Logowanie

Sennheiser EW-DX – nowa generacja cyfrowych systemów bezprzewodowych

Sennheiser EW-DX – nowa generacja cyfrowych systemów bezprzewodowych

Sennheiser zapowiada premierę nowej serii cyfrowych systemów transmisji bezprzewodowej EW-DX! Rewolucji jest kilka – choćby to, że w ofercie marki Sennheiser pojawią się wreszcie 4-kanałow odbiorniki, modele z DANTE będzie można zasilić przez PoE, a ilość systemów bezprzewodowych mogących pracować jednocześnie sięga przeimponującej liczby nawet 293 kanałów w jednym paśmie przestrajania 88 MHz!

Podstawą transmisji bezprzewodowej nowej cyfrowej serii systemów bezprzewodowych Sennheiser'a EW-DX jest ultra precyzyjne radio z zaimplementowanymi algorytmami niwelującymi interferencje oraz znakomite kodeki ze zoptymalizowanym DSP pozwalającym zminimalizować latencję do 1.9 ms zapewniając absolutnie liniową odpowiedź fazową i dynamikę rzędu 134 dB. Nowa seria zapewnia kodowanie AES-256 oraz zarządzanie przez sieć LAN. Synchronizacja nadajników z odbiornikami odbywa się przez Bluetooth. System pracuje w zakresie 20 Hz – 20 kHz (-3 dB) i w zakresie temperatur od -10°C do +55°C oraz wilgotności do 95%.

 Sennheiser EW DX EM2 EM4 DANTE s

W serii znajdą się 2- i 4-kanałowe odbiorniki, nadajniki do ręki, body-pack i bazy do mikrofonów konferencyjnych.

Sennheiser EW DX SKM s

Nadajniki są z lekkiego stopu metali – modele do ręki i body-pack wyposażono w ekran LCD. Ciekawostką jest, że 2-kanałowe odbiorniki mają postać połowy szerokości obudowy rack 19” o wysokości 1U. Nadajniki są zasilane z dedykowanych akumulatorków lub baterii/akumulatorków AA, które zapewniają do 12 godzin nieprzerwanej pracy.

Sennheiser EW DX CHG 70 s

Do systemu Sennheiser EW-DX są dedykowane szybkie podwójne ładowarki CHG 70N - w 2 godziny dedykowane akumulatorki osiągają naładowanie 80%, po 3 godzinach 100%. 

 Sennheiser EW DX SK s

Zarówno odbiorniki, jak nadajniki mają zakres przestrajania 88 MHz. W standardowym trybie w w tym zakresie można zmieścić do 146 kanałów transmisji. W trybie Link Density Mode w 88 MHz dostępna liczba kanałów wzrasta do 293 (!!!). Przy mocy nadajników 10 mW skuteczny zasięg wynosi 100 metrów.

Ciekawostką jest dostępność dwóch modeli nadajników body-pack Sennheiser EW-DX SK – z tradycyjnym dla Sennheisera nakręcanym gniazdem mini-jack oraz model z 3-pinowym gniazdem mini-XLR. Będą również dwa modele nadajników do ręki – z włącznikiem Sennheiser EW-DX SKM-S i bez włącznika SKM.

 Sennheiser EW DX TS s

Nadajnik Sennheiser EW-DX TS dedykowany do mikrofonów konferencyjnych będzie dostępny w wersji z 3-pinowym gniazdem XLR i 5-pinowym gniazdem XLR. W interesujący sposób producent rozwiązał ładowanie akumulatorków BA 40 za pomocą indukcyjnej ładowarki CHG 2W. Można też nadajniki EW-DX TS przez przez USB.

 Sennheiser EW DX EM2 DANTE s

W przyszłym roku pojawią się 2- i 4-kanałowe modele z DANTE, przez które można zasilić odbiorniki przez PoE (!). Mniejszy EM2 prócz standardowego portu RJ45 dla komunikacji/sterowania będzie wyposażony w dodatkowe dwa złącza DANTE zapewniające redundancję lub pracujące w trybie switcha daisy chain.

 Sennheiser EW DX EM4 DANTE s

Imponujące możliwości prezentuje 4-kanałowy odbiornik Sennheiser EW-DX EM4, który będzie wyposażony w 4 konfigurowalne porty DANTE/sterowania z zasilaniem PoE. Dodatkowo, odbiornik EM4 ma na pokładzie splitter antenowy umożliwiający obsługę 16 kanałów i złącza antenowe IN o OUT pozwalające łączyć 4-kanałowe odbiorniki kaskadowo. Model 4-kanałowy ma wbudowany zasilacz, co w połączeniu z zasilaniem PoE zapewnia redundancję zasilania. Pełne PRO.

Oczywiście, z systemami EW-DX współpracują wszystkie główki Sennheiser'a i Neumann'a.

Pierwsze systemy Sennheiser EW-DX mają się pojawić w sprzedaży w 4. kwartale 2022. Modele z DANTE pojawią się w przyszłym roku. Więcej informacji na stronie producenta.

Dystrybutor: Aplauz Audio