Logowanie

Premiery 2019

L-Acoustics ARCS A15 i A10

System L-Acoustics ARCS zmienił sposób myślenia o nagłaśnianiu koncertów w klubach, niewielkich salach koncertowych i widowiskowych oraz niewielkich plenerach. To jeden z najlepiej „wymyślonych” systemów :-) Uniwersalny i... bezkompromisowy zarazem. Do niewątpliwych zalet rodziny systemów ARCS należy to, że są wyposażone w falowody DOSC. To umożliwia zestawianie ze sobą większej ilości elementów ze zminimalizowanym ryzykiem tworzenia się niekorzystnych interferencji.

RCF HDL 50-A 4K, HDL 28-A i HDL 26-A

RCF staje się jednym z czołowych koncernów w branży nagłośnieniowej. A historia firmy rozpoczęła się od produkcji przetworników... I to dało na starcie olbrzymią przewagę nad innymi producentami systemów nagłośnieniowych. Obecnie w skład RCF Group prócz marki-matki RCF Audio mającego wchodzi dBTechnologies, EAW, Montarbo oraz DPA Microphones! Jednak marka RCF skupia się nie tylko na zakupach – w tym roku światło dzienne ujrzały dwa nowe modele systemów liniowych o zaskakujących możliwościach i jedna aktualizacja starszego systemu...

EAW Radius RSX 212L

W ostatnich latach marka EAW jest kojarzona przede wszystkim z rewolucyjnymi, ale i bardzo drogimi liniowymi systemami koncertowymi z kierunkowaniem wiązki dźwięku - Anya i Anna. By uzupełnić ofertę w kategorii bardziej przystępnych systemów, została wprowadzona seria EAW Radius. Pierwszym systemem był niewielki i lekki aktywny system EAW Radius RSX208L. W ubiegłym roku polską premierę miał duży koncertowy system tej serii, zbudowany na dwóch 12-calowych wooferach i umieszczonych w falowodzie dwóch wydajnych driverach model Radius RSX212L. Co wyróżnia ten system spośród innych dostępnych na rynku?

L-Acoustics L-ISA Immersive Hyperreal Sound

W kraju, w którym rzadko kiedy używa się konfigurację LCR - z centralnym gronem, mówienie o wieszaniu na froncie pięciu lub nawet siedmiu gron graniczy z marzeniem ściętej głowy :-) A jednak... W ubiegłym roku nastąpiło nagłe przyspieszenie, jeśli chodzi o system L-Acoustics L-ISA. W czerwcu 2019 mogliśmy pierwszy raz posłuchać dwa koncerty w tym przestrzennym systemie dźwięku koncertowego podczas trasy Marka Knopflera.

d&b audiotechnik A-series

Niemiecki producent dostrzegł potrzebę rynku na system nagłośnieniowy o ograniczonej propagacji – tak, by zminimalizować niekorzystne odbicia o ściany w pomieszczeniach. Zaprojektowano system określony jako seria A (A series). A jak „augmented arrays”. System, który jest przystosowany zarówno do grania w gronie w pionie lub poziomie, jak również jako pojedynczy moduł.

dB Technologies VIO L212

Włoska marka dB Technologies należąca do koncernu RCF Group od kilka lat należy do najdynamiczniej rozwijających się producentów, a seria dBTechnologies VIO od 3 lat, czyli od premiery systemu VIO L210, zdobywa co raz większą popularność. Co jest siłą tej serii?

d&b audiotechnik KSL

Pojawienie się w listopadzie 2018 zapowiedzi premiery d&b audiotechnik KSL - mniejszej wersji rewolucyjnego systemu d&b audiotechnik GSL, wielu zelektryzowało! Szczególnie firmę GMB Pro Sound... Co szczególnego jest w technologii oferowanej przez nowe systemy?

JBL VTX A8

Rok 2019 rozpoczął się mocnym uderzeniem marki JBL Professional. Za sprawą dystrybutora – firmy ESS Audio w połowie stycznia 2019 mogliśmy wziąć udział w imponującej premierze kompaktowego systemu liniowego JBL VTX A8 połączonej ze świetnie przygotowanym szkoleniem.

Premiery 2019 roku - podsumowanie nowych systemów line-array

Premiery 2019 line array systemy liniowe portalnaglosnieniowy 800pxH

Ten rok jak żaden w ostatnich latach obfitował w istotne premiery w branży nagłośnieniowej - śmiało można go nazwać rokiem systemów liniowych! Byliśmy świadkami wielu interesujących premier! Przypomnijmy sobie najciekawsze premiery roku 2019 w klasie sprzętu line array!