Logowanie

Podstawy nagłaśniania - szkolenie z programu do pomiarów Open Sound Meter i warsztaty ze strojenia systemów nagłośnieniowych, warsztaty z mikrofonowania i warsztaty z miksowania live

Podstawy nagłaśniania - szkolenie z programu do pomiarów Open Sound Meter i warsztaty ze strojenia systemów nagłośnieniowych, warsztaty z mikrofonowania i warsztaty z miksowania live

Podstawy nagłaśniania – pod takim hasłem przewodnim zapraszamy na trzy jednodniowe warsztaty w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie. Warsztaty obejmują trzy potężne bloki tematyczne - pomiary i strojenie systemów nagłośnieniowych, techniki mikrofonowania oraz miksowanie koncertów lice i eventów. Warsztaty będą prowadzone od podstaw, ale również dla zaawansowanych użytkowników znajdzie się wiele interesujących i wartych uwagi elementów. Szczególnie w kwestii technik mikrofonowania!

Program został tak ułożony, by Uczestnicy od najistotniejszych podstaw zyskali szeroki zasób wiedzy i umiejętności niezbędnych do profesjonalnego zrealizowania nagłośnienia koncertu lub eventu. Pierwszego dnia czeka nas strojenie systemów nagłośnieniowych z nauką obsługi darmowego programu do pomiarów Open Sound Meter. Drugi dzień to techniki mikrofonowania – warunek szybkiego uzyskania dobrego miksu. Trzeci dzień to warsztaty z miksowania. Można wziąć udział w dowolnej ilości warsztatowych dni, jednak gorąco zachęcamy do udziały w pełnym cyklu :-) gdyż stanowi on kompletne przygotowanie do koncertu – od konfiguracji i wystrojenia systemu nagłośnieniowego, przez optymalne omikrofonowanie zespołu, po klarowny i dynamiczny miks na jednym z 6 modeli mikserów.

Pomiary akustyczne i strojenie systemów nagłośnieniowych

Pierwszego dnia każdy Uczestnik będzie mógł przeprowadzić strojenie systemu nagłośnieniowego i zfazować poszczególne jego elementy wykorzystując swój komputer z interfejsem audio i mikrofonem pomiarowym. W razie potrzeby będzie mógł również skorzystać z zestawów komputer + interfejs audio + mikrofon pomiarowy udostępnionych przez naszą redakcję. Omówimy poszczególne elementy systemu nagłośnieniowego, jak nagłośnienie frontowe, subbasy, front-fill, out-fill i linia opóźniająca delay. Kolejnym tematem warsztatów jest prawidłowa konfiguracja systemu nagłośnieniowego i praktyczne dopasowanie częstotliwościowe do warunków akustycznych sali, w której odbywa się koncert lub event i zestrojenie fazowe elementów systemu. Jednym z elementów będzie dopasowanie optymalnej konfiguracji subbasów do warunków panujących na przykład w sali weselnej oraz przykładowe konfiguracje subbasów (kardiodalna, end-fired).

Techniki mikrofonowania

Drugiego dnia, w części poświęconej technikom mikrofonowania live, będziemy mieli do dyspozycji kilkadziesiąt modeli mikrofonów - od najbardziej riderowych, przez nietuzinkowe „wynalazki”, po najnowocześniejsze konstrukcje na rynku. Po 2-godzinnym wprowadzeniu teoretycznym przejdziemy do praktycznej części, gdzie od strony praktycznej omówimy po kolei mikrofonowanie różnych instrumentów od fortepianu zaczynając, na wzmacniaczach gitarowych kończąc, zestawów perkusyjnych i różnych zespołów muzycznych – od zespołów wokalnych i chórów, po zespoły kameralne, orkiestry smyczkowe, dęte i symfoniczne. Do naszej dyspozycji będą muzycy grający na różnych instrumentach tak, by można było przekonać się o cechach różnych technik mikrofonowania na żywym materiale muzycznym.

Miksowanie koncertów live i eventów

Trzeciego dnia zajmiemy się elementami mającymi wpływ na jakość miksu, zarówno frontowego, jak monitorowego – wszystko od strony praktycznej. Będziemy wykorzystywać wiedzę zdobytą podczas drugiego dnia warsztatów „Techniki mikrofonowania”. Od strony praktycznej na wielośladowych sesjach koncertowych i eventowych będą pokazane najważniejsze sposoby posługiwania się filtrami zaporowymi, korektorem parametrycznym, bramką, de-esserem, kompresorem i korektorem graficznym GEQ. A dalej, to już tylko praktyka – techniki miksowania live, miksowanie torów monitorowych, miks na grupach i sposoby wykorzystania VCA/DCA, radzenie sobie z pojawiającymi się problemami, tips&tricks itd. Pośród mikserów oddanych do dyspozycji Uczestników warsztatów będą: Allen & Heath SQ5, Behringer WING, X32 oraz X-Air XR18, Mackie DL32R i DL16S oraz Soundcraft Vi1000, Si IMPACT i Ui24R.

Zajęcia będą się odbywać w godzinach 10:00 - 17:30. Koszty udziału:

- jeden dzień warsztatowy: 700 zł brutto,

- dwa dowolne dni warsztatowe: 1200 zł brutto,

- trzy dni warsztatowe: 1600 zł brutto.

W cenie warsztatów jest obiad. 

Terminy i lokalizacje warsztatów

Warszawa

- 8.08.2022 – obsługa Open Sound Meter + podstawy strojenia i konfiguracji nagłośnienia,

- 9.08.2022 – techniki mikrofonowania,

- 10.08.2022 – miksowanie koncertów live i eventów.

Wrocław

- 16.08.2022 – obsługa Open Sound Meter + podstawy strojenia i konfiguracji nagłośnienia,

- 17.08.2022 – techniki mikrofonowania,

- 18.08.2022 – miksowanie koncertów live i eventów.

Poznań

- 29.08.2022 – obsługa Open Sound Meter + podstawy strojenia i konfiguracji nagłośnienia,

- 30.08.2022 – techniki mikrofonowania,

- 31.08.2022 – miksowanie koncertów live i eventów.

Kraków

- 5.09.2022 – obsługa Open Sound Meter + podstawy strojenia i konfiguracji nagłośnienia,

- 6.09.2022 – techniki mikrofonowania,

- 7.09.2022 – miksowanie koncertów live i eventów.

Zgłoszenia zawierające:

- imię i nazwisko Uczestnika/Uczestników:

- kontaktowy numer GSM: 

- dane do faktury:

- lokalizację warsztatów:

- daty warsztatów:

prosimy przesyłać na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Organizator: PortalNaglosnieniowy.eu
Patron technologiczny: Arcade Audio