Logowanie

Dynacord MXE5 – wydajna instalacyjna cyfrowa matryca audio 24x24 z DANTE

Dynacord MXE5 – wydajna instalacyjna cyfrowa matryca audio 24x24 z DANTE

Marka Dynacord prezentuje nowoczesną matrycę miksującą MXE5 o znakomitych parametrach audio i najniższej latencji na rynku! Dynacord MXE5 jest pierwszym modelem z nowej serii wydajnych matryc audio z obsługą DANTE.

Ewolucja kultowej marki audio trwa nadal. Po wprowadzeniu przez markę Dynacord na rynek znakomitych, wydajnych końcówek mocy serii IPX i TGX oraz oprogramowania do systemów dźwiękowych SONICUE, na do oferty w linii profesjonalnych rozwiązań elektronicznych dołącza nowa, wydajna cyfrowa matryca audio o znakomitych parametrach audio i potężnych możliwościach niezwykle szybkiego DSP.

Dynacord MXE5 Matrix mix engine by Dynacord TPC 1 5 

Najnowsza matryca MXE5 marki Dynacord to:

- najwyższa jakość dźwięku - zarówno dla dystrybucji tła muzycznego, jak i podczas zastosowań koncertowych, - kontrola nad systemem i nadzór dla szerokiego zakresu zastosowań,

- zestaw zaawansowanych funkcji zapewniający profesjonalne możliwości miksowania i routingu dźwięku,

- pełna integracja z oprogramowaniem SONICUE.

Dynacord MXE5 Matrix mix engine by Dynacord TPC 1 rear connectors

Dynacord MXE5 jest pierwszą matrycą miksującą w nowej serii produktów matrycowych MXE. Ta wydajna matryca audio 24x24 oferuje funkcje routingu i miksowania, z 12 analogowymi wejściami mikrofonowo-liniowymi, 8 wyjściami liniowymi i 24 kanałami Dante IN oraz OUT. Jednocześnie MXE5 służy jako centrala komunikacyjna dla wszystkich urządzeń peryferyjnych opartych na protokole IP i zapewnia wszechstronny nadzór nad wszystkimi funkcjami systemu dźwiękowego.

 

Gotowy do szerokiego zakresu zastosowań

Dynacord MXE5 jest przeznaczony dla firm produkcyjnych i nagłośnieniowych oraz projektantów i integratorów systemów, którzy wymagają najwyższej jakości tła muzycznego i bezkompromisowego dźwięku live. To idealny wybór dla instalacji obejmujących stadiony i obiekty sportowe, centra kongresowe, konferencyjne i wszelkie sale widowiskowe, kościoły oraz duże obiekty edukacyjne. Firmy nagłośnieniowe mogą również wdrażać MXE5 podczas wydarzeń na żywo, jako główny procesor audio, stanowiący obok wzmacniaczy wyposażenie systemów rack.

Dynacord MXE5 Matrix mix engine by Dynacord TPC 1 2 

Najwyższa jakość dźwięku

MXE5 korzysta z zaawansowanych procesorów DSP, zapewniając doskonałą jakość dźwięku i potężny zakres dynamiki. Zawdzięcza to wysokiej częstotliwości próbkowania 96 kHz i najniższemu w branży opóźnieniu sygnału - poniżej 0,22 ms! Wiodąca technologia DSP firmy Dynacord zapewnia także wyjątkowo niski poziom zniekształceń (<0,002 dB THD+N) i stosunek sygnału do szumu wynoszący ponad 118 dB. 

Stworzony do miksowania i routingu

MXE5 oferuje szereg funkcji nie tylko jako potężna matryca, ale także jako menedżer systemu i kontroler OCA z pełnymi możliwościami monitorowania i nadzoru. Ponadto może służyć również jako kontroler zestawów głośnikowych, wyposażony w technologię FIR-Drive. Integracja z innymi systemami jest możliwa za pomocą wtyczek, które umożliwiają modernizację istniejących systemów w celu zwiększenia ich wydajności, począwszy od wtyczki do systemu QSC Q-SYS. MXE5 obejmuje również całą infrastrukturę sieciową, z przesyłem sygnału DANTE i sterowaniem zgodnym z AES70 bez konieczności instalowania zewnętrznych kart.

Dynacord MXE5 obsługuje 24 kanały wejściowe i 24 kanały wyjściowe z profesjonalnym przetwarzaniem i takimi funkcjami, jak miksowanie stref, dynamiczna korekcja (!), linia opóźniająca, kompresja, limiter sygnału, tryb priorytetu (ducker), de-esser i inne. W najbliższej przyszłości pojawią się dodatki, które będą obejmowały rozszerzoną konfigurację DSP, automatyczny mikser, eliminację echa akustycznego (AEC), automatyczną kontrolę wzmocnienia (AGC) i kontrolę hałasu otoczenia (ANC).

Wiadomo, że krytycznymi cechami w instalacjach i dźwięku koncertowym jest niezawodność i bezawaryjne działanie – Dynacord potraktował te cechy jako fundament konstrukcji matrycy MXE5. Dzięki wyposażeniu w dwa redundantne porty OMNEO pozwala ona na pełną elastyczność i integrację z sieciami o różnej architekturze. Dynacord MXE5 jest wyposażony w osiem portów kontrolnych GPIO i zawiera wbudowany filtr wieloemisyjny, dzięki czemu matryca jest idealna do sterowania poprzez sieci Wi-Fi. 

Dynacord MXE5 Matrix mix engine by Dynacord TPC 1 rear connectors DANTE

Zbudowany w oparciu o wszechstronne oprogramowanie

Dynacord MXE5 całkowicie integruje się z oprogramowaniem systemu dźwiękowego SONICUE, jednym z najpotężniejszych interfejsów oprogramowania w branży, oferując wszechstronne sterowanie i łatwą, intuicyjną obsługę. Dzięki SONICUE MXE5 może być przypisany do indywidualnych ustawień użytkownika / administratora, z przyznanymi prawami zarządzania i konfiguracji GPIO.

Dynacord MXE5 Matrix mix engine by Dynacord TPC 1 LCD pannel HD

Opcjonalny panel dotykowy LCD TPC-1 ma niskoprofilową obudowę i jest wyposażony w wyświetlacz HD o dużym kontraście o przekątnej 5,7 cala. Dzięki uniwersalnemu gniazdu montażowemu (UE, Wielka Brytania, USA) i zasilaniem przez ethernet (PoE), można go łatwo zamontować i zainstalować. Dynacord TPC-1 jest zarządzany i dowolnie konfigurowany przez SONICUE, gdzie można zaprojektować panele użytkownika z różnymi funkcjami.

Dostępność matrycy Dynacord MXE5 jest przewidywana na lato 2020 roku. Więcej informacji na stronie dystrybutora.

Dystrybutor: Audio Plus