Logowanie

RCF HDL6-A w firmie EVENTteam

RCF HDL6-A w firmie EVENTteam

Do firmy EVENTteam Paweł Sawicki trafił lekki i nowoczesny system liniowy RCF HDL 6-A wyposażony w mocne DSP z filtrami FIR.

 RCF HDL6 A EVENTteam 0

EVENTteam Paweł Sawicki to firma zajmująca się kompleksową organizacją i obsługą wszelkiego rodzaju eventów, imprez masowych, integracyjnych i okolicznościowych czy wydarzeń sportowych. System ten był zakupiony głównie z myślą o zespole Enej z którym firma blisko współpracuje.

Marek Ignatiuk obsługujący system skomentował:

„Podczas wyboru systemu, poza jakością dźwięku, ważne dla mnie były gabaryty i waga a ten system jest wyjątkowo lekki. Grono ośmiu sztuk z ramą waży tylko 100kg! Przy takich gabarytach HDL 6-A zaskakuje też zadziwiająco dużą skutecznością jak na takie małe przetworniki. Na pochwałę zasługuje rama, która jest bardzo uniwersalna. Możemy dzięki niej powiesić system, stackować go na nóżkach, postawić na statywie lub wkręcić ramę w flanszę statywu z gwintem M20.”

 RCF HDL6 A inside

Moduł RCF HDL6-A jest wyposażony w dwa woofery 6” z cewkami 2” i neodymowymi magnesami oraz ciśnieniowy driver neodymowy z wylotem 1” i cewką 1.7”. Moduł pracuje w paśmie 65 Hz do 20 kHz. Dyspersja modułu to 100° w poziomie i 10° w pionie. Podział pasma został przeprowadzony na 900 Hz. Dla dolnego pasma przeznaczona jest końcówka mocy 500 W RMS, a dla pasma wysokiego 200 W RMS. Pojedynczy moduł jest w stanie wygenerować 131 dB maksymalnego SPL. DSP pracujące z dokładnością 32 bitów i częstotliwością próbkowania 48 kHz realizuje nie tylko filtry FIR dzielące pasmo, ale również zabezpieczenia w postaci skutecznego limitera. Do dyspozycji jest przełącznik podnoszący moc końcówki przetwornika wysokotonowego w celu podniesienie poziomu głośności driverów w górnej części grona. Do dyspozycji jest 8 kątów mechanizmu kątowania: 0°, 1°, 2°, 3°, 4°, 5°, 7° i 10°.

 RCF HDL6 A angles rigging katowanie

Całość jest zamknięta w lekkiej i sztywnej obudowie z kompozytu PP – pojedynczy moduł waży zaledwie 11.5 kg. Jak wspomniał Marek Ignatiuk, system jest wyposażony w uniwersalną ramę o bardzo szerokim wyborze punktów podwieszenia, co zapewnia dużą precyzję przy wieszaniu gron. Rama umożliwia na powieszenie na dedykowanej ramie nawet do 16 modułów. Takie grono waży zaledwie 190 kg... :-)

 RCF HDL6 A line array black white

W ofercie producenta są dwa kolory obudowy tego systemu liniowego – czarny i biały. Więcej informacji na stronie producenta.

Dystrybutor: Arcade Audio