Logowanie

RCF RDNet 4.0 – aplikacja do zarządzania systemami nagłośnieniowymi ze zintegrowanym modułem pomiarów akustycznych RDNet Measures

RCF RDNet 4.0 – aplikacja do zarządzania systemami nagłośnieniowymi ze zintegrowanym modułem pomiarów akustycznych RDNet Measures

RCF rozbił bank! Jako pierwszy producent na świecie oferuje darmową aplikację do zdalnego zarządzania systemami nagłośnieniowymi ze zintegrowanym modułem pomiarów akustycznych, strojenia i fazowania systemów nagłośnieniowych :-)

 RCF RDNet 4 0 belka

Nowa wersja RDNet 4.0 wnosi wiele nowych funkcjonalności oraz pozwala zautomatyzować wiele procesów podczas konfiguracji systemów nagłośnieniowych RCF. Skanując podłączone przez sieć RDNet elementy systemu nagłośnieniowego, program automatycznie importuje rozpoznane głośniki do głównego okna.

 RCF RDNet 4 0 summury rdnet4

Praca i stan każdego podłączonego modułu jest monitorowany, od napięcia prądu, temperatury, przez kąt pochylenia modułu w modelach wyposażonych w inklinometr, prędkość obrotową wentylatorów (w modelach wyposażonych w wentylator) po wskazania poziomu sygnału i przesterowanie sygnału.

 RCF RDNet 4 0 entiresystem

Z poziomu RDNet użytkownik ma w każdym module i subbasie bezpośredni dostęp do wszystkich funkcji DSP, jak wzmocnienie Gain, ustawienie wartości opóźnienia (Delay), ustawienie 8-pasmowej korekcji, wybór wartości filtrów kompensacyjnych (Air, Array Correction) oraz ustawienia korekcyjnych filtrów FIR.

A to dopiero początek imponujących możliwości systemu RDNet, bo z pojedynczych elementów można tworzyć większe struktury, grupy jak nagłośnienie FOH, out-fill, front-fill, in-fill, delay – wszystko z niezależnymi ustawieniami parametrów DSP. W ramach każdej grupy można definiować podgrupy z niezależnymi ustawieniami.

 RCF RDNet 4 0 RDNet Measures

Absolutną nowością jest sekcja pomiarów akustycznych RDNet Measures. Jest to zaawansowany 4-wejściowym dwukanałowy analizator dźwięku FFT zdolny do pomiaru magnitudy, fazy, RTA, koherencji i odpowiedzi impulsowej. Funkcjonalność analizatora obejmuje rozpiętość zakresów pochodzących z analizatora opóźnienia, generatora wielu sygnałów oraz zintegrowanego miernika/loggera SPL z narzędziami do kalibracji. Do wykonania zadania dopasowania czasowego i fazowego systemu nagłośnieniowego nie jest potrzebne zewnętrzne oprogramowanie! Warto podkreślić, że RDNet Measures działa z każdym interfejsem audio ze sterownikami ASIO – również z ASIO4ALL :-) I może posłużyć do wystrojenia i zfazowania systemu dowolnej marki...

Zapraszamy do zapoznania się z poniższym filmem z podpisami w języku polskim prezentującym możliwości aplikacji i systemu RDNet 4.0.

Aplikacja jest do pobrania ze strony https://service.rcf.it/en/group/area-riservata/software-download. Wymagana jest rejestracja użytkownika.

Dystrybutor: Arcade Audio