Logowanie

Fohhn Designer – aplikacja do projektowania nagłośnienia i predykcji on line

Fohhn Designer – aplikacja do projektowania nagłośnienia i predykcji on line

Lider technologii kierunkowania wiązki dźwięku – niemiecka firma Fohhn Audio, po 5 latach badań i tworzenia algorytmów symulujących odbicia od różnych typów powierzchni ogłosiła dostępność nowej aplikacji do predykcji konfiguracji nagłośnienia uwzględniającej odbicia od ścian, sufitu i podłogi oraz tworzenia raportów akustycznych projektów.

 Fohhn Designer Fohhn Audio Acoustic Simulation Software set venue

Nowa aplikacja Fohhn Audio Designer działa w oparciu o przeglądarkę internetową i korzysta z przetwarzania zaawansowanych modeli akustycznych przez wydajne serwery producenta. Do najważniejszych zalet programu należy zaliczyć fakt, że uwzględnia w obliczeniach nie tylko dźwięk bezpośredni z wirtualnych modeli głośników użytych do projektu, ale również odbicia od ścian, sufitu i innych powierzchni z uwzględnieniem różnych typów materiałów, z których te akustyczne „przeszkody” są zbudowane. Fohhn Audio Designer pozwala więc nie tylko precyzyjnie zweryfikować działanie konkretnych typów zestawów głośnikowych tego producenta w przestrzeni otwartej pleneru, ale również umożliwia stworzyć rzeczywisty projekt akustyczny nawet najbardziej skomplikowanych przestrzeni akustycznych w pomieszczeniach zamkniętych.

 Fohhn Designer Fohhn Audio Acoustic Simulation Software speakers

Pierwsze informacje o nowym systemie predykcyjnym pojawiły się rok temu. Wówczas projekt występował pod kodową nazwą Fohhn Audio Arisono. Od tego czasu została zoptymalizowana wydajność algorytmów i udoskonalono interfejs użytkownika tak, by praca nad projektami była komfortowa. Przykładowo do projektu w Fohhn Audio Designer można zaimportować projekty architektoniczne w kilku różnych formatach, co zasadniczo przyspiesza przygotowanie kompletnej predykcji wraz z raportem akustycznym.

Fohhn Designer Fohhn Audio Acoustic Simulation Software import

Stworzony został nowy edytor materiałów. Naturalnie, w Fohhn Designer jest zaimplementowana natywnie technologia kierunkowania wiązki dźwięku wraz z technologią optymalizacji kształtu wiązki. Program w predykcji oprócz predykcji rozłożenia pokrycia częstotliwościowego według wagi, dla konkretnej częstotliwości oraz zdefiniowanego zakresu pasma oblicza również takie parametry, jak Direct SPL, Total SPL oraz zrozumiałość mowy – niezależnie dla głosu męskiego i żeńskiego. Została wdrożona również opcja auryzacji, którą Fohhn Audio szeroko, na żywo prezentował podczas oficjalnej światowej premiery Fohhn Audio Designer podczas targów ISE 2020 na początku lutego w Amsterdamie. Weryfikacja modelu stworzonego w Fohhn Audio Designer z rzeczywistymi warunkami akustycznymi w konkretnych lokalizacjach potwierdza ogromną wiarygodność wyników predykcji. To znakomite narzędzie dla profesjonalistów poszukujących precyzyjnego narzędzia do tworzenia profesjonalnych projektów nagłośnienia różnych obiektów, od kościołów, sal modlitewnych, przez sale koncertowe, kluby, po sale konferencyjne i przestrzenie użyteczności publicznej jak dworce, centra handlowe, urzędy, szkoły i uczelnie. Producent położył również ogromny nacisk nad sekcją autoryzacji, zabezpieczeń on line i bezpieczeństwa danych aplikacji – nad tymi modułami pracował zespół wybitnych informatyków i specjalistów od zabezpieczeń i szyfrowania danych.

 Fohhn Designer Fohhn Audio Acoustic Simulation Software STI SPL

Klienci i firmy planujące współpracę z firmą Fohhn Audio mogą już teraz uzyskać licencję na aplikację Fohhn Designer, jednak udział w programie szkoleniowym jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników tego znakomitego narzędzia. W razie zainteresowania producent prosi o kontakt na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Fohhn Designer Fohhn Audio Acoustic Simulation Software set angle of beam

Dystrybutor: Fohhn Polska