Logowanie

Praktyczne warsztaty z podstaw nagłaśniania i szkolenie z obsługi darmowego programu do pomiarów akustycznych Open Sound Meter

Praktyczne warsztaty z podstaw nagłaśniania i szkolenie z obsługi darmowego programu do pomiarów akustycznych Open Sound Meter

Zapraszamy na 2-dniowe warsztaty nagłośnieniowe dla początkujących. Program został tak ułożony, by zapewnić kompletny zakres wiedzy, informacji i umiejętności pozwalających przeprowadzić pełen proces realizacji koncertu lub eventu, od ustawienia i zestrojenia nagłośnienia, przez konfigurację miksera i omikrofonowanie, po miks frontowy i monitorowy. Warsztaty odbędą się we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie i Poznaniu.

Szkolenie jest przeznaczone przede wszystkim dla muzyków zespołów weselnych oraz DJ'ów, ale będzie wartościowym doświadczeniem również dla początkujących realizatorów i osób chcących się nauczyć dokonywać pomiary akustyczne RTA i odpowiedzi fazowej systemów nagłośnieniowych za pomocą darmowego programu Open Sound Meter oraz opanować podstawy strojenia systemów nagłośnieniowych.

2021 10 11 Open Sound Meter podstawy strojenia mikrofonowania miksowania

Pierwszym elementem warsztatów będzie właśnie obsługa darmowego programu do pomiarów akustycznych Open Sound Meter pozwalającego na pomiar częstotliwości RTA oraz fazy sygnału, co umożliwia prawidłowe zestrojenie elementów nagłośnienia jak fronty, subbasy, front-fill, out-fill i linia opóźniająca delay.

Kolejnym tematem warsztatów jest prawidłowa konfiguracja systemu nagłośnieniowego i praktyczne dopasowanie częstotliwościowe do warunków akustycznych sali, w której odbywa się koncert lub event i zestrojenie fazowe elementów systemu. Jednym z elementów będzie dopasowanie optymalnej konfiguracji subbasów do warunków panujących na przykład w sali weselnej oraz przykładowe konfiguracje subbasów (kardiodalna, end-fired).

Drugiego dnia zajmiemy się elementami mającymi wpływ na jakość miksu, zarówno frontowego, jak monitorowego – wszystko od strony praktycznej. Dlatego na początek poruszymy temat technik mikrofonowania oraz doboru odpowiednich mikrofonów do różnych instrumentów i zadań.

Następnie omówimy kompletny tor przetwarzania mikserów cyfrowych. Do dyspozycji będą takie modele, jak Soundcraft Ui24R, Soundcraft Si IMPACT, Behringer X32, Behringer XR18, Mackie DL32R i QSC TouchMix 16. Od strony praktycznej będą pokazane najważniejsze sposoby posługiwania się filtrami zaporowymi, korektorem parametrycznym, bramką, de-esserem, kompresorem i korektorem graficznym GEQ.

A dalej, to już tylko praktyka – techniki miksowania live, miksowanie torów monitorowych, radzenie sobie z pojawiającymi się problemami, tips&tricks itd.

Zajęcia będą się odbywać w godzinach 10:00 - 17:00. Koszt udziału w 2-dniowym warsztacie to 700 zł brutto. Terminy:

- 18-19. października 2021 – Wrocław

- 20-21. października 2021 – Kraków

- 8-9. listopada 2021 – Warszawa

- 15-16. listopada 2021 – Poznań

Zgłoszenia zawierające następujące dane:

- imię i nazwisko,

- miasto warsztatów,

- w których chcecie Państwo uczestniczyć,

- numer kontaktowy GSM,

- dane do faktury,

- posiadany / preferowany mikser,

prosimy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy do udziału!

Partnerem technologicznym warsztatów jest marka RCF i firma Arcade Audio. Pracować będziemy na zestawach głośnikowych RCF ART serii 7 i serii 9 oraz na modułach systemu liniowego HDL26-A.

Organizator: PortalNaglosnieniowy.eu