Logowanie

36. TEC Awards – nominacje z dystrybucji ESS Audio

36. TEC Awards – nominacje z dystrybucji ESS Audio

Niewiele firm dystrybucyjnych może się poszczycić taką ilością nominacji do najważniejszej nagrody technologicznej w naszej branży – TEC Awards. W tegorocznej 36. edycji z oferty ESS Audio nominowanych zostało 9 urządzeń w 6 kategoriach .Kiedy poznamy wyniki?

 

Organizatorzy targów muzycznych NAMM Show, z powodu trwającej pandemii zdecydowali się w tym roku zorganizować wirtualny tydzień “Believe in Music” (18-22.01.2021). Będzie to globalne spotkanie mające na celu zjednoczenie i wspieranie ludzi, którzy wnoszą muzykę do świata. Więcej informacji o tej imprezie znajdziecie na stronie: https://www.namm.org

Zarejestrować można się tu: https://attend.believeinmusic.tv/

Podczas tej imprezy (w piątek 22.01. o godzinie 23:00 polskiego czasu) poznamy zwycięzców 36. TEC Awards (Technical Excellence & Creativity Awards). Oto nominacje z dystrybucji ESS Audio.

 

Sprzęt wzmacniający - Studio i nagłośnienie

JBL DSi 2.0

tec nominated jbl dsi

Seria DSi 2.0 to aż sześć nowych modeli w technologii DriveCore a każdy z nich oferuje cztery kanały. Przy 8 ohmach modele SA4 i SA4-D oferują 4 x 350W, MA4 i MA4-D - 4 x 700W a LA4 i LA4-D - 4 x 1200W. DSi 2.0 pracują również w trybie 2- i 4- ohmowym. Mogą również być mostkowane.
Litera „D” oznacza wersje z protokołem Dante/AES67, idealne np. do zastosowania np. w systemach dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Dysponują bezkonkurencyjnym, wbudowanym procesorem DSP 96kHz/32-bit floating-point oferującym filtry FIR, limitery, 8-kanałowe parametryczne EQ, delay i wszystko co niezbędne do optymalnego brzmienia. Dostępne są również gotowe dedykowane presety do wszystkich zestawów głośnikowych JBL.

LEA Professional Connect Series

tec nominated lea

Wszystkie wzmacniacze są wyposażone w wbudowany punkt WiFi z PoE, matrycę routująca dowolne wejścia z wyjściami i ustawieniem priorytetów, innowacyjny Smart Power Bridge pozwalający na mostkowanie w celu uzyskania wyższej mocy na danym kanale bez utraty liczby kanałów, mocny procesor 96 kHz/32 bit DSP z filtrami IIR (Linkwitz Riley, Butterworth), parametrycznym EQ dla każdego kanału, opóźnieniem 100 ms na kanał, zabezpieczeniami i limiterami, tryby pracy 4 i 8 omów, 70 V/100 V.Dostęp do wszystkich parametrów wzmacniaczy odbywać się może z dowolnego miejsca i za pomocą dowolnej platformy, poprzez przeglądarkę. Wszystkie dane, konfiguracje, presety, monitoring, raporty dostępne są także w chmurze.

 

Aplikacje audio i peryferia na smartfony i tablety

JBL Compact Connect App

tec nominated aplikacja jbl

Aplikacja JBL Compact Connect jest dedykowana do zestawu głośnikowego JBL EON ONE, który jest wyposażony w funkcję zdalnej kontroli za pomocą Bluetooth. Pozwala na szybkie i komfortowe ustawienia wszystkich funkcji i parametrów jakie są niezbędne do pracy. Za jej pomocą można sterować czterema kolumnami jednocześnie!

 

Słuchawki

AKG z serii K300

tec nominated sluchawki akg

Zamknięte słuchawki K361-BT i K371-BT zapewniają ponadstandardową, luksusową wręcz wygodę użytkowania i doskonały wygląd. Dają wolność tworzenia i słuchania, a dzięki wbudowanemu mikrofonowi, również i komunikacji. Słuchawki oferują największe w klasie, 50-milimetrowe przetworniki, skuteczność na poziomie 114dB SPL/V przy 1kHz oraz pasmo przenoszenia niespotykane dotąd w podobnych produktach (5 Hz - 40 kHz w K371-BT i 15 Hz - 28kHz w K361-BT). Oba modele są składane, a ich piękne wzornictwo i solidność konstrukcji również nie pozostawia złudzeń, że są to bezkompromisowe słuchawki dla najbardziej wymagających.

Austrian Audio Hi-X55

tec nominated Austrian Audio sluchawki Hi X55

Zamknięte wokółuszne słuchawki studyjne Hi-X55, oferują autorskie 44-milimetrowe przetworniki o wysokim wychyleniu pracy. Zakres częstotliwości od 5Hz do 29kHz, czułość 118 dBSPL/V.

 

Mikrofony – Nagrywanie

AKG Lyra

tec nominated lakg C44 Lyra

Wielokapsułowy mikrofon USB o jakości Ultra-HD jest idealny - do rejestracji, streamingu profesjonalnych podcastów na żywo, do nagrań muzyki, instrumentów i wokali, wideokonferencji czy po prostu na YouTube - dzięki doskonałemu dźwiękowi, czterem zoptymalizowanym trybom pracy i intuicyjnej regulacji. To narzędzie USB typu plug-and-play do komputerów PC / Mac i do mobilnych urządzeń z iOS i Androidem. Posiada wbudowane wyjście słuchawkowe, zapewnia brak opóźnień odsłuchu oraz pełną kontrolę głośności, poziomu sygnału z mikrofonu i wyciszenia.

Austrian Audio OC818

tec nominated Austrian Audio OC818

Wielkomembranowy, referencyjny mikrofon OC818 dysponuje m.in. ręcznie robioną, ceramiczną kapsułą CKR12, posiada zmienne charakterystyki kierunkowe z możliwością stworzenia i wgrania własnej, pozwala na zdalne sterowanie ustawieniami.

 

Nagłośnienie

JBL EON ONE Compact

tec nominated jbl eon compact

Eon One Compact to aktywny dwudrożny zestaw głośnikowy zasilany tradycyjnie oraz za pomocą szybko-wymiennych baterii pozwalających nawet na 12-godzinną pracę. Posiada wbudowany 4-kanałowy mikser Soundcraft’a z EQ, gotowymi presetami oraz efektami. Dysponuje najwyższą w klasie skutecznością (112dB) i pasmem przenoszenia (-10dB) w zakresie 37,5Hz - 20kHz.

Monitory studyjne

JBL 104-BT

tec nominated jbl 104BT

Kompaktowe monitory referencyjne z Bluetooth 5.0 posiadają 4,5-calowy przetwornik ze współosiowo umieszczonym 19-milimetrowym tweeter’em, 60W wzmacniacz klasy D i generują imponujące, jak na swój rozmiar, niskie częstotliwości o 60Hz.

Dystrybucja: ESS Audio