Logowanie

JBL DSi 2.0 - następcy legendarnych wzmacniaczy kinowych Crown

JBL DSi 2.0 - następcy legendarnych wzmacniaczy kinowych Crown

Produkowane przez koncern JBL profesjonalne systemy nagłośnienia sal kinowych są światowym wyznacznikiem od czasów rozpoczęcia udźwiękowienia kina. Przez te lata gwarantem idealnego brzmienia kinowych systemów głośnikowych JBL są wzmacniacze Crown serii DSi 2.0.

 JBL DSi 2 0 JBL SA4 JBL SA4 D JBL MA4 JBL MA4 D JBL LA4 JBL LA4 D 01

Nadszedł czas na kolejny wielki krok. Od 1 stycznia 2020 do oferty weszła nowa wersja legendarnych wzmacniaczy. Co się zmieniło? Bardzo wiele. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że podobnie jak niedawno zaprezentowany procesor kinowy CPI2000, nowe wzmacniacze „obrandowane" są przez JBL Professional, a nie jak to było do tej pory przez markę Crown.

Seria JBL Professional DSi 2.0 to aż sześć nowych modeli w technologii DriveCore: SA4 i SA4-D, MA4 i MA4-D oraz LA4 i LA4-D. Każdy z nich oferuje cztery kanały, a nie jak dotychczas dwa. Końcówki mocy JBL Dsi 2.0 mogą pracować z impedancją 8 Ohm, 4 Ohm, 2.7 Ohm i 2 Ohm – spójrzcie na poniższą tabelkę.

JBL DSi 2 0 power table

Mogą również pracować w trybie zmostkowanym. Litera „D” oznacza wersje z protokołem Dante/AES67, idealne np. do zastosowania np. w systemach dźwięku przestrzennego Dolby Atmos.

 JBL DSi 2 0 JBL SA4 JBL SA4 D JBL MA4 JBL MA4 D JBL LA4 JBL LA4 D rear

Wzmacniacze DSi 2.0 dysponują bezkonkurencyjnym, wbudowanym 32-bitowym zmienno przecinkowym procesorem DSP 96kHz zapewniającym nieprawdopodobną dynamikę, oferującym filtry FIR, znakomite limitery LevelMAX™, 8-kanałowe parametryczne EQ, delay i wszystko co niezbędne do optymalnego brzmienia. Dostępne są również gotowe dedykowane presety do wszystkich zestawów głośnikowych JBL.

 JBL DSi 2 0 JBL SA4 JBL SA4 D JBL MA4 JBL MA4 D JBL LA4 JBL LA4 D Atmos DANTE

Na tylnym panelu znajduje się dodatkowe dedykowane RJ45 umożliwiające podłączenie zewnętrznych systemów monitorowania i kontroli systemu kinowego (TMS i NOC). Dzięki GPIO/AUX użytkownik ma możliwość zdalnego sterowania wzmacniaczem, przywoływania presetów, wyciszania kanałów, włączania lub wyłączania urządzenia oraz kontroli mocy i pracy urządzenia.

JBL DSi 2 0 JBL SA4 JBL SA4 D JBL MA4 JBL MA4 D JBL LA4 JBL LA4 D LCD zoom

Przedni panel posiada wyświetlacz LCD z pokrętłem funkcyjnym.

Nowe wzmacniacze są bardzo ciche (maksymalnie 51dBA) i zamknięte są w obudowach rack wysokości 2U. Wzmacniacze są dostępne u polskiego dystrybutora – firmy ESS Audio.

Dystrybutor: ESS Audio