Logowanie

Sennheiser MKE 200 – nowy kompaktowy kierunkowy mikrofon do kamer, lustrzanek, aparatów bezlusterkowych oraz smartfonów i tabletów

Sennheiser MKE 200 – nowy kompaktowy kierunkowy mikrofon do kamer, lustrzanek, aparatów bezlusterkowych oraz smartfonów i tabletów

Sennheiser – czołowy producent rozwiązań audio najwyższej jakości – zaprezentował nowy kompaktowy mikrofon MKE 200 o wąskiej charakterystyce kierunkowej, który posiada wszystkie cechy niezbędne do tworzenia wideo z doskonałym dźwiękiem. Mikrofon może być używany nie tylko z kamerą, lustrzanką cyfrową lub aparatem bezlusterkowym, ale także ze smartfonem.

Sennheiser MKE 200 best mic for smartfon mirrorless digital camera SLR camera on SLR

Z mikrofonem Sennheiser MKE 200 wszystko jest proste: wystarczy go zamontować, podłączyć i można tworzyć produkcje wideo z najwyższej jakości dźwiękiem. „Dzięki MKE 200 możesz ulepszyć swoje nagrania, używając produktu firmy, której ufają profesjonaliści. Mikrofon jest niezwykle łatwy w użyciu i od razu uwidacznia dużą różnicę w jakości audio w porównaniu z mikrofonem wbudowanym w aparat lub smartfon” – powiedział Tobias von Allwörden z Sennheiser, który jest odpowiedzialny za portfolio produktów audio-wideo.

 Sennheiser MKE 200 best mic for smartfon mirrorless digital camera SLR camera opened

Przepis na lepszy dźwięk

Głównym czynnikiem, sprawiającym, że Sennheiser MKE 200 rejestruje dźwięk wysokiej jakości, jest zastosowana profesjonalna kapsuła. Nowy mikrofon został wyposażony w prepolaryzowaną elektretową kapsułę kierunkową o wąskiej charakterystyce superkardioidalnej, która zapewnia precyzyjne nagrywanie dźwięku pochodzącego z kierunku, w którym filmujesz. Dzięki charakterystyce superkardioidalnej, dźwięki poboczne na nagraniu są stonowane. W ten sposób, gdy mówi się do kamery, dźwięk jest zawsze czysty, a głos wyraźny. Układ wbudowanego wzmacniacza wstępnego akceptuje zasilanie od 2V do 10V, które jest podawane przez dołączony kabelek dedykowany do kamer i aparatów oraz drugi do podłączenia do smartfonów. Kapsuła ma sensownie dobraną czułość (20 mV/Pa, czyli -33 dB V/Pa) – popularne modele kamer, lustrzanki czy aparaty bezlusterkowe nie mają wbudowanych wysokiej jakości przedwzmacniaczy mikrofonowych. W takim przypadku wyższą jakość dźwięku zapewnia mikrofon o wyższej czułości :-) Szum własny mikrofonu Sennheiser MKE200 jak na tego typu konstrukcję jest bardzo niski – nie przekracza 20 dB SPL (A). Maksymalny poziom sygnału przenoszonego przez MKE200 przed przesterowaniem to 120 dB. Pasmo przenoszenia zawiera się w zakresie częstotliwości od 40 Hz do 20 kHz, pozwala więc zarejestrować pełne spektrum sygnałów.

Kapsuła jest zamontowana na wbudowanym wewnętrznym uchwycie antywstrząsowym (!), co sprawia, że wszelkie szumy związane z obsługą - szmery, które pojawiają się podczas dotykania aparatu lub smartfona - nie wpływają na rejestrowany przez mikrofon dźwięk.

 Sennheiser MKE 200 best mic for smartfon mirrorless digital camera SLR camera kotek

Zapomnij o szumie wiatru

Jedną z największych przeszkód podczas filmowania za pomocą aparatu lub smartfona w plenerze jest szum wiatru. Jednak Sennheiser MKE 200 gwarantuje czysty i wyraźny dźwięk dzięki profesjonalnej futrzanej osłonie przeciwwietrznej. Podczas filmowania wewnątrz, specjalna obudowa mikrofonu zapewnia wystarczającą ochronę przed podmuchami powietrza.

 Sennheiser MKE 200 best mic for smartfon mirrorless digital camera SLR camera smart

Kompaktowy towarzysz

Sennheiser MKE 200 jest zamontowany na zimnej stopce i działa bez baterii. Jest lekki i ma wbudowany uchwyt antywstrząsowy wewnątrz obudowy, a nie na zewnątrz, jak wiele innych mikrofonów. Gwarantuje to wytrzymałość, poręczność i dobre wyważenie konstrukcji, co ma znaczenie dla stabilizacji obrazu podczas nagrywania z użyciem gimbala. Przy wymiarach 69 x 60 x 39 mm mikrofon waży zaledwie 48g.

Sennheiser MKE 200 best mic for smartfon mirrorless digital camera SLR camera etui

Świetne akcesoria w komplecie

MKE 200 jest sprzedawany w komplecie z futrzaną osłoną przeciwwietrzną i dwoma nakręcanymi kablami połączeniowymi do lustrzanek cyfrowych lub aparatów bezlusterkowych (kabel TRS 3,5 mm) i smartfonów (kabel TRRS 3,5 mm). Do mikrofonu jest również dołączone etui do przechowywania.

Sennheiser MKE 200 będzie dostępny w Polsce w pierwszej połowie września w katalogowej cenie detalicznej 439 zł.

Dystrybucja: Aplauz Audio