Logowanie

HK Audio POLAR 8 – kompaktowy wertykalny system liniowy z subbasem 8” i Bluetooth 5.0

HK Audio POLAR 8 – kompaktowy wertykalny system liniowy z subbasem 8” i Bluetooth 5.0

HK Audio rozszerzyło rodzinę swoich popularnych systemów POLAR o najmniejszego przedstawiciela rodziny – POLAR 8. To pierwszy system liniowy w rodzinie :-) Co oferuje?

 HK Audio POLAR 8 top module small

HK Audio POLAR 8 to niewielki, przenośny i uniwersalny wertykalny system liniowy zaprojektowany do zapewnienia wysokiej jakości dźwięku w niewielkich przestrzeniach. Cała seria jest tak zaprojektowana, by obsługa sprzętu była możliwie nieskomplikowana. Wszystkie modele dysponują wysokiej klasy modułem Bluetooth 5.0 do odtwarzania muzyki z możliwością sparowania dwóch urządzeń w system stereo dzięki funkcji TWS (True Wireless Stereo). Dodatkowo można skorzystać z wyjścia XLR Mix Out.

 HK Audio POLAR 8 sub 8 mixer top

Ponadto producent wyposażył POLAR 8 w niewielki, ale funkcjonalny mikser. Do dyspozycji są 2 kanały mikrofonowo-liniowe z gniazdami combo XLR/jack 1/4” i stereofoniczny kanał AUX z gniazdami RCA/cinch działający zamiennie z kanałem odtwarzacza Bluetooth. Dostępna jest główna regulacja głośności oraz regulacja poziomu subbasu Sub Level i sekcji wysokotonowej Treble dla dostosowania nagłośnienia do warunków nagłaśnianej przestrzeni.

 HK Audio POLAR 8 propagation

HK Audio POLAR 8 jest optymalny do nagłośnienia koncertów lub zapewnienia wysokiej jakości muzyki mechanicznej w kawiarniach, niewielkich restauracjach, w przyrestauracyjnych letnich ogródkach oraz podczas plenerowych imprez ogródkowych. Świetnie sprawdzi się również w niewielkich salach konferencyjnych, szkoleniowych czy lekcyjnych.

 HK Audio POLAR 8 top 6x2 5 angle open

HK Audio POLAR 12 i POLAR 10 to konstrukcje, w których za przetwarzanie wysokiego pasma odpowiadały wydajne 1-calowe drivery kompresyjne umieszczone w tubie o propagacji 120° x 30°, natomiast za reprodukcję pasma środkowego odpowiadało 6 przetworników 3”. HK Audio POLAR 8 jest wyposażony w 6 średnio-wysokotonowych przetworników 2,5”, które zapewniają propagację 120° x 45°. Za przetwarzanie niskich tonów odpowiada świetnie zaprojektowany wydajny woofer 8-calowy. System HK Audio POLAR 8 pracuje w zakresie 50 Hz – 20 kHz przy tolerancji +/-10 dB. Z wbudowaną w subbas końcówką o mocy 1200 W w szczycie (Peak) potrafi wytworzyć 118 dB max SPL Peak, przy czym dzięki konstrukcji kolumnowej na podwojenie odległości traci tylko 3 dB efektywności w przeciwieństwie do zestawów głośnikowych typu point source (źródło punktowe), jak modele POLAR 12 i POLAR 10.

 HK Audio POLAR 8 POLAR 10 POLAT 12

HK Audio POLAR 8 jest lekki – łączna waga to 18,5 kg, przy czym subbas waży 13 kg, sekcja wysokotonowa 3,2 kg, a przedłużenie sekcji wysokotonowej POLAR 8 Spacer 2,3 kg. Systemik ma maksymalną wysokość 202,9 cm, przy czym sekcja wysokotonowa może być montowana z przedłużeniem, lub bez – w zależności od potrzeby. Przydatna opcja, gdy stawiamy POLAR 8 na podwyższeniu.

 HK Audio POLAR 8 sub 8 rear

Więcej informacji na stronie producenta.

Dystrybutor: Lauda Audio