Logowanie

JBL VTX A8

Rok 2019 rozpoczął się mocnym uderzeniem marki JBL Professional. Za sprawą dystrybutora – firmy ESS Audio w połowie stycznia 2019 mogliśmy wziąć udział w imponującej premierze kompaktowego systemu liniowego JBL VTX A8 połączonej ze świetnie przygotowanym szkoleniem.

JBL VTX A8 to chyba najbardziej zaawansowany technologicznie kompaktowy system liniowy na rynku. Jest jak BMW M3 nowej generacji, który mniejszym silnikiem uciera nosy potężniejszym konkurentom. JBL VTX A8 konkuruje i wygrywa skutecznością nawet z niektórymi systemami liniowymi zbudowanymi na 9.5-calowych i 10-calowych wooferach!

JBL VTX A8 line array array left 

Ten niewielki, wykonany z najwyższej jakości sklejki brzozy bałtyckiej, 3-drożny moduł liniowy, zasilany 2-kanałowo system liniowy jest upakowany technologią i przetwornikami. W jego wnętrzu jest ich aż 8:

- dwa niskotonowe 8” JBL 258J w technologii Neodymium Differential Drive z podwójną cewką 2.5” (!)

- cztery średniotonowe 3” z cewkami 1.5”, w specjalnym zintegrowanym falowodzie RBI pełniącym również funkcje chłodzenia

- dwa wysokotonowe drivery pierścieniowe 2” z cewką 2” umieszczone w falowodzie tworzącym płaskie czoło fali; drivery są identyczne, jak w potężnym systemie JBL VTX A12 z tym, że są dwa zamiast trzech. Ale to powinno uświadomić zapas mocy, jaki oferuje sekcja wysokotonowa...

JBL VTX A8 line array Differential Drive JBL 258J woofer

[JBL 258J Differential Drive Woofer] 

Dzięki dobrze zaprojektowanej pasywnej zwrotnicy między środkiem i górką i wbudowanemu w końcówkę DSP z filtrami FIR, faza JBL VTX A8 zachowuje liniową charakterystykę, a moduł może być napędzany tylko 2 kanałami końcówki Crown iTech HD 4 x 3500.

 JBL VTX A8 line array array front open

Nowy system oferuje poziomą propagację 110° (-6 dB na skraju). Wyboru kątów w prosty sposób dokonuje się na wózkach, w pozycji transportowej. Po podniesieniu grona wystarczy zablokować kąty i system jest gotowy do pracy. Dużą zaletą nowego systemu jest to, że producent przygotował szereg różnych akcesoriów do podwieszania w różnych konfiguracjach. Mamy dwie ramy do podwieszania, ramę do stackowania, belki Suspension Bar do kierunkowania grona wyciągarką, rotacyjne klamry do podwieszania ramy i inne.

 JBL VTX A8 line array module angle rigging

Dzięki szerokiemu wyborowi kątów: 0.25°, 0.5°, 1°, 1.5°, 2°, 2.5°, 3°, 4°, 6°, 8°, 10° system JBL VTX A8 jest w klasie kompaktowych systemów liniowych najbardziej precyzyjnym narzędziem na rynku.

JBL VTX A8 line array angles katy

We władaniu świadomego inżyniera systemu pozwala uzyskać bardzo wyrównane pokrycie, co zaprezentował podczas premiery Michał Jantar w dużej sali Klubu Wytwórnia. Panie Michale – duuuuży szacunek za sposób wystrojenia systemu na potrzeby prezentacji! JBL VTX A8 zabrzmiał znakomicie, dodatkowo gwarantując świetne pokrycie nagłaśnianej przestrzeni.

 JBL VTX A8 line array workshop Jantar

Dodatkową wielką zaletą premierowej prezentacji JBL VTX A8 w Klubie Wytwórnia był świetnie poprowadzony przez Michała Jantara workshop prezentujący techniki kątowania i strojenia systemów wykorzystujących jako napęd znakomite końcówki mocy Crown iTech HD 4 x 3500. Mogliśmy zapoznać się zarówno z aplikacją do predykcji JBL LAC 3 (Line Array Calculator) oraz aplikacją do zarządzania systemem i końcówkami mocy Harman HiQnet Performance Manager 2. To było bardzo wartościowe szkolenie. Z pewnością wielu zgromadzonych uczestników znalazło coś dla siebie.

 JBL VTX A8 line array insert1

System JBL VTX A8 po prezentacji od razu pojechał do nowego właściciela – na natychmiastowy zakup zdecydowała się prężnie działająca firma eventowa Especto. System praktycznie od razu zaczął pracować. W sezonie obsługiwał między innymi festiwal Krynica Źródłem Kultury, podczas którego wystąpili: Dawid Podsiadło, Kult, Andrzej Piaseczny, Lady Pank, Lao Che, Happysad i inni. Za każdym razem zbierał od realizatorów i widowni znakomite recenzje. Pośród kompaktowych systemów liniowych JBL VTX A8 to z pewnością jeden z najsilniejszych i najlepiej brzmiących systemów liniowych w swojej klasie.

Dystrybutor: ESS Audio
Producent: JBL Professional

Link do pełnej relacji z premiery JBL VTX A8relacji z premiery JBL VTX A8

JBL VTX A8 line array relacja z premiery

Media