Logowanie

JBL VTX A8 zdobywa TEC AWARD!

JBL VTX A8 zdobywa TEC AWARD!

TEC Award to chyba najbardziej cenne trofeum dla producentów sprzętu pro audio. Sama nominacja do nagrody jest przyczynkiem do dumy. Nagroda jest co roku przyznawana podczas targów Winter NAMM Show w kalifornijskim Anaheim. Szacowna komisja spośród wszystkich tegorocznych nominacji w kategorii profesjonalnych systemów nagłośnieniowych „Sound Reinforcement Loudspeakers” nagrodę przyznała systemowi liniowemu JBL VTX A8.

 JBL VTX A8 35th TEC Award banner

Nagroda jest tym cenniejsza, że konkurencja była niezwykle silna – nominację w tej kategorii otrzymały: Clair Brothers C10, d&b audiotechnik KSL Line Array, L-Acoustics ARCS A Series, Meyer Sound ULTRA-X40 i PreSonus CDL12. JBL VTX A8 jest wyjątkowym systemem w swojej klasie. Kompaktowy, upakowany najnowocześniejszymi przetwornikami i pierwszoligową technologią VTX A8 staje w szranki z większymi systemami i... wygrywa. Wygrywa efektywnością, zasięgiem, precyzją brzmienia i łatwością w konfiguracji, kątowaniu i podwieszaniu. Między innymi właśnie te elementy zostały docenione przez komisję przyznającą TEC Award.

JBL VTX A8 jest kompaktowym 3-drożnym niskoprofilowym systemem liniowym. Zbudowany jest na dwóch 8-calowych wooferach z dwiema cewkami w technologii JBL Differential Drive wspartych innowacyjnymi portami bass-reflex Slip Stream, czterech głośnikach średniotonowych 3.5“ oraz dwóch niezwykle wydajnych, dwucewkowych pierścieniowych driverach JBL D2 stosowanych między innymi w większym systemie JBL VTX A12. Moduł pracuje już od 50 Hz do 19 kHz. Za wytworzenie płaskiego czoła fali emitowanego przez wysokotonowe drivery odpowiada falowód o dyspersji poziomej 110°. Konstrukcja obudowy i falowodów sprawia, że pojedynczy moduł zachowuje kierunkowość już od 300 Hz wzwyż. System jest zasilany 2-drożnie przez znakomite procesorowane końcówki mocy Crown iTech HD 4x3500. Oczywiście, producent zapewnił wyrównaną odpowiedź częstotliwościową i fazową.

 JBL VTX A8 35th TEC Award

Nagrodzony system został tak zaprojektowany, by sprostać różnorodnym wyzwaniom nagłośnieniowym dla rentalu, firm eventowych, teatrów i sal koncertowych. Stonowany, elegancki design współgra z najwyższa jakością wykonania. Producent zadbał o odporność systemu na niekorzystne warunki atmosferyczne zapewniając zgodność z normą IP55. Obudowa jest wykonana z gęstej, wielowarstwowej, sezonowanej sklejki brzozy bałtyckiej i pokryta niezwykle trwałym lakierem. Waga modułu to 29.5 kg. Stalowy grill jest wyposażony w specjalną matę chroniącą przetworniki przed bezpośrednim dostępem wilgoci i deszczu.

 JBL VTX A8 line array array 4

JBL VTX A8 to system liniowy najnowszej generacji, dostarczający flagową technologię serii JBL VTX A. Wykorzystywany samodzielnie, bądź w połączeniu z modelami VTX B18, A12 lub A12W, VTX A8 poszerza możliwości serii A, dając inżynierom firm rentalowych najwyższej klasy narzędzie do stworzenia optymalnego systemu nagłośnieniowego dla dowolnego typu instalacji. Mnogość dodatkowych akcesoriów do instalacji na różne sposoby zwiększa wartość użytkową systemu sprawiając, że jest to jeden z najbardziej uniwersalnych systemów na rynku.

Dystrybutor: ESS Audio
Producent: JBL Professional