Logowanie

JBL Professional VTX A8 i VerTec VT4886 zagrał podczas gali Billboard Music Awards 2021

JBL Professional VTX A8 i VerTec VT4886 zagrał podczas gali Billboard Music Awards 2021

Tak się składa, że wiele najważniejszych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych w Stanach Zjednoczonych jest nagłaśnianych systemami JBL Professional. Nie inaczej stało się z tegoroczną galą Billboard Music Awards 2021, która odbyła się w Microsoft Theater w Hollywood.

Billboard Music Awards 2021 JBL VTX A8 JBL VerTec VT4886 inside 

Od 1990 roku Billboard Music Awards (BBMA) nagradza artystów, którzy mieli najwyższe notowania w branży muzycznej. W tym roku na scenie wystąpili między innymi The Weeknd, Doja Cat, P!nk i Twenty One Pilots.

W 2020 roku impreza odbyła się bez publiczności. Tegoroczną galę BBMA obsługiwała firma ATK Audiotek, która wykorzystała szereg rozwiązań marek należących do koncernu Harman Professional – JBL Professional, Crown Audio oraz AKG. W gali uczestniczyło ponad 500 osób zebranych na placu przed Microsoft Theatre.

Edycję Billboard Music Awards 2021 realizowała firma „Dick Clark Productions” założona przez prezentera radiowego i telewizyjnego Dicka Clarka. Potrzebny był skuteczny system audio, który nie wymagałby dodatkowej infrastruktury i pozostałby niewidoczny dla kamer. Specjaliści firmy ATK Audiotek sprostali wymaganiom i stworzyli warunki techniczne dla niezapomnianego widowiska zarówno dla artystów, jak i fanów. Firma wykorzystała techniki instalacji i rozwiązania firm JBL Professional, Crown Audio i AKG.

 Billboard Music Awards 2021 JBL VTX A8 JBL VerTec VT4886 small stage

"Zostaliśmy postawieni przed dużym wyzwaniem, nie mogliśmy stawiać żadnych konstrukcji, na których można by powiesić głośniki i światła" - powiedział Jeff Peterson, projektant PA, kierownik projektu i realizator FOH firmy ATK Audiotek. "Musieliśmy wykorzystać istniejące wieże oświetleniowe, które stoją na placu, co ograniczyło ilość ciężaru i wysokość, na który mogliśmy zawiesić system. Scena rozdania nagród była prostokątną platformą o wymiarach 6 x 12 metrów z ośmioma łukami wykonanymi z kratownic".

 JBL VTX A8 Array 4 original

W przypadku sceny zewnętrznej, Peterson i zespół instalacyjny ATK na wieżach oświetleniowych zawiesili system głośników JBL VTX A8 - zdobywcy najbardziej prestiżowej, ubiegłorocznej edycji nagrody technologicznej 35th TEC Award. Ich lekka konstrukcja i wysoka moc pozwoliły ekipie umieścić je na tyle wysoko i daleko od sceny, że nie były widoczne dla kamer, a jednocześnie dawały pełny dźwięk o równomiernym pokryciu.

JBL VerTec vt 4886 line array

Subwoofery JBL VTX S28 zapewniły wsparcie w zakresie niskich tonów, podczas gdy kompaktowe liniowe zestawy głośnikowe JBL VT4886, charakteryzujące się wysoką kierunkowością i zoptymalizowanym pokryciem poziomym, wzmocniły dźwięk w pierwszych kilku rzędach przed sceną. W rezultacie powstał opływowy, ale dynamiczny system, który docierał do całej widowni i dostarczał wysokiej jakości dźwięk dla różnych gatunków.

JBL Professional AC26 left Gray

Instalacja głośników w obszarze sceny, na której zostały rozdane nagrody, wymagała wyjątkowej pomysłowości ze względu na ograniczenia konstrukcyjne i wymagania estetyczne. Peterson zdecydował, że najlepszym wyborem dla tego obszaru będą dwudrożne głośniki JBL AC26 ze względu na ich ultrakompaktową konstrukcję, wysoką moc wyjściową oraz zoptymalizowaną charakterystykę. Aby mieć pewność, że system nagłośnienia będzie słyszalny, ale niewidoczny dla publiczności i kamer, ekipa instalacyjna zamontowała 12 głośników AC26 wewnątrz kratownic.

JBL VerTec 4889

Do nagłośnienia występów z małą widownią wewnątrz teatru, ATK wykorzystało system nagłośnieniowy obiektu, wyposażony w głośniki JBL Vertec 4889, które są standardem w wielu średnich i dużych obiektach koncertowych. Gośniki te, zbudowane w oparciu o najnowocześniejszą technologię i wyposażone w dwa niskotonowe woofery 15", cztery średniotonowe woofery 8" i trzy wysokotonowe drivery z trzycalową cewką umieszczone w falowodzie zapewniają niezawodną moc wyjściową w każdym miejscu.

Crown VRack for JBL VTX VerTec

ATK zasilił system za pomocą niezawodnych wzmacniaczy serii Crown VRack. Dostarczyli również m.in. mikrofony pojemnościowe AKG C414 do overheadów perkusyjnych.

Dystrybucja: ESS Audio