korektora w kanałach AUX 1-6. Hmmm... Naszym zdaniem to największa wada tej konstrukcji. Zdarza się, że trzeba skorygować niedoskonałości pasma przenoszenia naszych nie zawsze idealnych monitorów estradowych. Wajchowanie GEQ w takim przypadku jest średnio wygodne. Ale skoro to platforma programowa, może producentowi uda się zoptymalizować moc DSP i wykroić odrobinę mocy na rzecz parametrycznego EQ? Dalej jest tylko dobrze :-) Nawet baaaardzo B-) Każdy kanał wyjściowy ma tercjowy korektor graficzny GEQ.

QSC-TouchMix16-screen-AUX-stereo-PEQ

O dziwo AUXy stereo 7/8 i 9/10 nie mają GEQ, za to są wyposażone w 4-pasmowy PEQ. Jak widać można B-)

QSC-TouchMix16-LCD-filters

 

QSC TouchMix 16 zaskakuje jeszcze jednym - ma dodatkowo 4 wąskie filtry wycinające Notch!!! Idealna broń do walki ze sprzężeniami. Do tego są przestrajane w pełnym zakresie filtry dolno- i górno-zaporowe.

QSC-TouchMix16-screen-OUT-limiter

 

Możliwości uzupełnia limiter z regulowanym stopniem nachylenia od 5:1 do 100:1, przełączanym kolanem (hard/soft), czasami ataku od 0 msek (!?!?) do 25 msek oraz zwolnienia od 10 msek do 1 sek.

QSC-TouchMix16-screen-AUX-BusComp

 

Świetną opcją jest możliwość zkomutowania szyny AUX do sumy, co pozwala nam zastosować kompresję równoległą. Niektórzy lubią.

QSC-TouchMix16-LCD-Presets

 

Wszystkie algorytmy są... "niesłyszalne". Są absolutnie "przeźroczyste". Nie dokładają swojego piętna brzmieniowego. Malkontenci-presetowcy pewnie by orzekli, że nie mają swojego charakteru :-P Ale w rzeczywistości są to po prostu precyzyjne narzędzia dla świadomych realizatorów. A dla tych potrzebujących wsparcia są Presety ustawień kanału :-) Dla każdego coś miłego.

QSC-TouchMix16-LCD-DCA

 

Mega ułatwieniem jest wyposażenie miksera w 8 DCA - to cyfrowe grupy VCA ułatwiające zapanowanie nad miksem. Do jednego tlumika przypisujemy sobie bębny, do następnych bas, gitary, klawisze, wokal i chórki oraz efekty. I mamy na jednym ekranie dostęp do proporcji miksu :-)

QSC-TouchMix16-screen-REC-mixer

 

Na koniec opisu funkcjonalności deser - to "maleństwo" umożliwia wielokanałowe nagrywanie direct na twardy dysk USB! Wystarczy podłączyć do miksera dysk, uzbroić kanały do nagrywania i... ognia :-) Mamy 22 kanały w zapisie. Bez użycia komputera :-) Ale nie tylko z nagrywania możemy skorzystać - jest również opcja odtwarzania wielokanałowo nagranych sesji czy koncertów. Wczytując scenę z danego koncertu, wchodzące nagrane ślady są przetwarzane przez cały blok kanałów wejściowych oraz wyjściowych. Wykorzystywaliśmy QSC TouchMix 16 do nagrywania bardzo często podczas testów. Lista wykonawców wdzięcznych za rejestrację koncertów jest dłuuuga :-) Jak można kogoś uszcześliwić, to dlaczego tego nie zrobić... Jedna ważna rzecz dotyczy kompatybilności dysków - warto sprawdzić listę zalecanych dysków przez producenta i zaopatrzyć się w odpowiedni model. Nie jest to konieczność, ale na przykład z jednym z dysków Hitachi mieliśmy problem - co jakiś czas "gubił" komunikację z mikserem. Z dyskami firmy Seagate (3 różne modele) nie było problemów.

 

Teraz sprawa najważniejsza - często ważniejsza, niż jakość brzmienia czy funkcjonalność... Obsługa. Czyli przechodzimy do omówienia interfejsu użytkownika - zarówno "fizycznego", jak programowego. Bo trzeba zaznaczyć, że mikserem możemy sterować zarówno za pomocą wbudowanego ekranu LCD, klawiszy funkcyjnych i potencjometru JOG, jak apek na iPady i tablety z Androidem.

 

Podczas testów mikser przewinął się w sumie przez ręce (i uszy) 8 różnych realizatorów. O ile brzmienie preampów, algorytmów i "wyposażenie" Channel Strip'ów wszystkim przypadło do gustu, to interfejs użytkownika dość mocno zogniskował opinie. Nie to, że jest trudny do opanowania - nie. Jest do ogarnięcia w ciągu kilkunastu minut. Ale żeby wzbudzał entuzjazm wszystkich, tego powiedziec nie można.

QSC-TouchMix16-panel-JOG

 

Jest wiele fajnych rozwiązań w zaproponowanych w interfejsie użytkownika QSC TouchMix'a 16. Przede wszystkim wciskana, dwufunkcyjna gała JOG typu encoder (bez końca) pracująca w trybie Normal i Fine. Służy do wprowadzania wartości - "normalnie" kręcąc zmieniamy wartości szybko, niejako "zgrubnie", natomiast po wciśnięciu potencjometr traci na czułości/szybkości zmiany wartości. O ile normalnie przykładowo pełen obrót 360stopni zmienia częstotliwość filtru od 20 Hz do 4 kHz, to po wciśnięciu pełen obrót zmieni wartość od 20 Hz do 400 Hz.

QSC-TouchMix16-Mixer-Setup-Nav

 

Druga fajna funkcja - programowalne klawisze User 1-4, do których można przypisać do wyboru jedną z kilkudziesięciu funkcji, na przykład clearowanie Clipów, albo nawigacja między kanałami w lewo lub w prawo. Dobrym pomysłem jest też klawisz wprowadzadzący wartość 0. Mamy też klawisz FX Mute wyciszający efekty. Klawisz AUX wywołuje tryb AUX on Faders. Warto dodać, że w każdym kanale wejściowym mamy do dyspozycji zakładkę miksowania na AUXy. I na efekty. Wysyłki na efekty nie działają jednak w trybie wysyłek na heblach.

QSC-TouchMix16-reka-mix

 

W QSC TouchMix 16 mamy budowany ekran LCD. Malkontenci twierdzą, że działa dość topornie. Ale działa. I wartością samą w sobie jest to, że mikser w ten wyświetlacz jest wyposażony. Fakt, że po pierwsze ma zauważalne opóźnienie. Po drugie trzeba go dość mocno przyciskać, żeby wywołać pożądaną funkcję. Nie ma też multi touch. Ale ekran JEST. Mając mikser pod ręką spokojnie można mniejszą sztukę skręcić na tym wyświetlaczu wspierając się wygodną gałką JOG.

QSC-TouchMix16-screen-IN-PEQ

 

Co do apki sterujacej, największe zastrzeżenia wzbudza to, że prawdopodobnie projektował ją... mańkut :-P Przepraszamy - osoba leworęczna B-) Chodzi o pracę na korektorze parametrycznym. Osoba praworęczna dotykając wirtualnego potencjometru korektora parametrycznego palcem, zasłania przed wzrokiem wprowadzaną wartość. Gdy zmieniamy wartość palcem lewej ręki, widzimy modyfikowaną wartość. To... dyskryminacja :-P

Jeden z realizatorów miał zastrzeżenia do faktu, że EQ można edytować w apce tylko za pomocą wirtualnych gałek, a nie dotykowo, "graficznie" za pomocą węzłów. Kwestia preferencji i oczekiwań. Nam w redakcji początkowo przeszkadzało w zasadzie tylko to, że po kliknięciu w pole MUTE na kanale wysyłki AUX lub na sumie, trzeba... potwierdzać decyzję w wyskakującym okienku. Na szczęście opcję tę można wyłączyć w Menu Settings :-) więc problemu nie ma :-P

 

Jedno trzeba podkreślić -. Podczas 5-miesięcznych testów zawiesiła się tylko raz. Aplikacja. Nie mikser. Mikser był stabilny jak skała. Niezatapialny. Nawet w sytuacji, gdy spadki napięcia powodowały chwilowe odłączanie się końcówek na jednym z plenerków... QSC TouchMix 16 pozostawał niewzruszony. I grał. Działał :-)

 

Wysoko należy ocenić również niską energochłonność aplikacji sterującej QSC TouchMix 16 na tablety iPad. W praktyce kilkugodzinny job w postaci soundchecku i koncertu dwóch kape zabiera około 25-30% naładowania akumulatora tabletu. Ma tu oczywiście jeszcze znaczenie wiek tabletu i model, ale generalnie nie ma z tą aplikacją problemu "z prądem". Wbrew pozorom to bardzo istotny aspekt testu, o czym zapewne przekonali się użytkownicy mikserów pewnej marki, która zbudowała swą potęgę na skopiowaniu mikserów zaprojektowanych przez Grega Mackie 3:) Natomiast zdarzały się na starszej wersji iPada 3 z systemem iOS8 pewne "wstrzymania" pracy... Aplikacja potrafiła "zamyślić się" na kilka sekund. Pomagało zamknięci aplikacji i ponowne jej otwarcie.

 

Aplikacja na tablety pokazała się tuż przed publikacją niniejszego testu. Sprawdziliśmy jej działanie na tablecie Lenovo i Samsung z systemem Android 4.4. Oferuje identyczną funkcjonalność, co aplikacja na iPada. Podczas pracy na 2 imprezach nie zdarzyła się żadna "zwiecha". Ale by autorytatywnie orzec, że wszystko jest OK, trzeba by skręcić jeszcze kilka sztuk...

QSC-TouchMix16-LCD-Network

 

Jeszcze w kwestii komuniacji. QSC TouchMix ma dwa gniazda USB. Jedno z powodzeniem można wykorzystać do instalacji dołączonej do miksera karty WiFi na USB. Malutki kluczyk otwiera nam świat do komunikacji z sieciami na dwa sposoby. Po pierwsze, pozwala stworzyć własną sieć miksera do której możemy się zalogować bezpośrednio z iPada. Druga opcja pozwala dołączyć do istniejącej sieci/routera. W przypadku, gdy kręcimy małe sztuki na niewielkiej powierzchnii i gdzie nie ma dużego nagromadzenia sieci WiFi, wystarczy zastosować pierwszy sposób. Ale jeśli job jest większy, zdecydowanie polecamy zastosowanie profesjonalnego routera. Najlepiej zapoznać się z w tej kwestii z artykułem w naszym portalu, którego autorem jest Adam "Noise" Wojciechowski - realizator dźwięku, ale i specjalista od spraw sieciowych, właściciel firmy Czempin.net, dostawcy chyba najszybszych łączy internetowych w Wielkopolsce. Polecamy!

QSC-TouchMix16-caly-rzut-plaski

 

Przychodzi czas na posumowanie. Czy Greg Mackie zachował świeżość pomysłów i kreatywność w projektowaniu i konstruowaniu epokowych gratów? Naszym zdaniem bez wątpienia tak! QSC TouchMix 16 to wilk w owczej skórze. W skórze małego baranka drzemie potencjał całkiem sporej i sprawnej cyfrowej konsolety. To David, który zwycięży niejednego Goliata! Pod wieloma względami jest najlepiej wyposażonym małym mikserem na rynku. W sumie okazuje się, że TouchMix 16 jest nie tyle konkurencyjny dla Mackie DL1608, co raczej tworzy nową klasę mikserów. Znalazł swoje własne miejsce na rynku, między DeeLem a "dużymi" mikserami. Funkcjonalnością i jakością brzmienia wygrywa z wieloma "poważniejszymi" konstrukcjami. Wiecie, że na przykład ten mikserek używa Piotr Melex Mela przy realizacji mniejszych koncertów Blue Cafe? Przy tym maleństwo od QSC jest genialnie kompaktowe i rewelacyjnie mobilnym rozwiązaniem. To idealne rozwiązanie dla mobilnych freelancerów - bierzesz pod pachę i... jedziesz na sztukę. Choćby pociągiem czy tramwajem :-P TouchMix 16 jest również świetną propozycją dla zespołów muzycznych - zarówno tych eventowych i okolicznościowych, jak kapel rockowych czy popowych, do sali prób i na koncerty. Genialnym rozwiązaniem jest przy tym możliwość nagrywania wielokanałowego na twardy dysk. Nagrywanie prób i koncertów to najlepszy materiał "edukacyjny" umożliwiający rozwój kapeli. QSC TouchMix 16 pozwoli zarejestrować demo, a nawet materiał na płytę :-)

QSC-TouchMix16-caly-END-nagroda

 

Z pewnością pod względem obsługi, w niektórych aspektach specyficznego flow czy niesztampowych rozwiązań, nie każdy od razu polubi warstwę sterującą TouchMix'a - ale można się o tym przekonać "na sucho", bez kupowania miksera. Aplikacja do QSC TouchMix 16 jest darmowa i działa w pełni w trybie demo bez podłączonego miksera. Jeśli interesuje Cię tak tak szeroka funkcjonalność, generyczna mobilność i naprawdę wysoka jakość dźwięku, przekonaj się  :-) Poznaj QSC TouchMix 16. Pod wieloma względami ten mikser nie ma sobie równych na rynku! Może to właśnie mikser dla Ciebie?

Możliwości

poziom_15

Brzmienie

poziom_20

Jakość wykonania

poziom_6

Opłacalność

poziom_10

Ocena ogólna

poziom_15

Do testów dostarczył: Aplauz Audio

QSC-TouchMix16-reka

QSC-TouchMix16-bok

QSC-TouchMix16-caly-rzut

QSC-TouchMix16-logo

QSC-TouchMix16-panel-prawa-caly

QSC-TouchMix16-panel-prawa

QSC-TouchMix16-tyl2

QSC-TouchMix16-AUX-Mixes-ALL

QSC-TouchMix16-LCD-DCA-set

QSC-TouchMix16-LCD-FX

QSC-TouchMix16-LCD-GEQ

QSC-TouchMix16-LCD-IN-Auxes

QSC-TouchMix16-LCD-IN-PEQfilterHP

QSC-TouchMix16-LCD-Main-Setup

QSC-TouchMix16-LCD-menu

QSC-TouchMix16-LCD-Mix-FX-Send

QSC-TouchMix16-LCD-MIX1

QSC-TouchMix16-LCD-Phantom

QSC-TouchMix16-LCD-sceny

QSC-TouchMix16-screen-AUX-BASSS-Send

QSC-TouchMix16-screen-AUX-filters-monitor

QSC-TouchMix16-screen-AUX-on-faders

QSC-TouchMix16-screen-FX-channels

QSC-TouchMix16-screen-FX-Delay

QSC-TouchMix16-screen-FX-LexRev

QSC-TouchMix16-screen-FX-Send_Monitors

QSC-TouchMix16-screen-IN-AUX-Send

QSC-TouchMix16-screen-Channels-9-16

QSC-TouchMix16-screen-Mix-REC-Clip

QSC-TouchMix16-screen-MUTE-Groups

QSC-TouchMix16-screen-TX-algorytmy

 

TAGI: QSC TouchMix 16 test, jaki polecacie cyfrowy mikser ze sterowaniem na Androida, mały cyfrowy mikser live z funkcją nagrywania, QSC TouchMix 16 cena, tani cyfrowy mikser dla zespołu weselnego, jaki cyfrowy mikser na eveny, mały lekki mikser na konferencje i eventy, mały mobilny cyfrowy mikser live sterowany z iPada i Androida, cyfrowy mikser z wielokanałowym nagrywaniem na twardy dysk, cyfrowy mikser sterowany z Androida