Logowanie

Darmowe tutoriale Genelec G Learning Lab z obsługi programu Genelec GLM 4, kalibracji i konfiguracji monitorów już w sierpniu!

Darmowe tutoriale Genelec G Learning Lab z obsługi programu Genelec GLM 4, kalibracji i konfiguracji monitorów już w sierpniu!

Genelec od wielu lat jest jednym z liderów i największych innowatorów rynku monitorów studyjnych. Prócz dopracowanej konstrukcji akustycznej monitorów, od roku 2006 możemy skorzystać również z niezwykle funkcjonalnego oprogramowania GLM pozwalającego konfigurować, kalibrować monitory do akustyki pomieszczenia oraz zarządzać systemem monitorowym. Już w sierpniu rusza program edukacyjny Genelec G LearningLab. Będzie to seria tutoriali skupiająca się na oprogramowaniu GLM, służącym do zarządzania zestawami Genelec.

Sesje szkoleniowe pt. “6 steps to creating your Sonic Reference”, będą się odbywały z użyciem najnowszej wersji oprogramowania GLM 4, która jest obecnie w fazie beta testów.

G LearningLab to narzędzie edukacyjne, które ma na celu pomóc osobom zajmującym się pracą z dźwiękiem w zrozumieniu zasad tworzenia wysokiej jakości materiałów audio. G Learning Lab jest łatwo dostępny poprzez stronę internetową Genelec i oferuje szeroką gamę filmów, tutoriali, instrukcji i publikacji akademickich. Artyści, twórcy muzyki, realizatorzy dźwięku i integratorzy systemów znajdą wartościowe dla siebie materiały edukacyjne – od podstaw po zaawansowane publikacji o charakterze naukowym.

Począwszy od 4 sierpnia, uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć serię sześciu tutoriali dotyczących oprogramowania GLM. W tutorialach omówione zostaną wszystkie etapy działań - od ustawienia, przez kalibrację po sterowanie systemem monitorów studyjnych - zapewniające referencyjny obraz dźwiękowy. Sesje odbędą się w języku angielskim i będą powtarzane o kilku porach dnia, tak, żeby uczestnicy z różnych stref czasowych mieli szansę wziąć w nich udział. Uczestnicy będą zachęcani do zadawania pytań i udziału w sesji Q&A pod koniec każdego tutorialu. Każdy, kto weźmie udział w minimum czterech tutorialach otrzyma certyfikat i będzie brał udział w losowaniu, w którym do wygrania jest para monitorów RAW 8320 i zestaw GLM.

GLM miał swoją premierę w 2006 i opierając się na wielu badaniach i danych ze studiów z całego świata, pozwala na integrację z inteligentnym DSP w ramach każdego monitora Genelec Smart Active Monitor. GLM umożliwia też tworzenie sieci monitorów i subwooferów oraz ich indywidualną konfigurację i kalibrację w odniesieniu do warunków akustycznych panujących w danym pomieszczeniu.

Tutoriale są skierowane zarówno do użytkowników oprogramowania GLM, jak i do osób, które chciałyby się dowiedzieć, w jaki sposób GLM może poprawić jakość ich pracy i dźwięku w studio. Podczas sesji zostaną poruszone wszystkie aspekty dotyczące oprogramowania GLM – od podstaw akustyki pomieszczeń i ustawienia monitorów, przez podstawowe i zaawansowane funkcje GLM, użycie GLM jako sterownika systemu monitorowania, aż po rozbudowane funkcjonalności oprogramowania. Sesje będą prezentowane na najnowszej wersji beta GLM 4, która oferuje kompatybilność 64 bit, nowy interfejs użytkownika i nowe funkcjonalności dla użytkowników monitorów Genelec SAM i subwooferów Genelec.

Dyrektor Zarządzający Genelec, Siamak Naghian: “Jakość dźwięku leży u podstaw procesu kreatywnego, dlatego posiadanie podstawowej wiedzy dotyczącej wyposażenia pomieszczenia w dobry system monitoringu jest bardzo ważne. G LearningLab jest zwieńczeniem ponad czterdziestoletniego doświadczenia, jakie zebraliśmy podczas edukowania naszych użytkowników i nie mogę sobie wyobrazić lepszego sposobu na świętowanie tej rocznicy niż wprowadzenie wersji oprogramowania, która otwiera przed naszymi użytkownikami zupełnie nowe możliwości”. Zarejestruj się na tutoriale GLM: www.genelec.com/events

Dystrybutor: Konsbud Audio