Logowanie

Allen&Heath Avantis, GX4816 i DX012 – nowy mikser cyfrowy 64 IN/42 OUT i nowe stageboxy

Allen&Heath Avantis, GX4816 i DX012 – nowy mikser cyfrowy 64 IN/42 OUT i nowe stageboxy

Oto jest! Nowy mikser firmy Allen&Heath Avantis. Bazuje na tych samych rozwiązaniach technologicznych, co dLive – matryca XCVI FPGA i architektura dająca zgodność fazową wszystkich wejść i wszystkich wyjść, ze stałą latencją poniżej 1 ms - 0.7 ms przy próbkowaniu 96 kHz! Co oferuje nowa platforma?

 AllenHeath Avantis screen left

Allen&Heath Avantis to cyfrowy mikser - „silnik” znajduje się na pokładzie miksera zabudowanego w solidnej metalowej, ale lekkiej obudowie o wymiarach 917 x 627 x 269 mm, ważącej 26 kg. Nowy mikser feruje ogromny potencjał. Przetwarzanie AC i CA jest zrealizowane z 32-bitową (!!!) dokładnością, z częstotliwością próbkowania 96 kHz. Do dyspozycji są 64 kanały wejściowe i 42 w pełni konfigurowalne szyny wyjściowe. Do tego jest 12 stereofonicznych efektów, które mają własne szyny wysyłkowe i powroty – nie zabierają nam wejść. Można skorzystać ponadto z 16 DCA i 8 grup wyciszania (Mute Groups). Jednak potencjał matrycy pozwala po zainstalowaniu rozszerzeń na pracę w siatce krosowania nawet 128 IN x 128 OUT (DANTE 128x128).

 AllenHeath Avantis angle right

Za sterowania odpowiadają dwa banki po 12 podświetlanych (!) tłumików, każdy z 6 warstwami. Łącznie daje to możliwość wykorzystania 144 kanałów w różnych layoutach. Dotykowe ekrany o przekątnej 15.6” mają rozdzielczość FullHD. Potencjał sterowania uzupełnia 24 programowalnych klawiszy SoftKeys.

 AllenHeath Avantis rear

Na pokładzie miksera znajduje się 12 wejść analogowych XLR oraz jedno stereofoniczne wejście AES/EBU oraz 12 wyjść analogowych XLR i dwa wyjścia stereo AES/EBU.

Standardowo mikser jest wyposażony w złącze skrętkowe Slink, do którego można podłączać na przykład najnowszy stagebox Allen&Heath GX4816. To bardzo ciekawa funkcja, gdyż ma na pokładzie dwa gniazda DX, do których można podłączyć po dwa dodatkowe stageboxy, a do drugiego portu DX2 również system odsłuchu osobistego serii ME. Stagebox GX4816 można podłączać nie tylko do Allen&Heath Avantis, ale również do serii SQ oraz dLive (wersja OS minimum v.1.9). Jest również nagrywanie i odtwarzanie przez USB (stereo).

 AllenHeath Avantis GX4816 front

Tył miksera udostępnia również dwa sloty na rozszerzenia! Można zainstalować kartę DANTE (wersja 128x128 lub 64x64), gigaACE elektryczne (skrętka), gigaACE światłowodowe, Waves V3 SoundGrid, SuperMADI (4 porty elektryczne koaksjalne BNC IN.OUT oraz dwa porty światłowodowe). Do synchronizacji można wykorzystać Word Clock (IN/OUT). Potęga!

Każdy kanał wejściowy oferuje zestaw filtrów, tłumik PAD, odwrócenie polaryzacji, indywidualnie załączany Phantom, dwa inserty, EQ parametryczne, bramkę, kompresor. Istnieje możliwość rozszerzenia o algorytmy dPack – w tym kompresory i de-esser do wykorzystania na każdy kanał i 16 instancji algorytmów Dyn8 – kompresor 4-pasmowy i 4-pasmowy korektor dynamiczny - z serii dLive.

AllenHeath Avantis dPack Deep2 Dyn8

Z przydatnych ciekawostek, na pokładzie mamy automatyczny mikser AMM (Automatic Mic Mixer) obsługujący do 64 kanałów dla 1, 2 lub 4 stref.

Pamięć scen ma 500 komórek z funkcjami Channel Safes, Global Safes, Scene Recall z filtrami. Interesującą opcja jest możliwość wykorzystania Allen&Heath Avantis jako sterownik do aplikacji DAW (DAW Control driver przez MIDI control via TCP/IP).

 AllenHeath Avantis expansions MADI DANTE

Więcej informacji na stronie producenta! Ceny będą znane lada chwila.

Dystrybutor: Konsbud Audio