Logowanie

Robe T1 Profile – nowa lampa do najbardziej wymagających zadań

Robe T1 Profile – nowa lampa do najbardziej wymagających zadań

W październiku Robe wypuścił nową oprawę automatyczną mającą być najlepszym rozwiązaniem do telewizji, teatru i innych wymagających środowisk. Robe T1 Profile prezentowano też na konferencji Scena Jutra 2018.

Urządzenie wyposażono w nowoczesny pięciokolorowy silnik MSL (Multi-Spectral Light) LED o mocy 550W produkujący strumień świetlny o natężeniu 11 tysięcy lumenów i nieograniczoną paletę barw uzyskiwanych za pomocą dodawania kolorów składowych CMY, a nie filtracji ze światła białego. Zapewnia to niezwykle nasycone, żywe kolory o współczynniku CRI >93 (jego wartość możemy ustawić od 80) i kontrolę temperatury barwowej od 2700K do 8000K. 18-bitowe miksowanie kolorów odbywa się w źródle.

Robe T1 1

Robe T1 posiada zoom z focusem pracujący w zakresie 7-49° i system autokalibracji źródła LED Robe Color Calibration. Obsługuje 2 tarcze gobo, posiada system SLOT&LOCK umożliwiający ich łatwą wymianę. Aluminiowa tarcza animacyjna może być użyta sama lub razem z gobo, obraca się w obu kierunkach z kontrolowaną prędkością. Do dyspozycji mamy 7 tarcz gobo, a także 2 frosty. Ramki profilowe oparto na systemie 4 indywidualnie pozycjonowanych ostrzy z możliwością obrotu o 60° w obie strony. 6-fasetowy pryzmat także obraca się w obie strony z kontrolowaną prędkością. Filtry DataSwatch oferują 237 zaprogramowanych kolorów włącznie z 5 najczęściej używanymi barwami światła białego. Posiada także 5 emulacji lamp wolframowych w przedziale mocy 750-2500W, korekcję koloru zielonego (szczególnie przydatnej w produkcjach telewizyjnych) i płynne przyciemnianie w pełnym zakresie.

Robe T1 2

T1 posiada efekty pulsacyjne do 3 Hz z płynną kontrolą, efekty stroboskopowe do 20 Hz i presety do losowej pracy obu trybów. Do pracy z kamerami HD i UHD zainstalowano system Cpulse, który eliminuje efekt migotania przez dopasowanie częstotliwości. Urządzenie porusza się w zakresie 540° w poziomie i 280° w pionie z automatyczną korekcją pozycji i systemem stabilizacji EMS, który zapobiega wpływowi niechcianych wibracji na strumień światła.

Każdy element projektowano z myślą o cichej pracy i stworzeniu urządzenia kompletnego w dziedzinie oświetlenia. Robe T1 waży 24 kilogramy.

 

Więcej na stronie producenta: www.robe.cz
Dystrybutor: Prolight | www.prolight.com.pl