Logowanie

Radial Catapult Mini TRS – 4-kanałowa analogowa podpytka na skrętce Cat 5 / Cat 6

Radial Catapult Mini TRS – 4-kanałowa analogowa podpytka na skrętce Cat 5 / Cat 6

Radial to nie tylko klasyczne DI-BOXy. Konstruktorzy i projektanci tego producenta odpowiadają na bardzo różne potrzeby techniki scenicznej. Jedną z ciekawszych serii jest rodzina podpytek analogowych, w których sygnały są przesyłane przez skrętkę Cat 5 lub Cat 6.

Nowy model pozwala przesłać przez skrętkę 4 symetryczne sygnały analogowe o poziomie mikrofonowym lub liniowym. Radial Catapult Mini TRS jest wyposażony w „nadajnik” i „odbiornik”. Oba mają gniazdo Neutrik etherCON oraz cztery wtykami XLR – „nadajnik” czyli część wejściowa ma gniazda żeńskie, zaś „odbiornik” czyli część wyjściowa jest wyposażona w gniazda męskie. Oczywiście... nic nie stoi na przeszkodzie, by użyć podpytkę w drugim kierunku :-) Połączenie XLR – RJ45 jest pasywne, bez udziału elektroniki.

 Radial Catapult Mini TRS Neutrik etherCON

Jak przystało na urządzenie marki Radial, oferuje znakomite parametry audio. Urządzenie przenosi pasmo w zakresie 7 Hz – 20 kHz, poziom zniekształceń harmonicznych THD+N wprowadzanych przez Radial Catapult Mini TRS dla częstotliwości 1 kHz to 0.0005%. Podpytka może przenieść sygnał o dynamice do 140 dB i akceptuje bardzo wysoki maksymalny poziom wejściowy, bo aż +35 dBu. Minimalna impedancja wejściowa to 100 Ohm. By moc podać zasilanie Phantom do na przykład aktywnych DI-BOXów lub mikrofonów pojemnościowych, niezbędne jest zastosowanie ekranowanej skrętki. Nominalnie przesłuch między kanałami wynosi 103 dB, jednak zalecane jest używanie takich samych rodzajów sygnałów – na przykład 4 liniowych +4 dBu. Zastosowanie Catapult Mini TRS do jednoczesnej transmisji sygnałów liniowych +4 dBu i mikrofonowych o poziomie 30 dB niższym może skutkować zwiększeniem przesłuchów.

 Radial Catapult Mini TRS angle2

Urządzenie Radial Catapult Mini TRS można łączyć na przykład z większymi modelami Catapult RX4/TX4. Możliwych konfiguracji i zastosowań jest wiele – prezentują je diagramy w galerii zdjęć poniżej newsa :-) Zapraszamy do zapoznania się z tym interesującym i przydatnym urządzeniem!

Więcej informacji na stronie producenta.

Dystrybutor: ProAUDIO-AVT