Logowanie

Radial USB Mobile Phone and Tabet DI oraz BT-Pro v2 Bluetooth – nowe specjalistyczne DI-BOXy [NAMM]

Radial USB Mobile Phone and Tabet DI oraz BT-Pro v2 Bluetooth – nowe specjalistyczne DI-BOXy [NAMM]

Bezdyskusyjnie, Radial jest liderem rynku DI-BOXów. Podczas Winter NAMM Show 2020 pojawiło się kilka interesujących nowości, między innymi dwa urządzenia kategorii „must have” dla firm eventowych, nagłośnieniowych i rentalowych. Co to za urządzenia?

Normą jest, że prezentacje odtwarzane są z komputerów. Bardzo często również muzyka jest odtwarzana z notebooka. Co raz częściej zdarza się, że muzyka, podkłady dla wokalistów czy muzyka tła są odtwarzane ze smartfonów i tabletów. Dwa nowe specjalistyczne DI-BOXy gwarantują skuteczne podłączenie i najwyższą jakość dźwięku.

Radial BT Pro V2 XLR angle 

Pierwsze urządzenie, to stereofoniczny interfejs odbiorczy Bluetooth nowej generacji Radial BT-Pro V2 . Jest wyposażony w wysokiej klasy układ BT 4.0 zapewniający o wiele większy zasięg niż pierwsza wersja BT-Pro. Również jakość dźwięku jest jeszcze wyższa dzięki nowszej generacji układowi BT i przetwornikom cyfrowo-analogowym. Cechą szczególną jest to, że każdy odbiornik Bluetooth w Radial BT-Pro v2 ma unikalny identyfikator, dzięki czemu bez problemu w jednym miejscu może pracować kilka takich DI-BOXów.

Do dyspozycji są dwa wyjścia XLR oraz wyjście słuchawkowe. Regulacja wzmocnienia pozwala uzyskać poziom sygnału od mikrofonowego do liniowego. Jest również funkcja monofonizacji sygnału. Radial BT-Pro V2 Może być zasilany przez Phantom +48V lub przez zasilacz podłączany do gniazda USB-C. Dostępność nowego modelu jest planowana na połowę roku 2020.

 Radial USB Mobile Phone and Tabet DI BOX angle

Jeszcze ciekawszym urządzeniem jest Radial USB Mobile Phone and Tabet DI – to pierwszy DI-BOX tego typu na rynku! Umożliwia podłączenie tabletu lub smartfona z systemem iOS przez gniazdo USB-A i odtwarzanie muzyki poprzez wbudowany wysokiej klasy konwerter cyfrowo-analogowy wprost na wyjścia XLR. Regulacja pozwala na dostosowanie poziomu wyjściowego z DI-BOXa w szerokim zakresie – od poziomu mikrofonowego, po liniowy. Naturalnie, Radial USB Mobile może służyć jako ładowarka dla iPad'a lub iPhone'a :-) To taki bonusik... Dostępność tego DI-BOXa również jest planowana na połowę roku 2020.

Więcej informacji na stronie producenta.

Dystrybutor: ProAUDIO-AVT