Logowanie

John Meyer z prestiżową nagrodą od stowarzyszenia SMPTE

John Meyer z prestiżową nagrodą od stowarzyszenia SMPTE

SMPTE® to międzynarodowe stowarzyszenie profesjonalistów medialnych, technologów i inżynierów. Przyznało ono John'owi Meyer'owi - współzałożycielowi, prezesowi i dyrektorowi generalnemu Meyer Sound prestiżowy Medal Samuela L. Warnera 2022 r. Zgodnie z oświadczeniem SMPTE, zaszczyt został przyznany „w uznaniu jego wkładu w projektowanie, pomiary i analizę elektroniki głośników kinowych do miksowania dźwięku w kinach, studiach referencyjnych i kolaudacyjnych i obiektów wystawienniczych”. Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się podczas gali SMPTE Awards, która odbędzie się 27 października w Loews Hollywood Hotel.

„Jestem głęboko wdzięczny za uznanie branży, które towarzyszy temu medalowi” – ​mówi John Meyer. „Z pewnością potwierdza moje osobiste zaangażowanie w doskonałość dźwięku filmowego, która jest pasją, która sięga mojego dzieciństwa. Zawsze doceniałem doświadczenie dobrego dźwięku w filmie – i denerwowało mnie, gdy było źle, co zbyt często się zdarzało. Zawsze myślałem, że mogłoby być lepiej, a realizacja tego była głównym celem mojej pracy życiowej”.

Kiedy Meyer i jego żona Helen założyli Meyer Sound Laboratories, Inc. w 1979 roku, reputacja młodej firmy jako innowacyjnej szybko zwróciła uwagę inżynierów dźwięku Francisa Forda Coppoli.

„Jednym z naszych pierwszych produktów był niestandardowy subwoofer do eksluzywnych pokazów filmu „Czas Apokalipsy”, wspomina Meyer, „i to był początek naszej wciąż trwającej relacji z Francisem i American Zoetrope. Jednak pełną linię dedykowanych głośników kinowych zaczęliśmy wprowadzać do oferty znacznie później, kiedy mogliśmy wykorzystać dojrzałą technologię z własnym zasilaniem. Chcieliśmy mieć pewność, że wprowadzimy na rynek coś znacznie lepszego i wierzę, że osiągnęliśmy ten cel. W tym względzie chciałbym podziękować wszystkim w Meyer Sound, od inżynierów R&D po techników montażu głośników. Wszyscy dzielą uznanie, które towarzyszy tej nagrodzie”.

 Meyer Sound acheron side full

W 2008 roku Meyer Sound przedstawił swoje plany wejścia na dedykowany rynek kinowy, demonstrując prototypowy system głośników pełnozakresowych w Skywalker Sound w hrabstwie Marin w Kalifornii. W następnym roku Meyer Sound wprowadził linię głośników ekranowych Acheron® wraz z głośnikami surround serii HMS™ i subwooferami kinowymi X-800™. Podobnie jak w przypadku wszystkich głośników Meyer Sound, cała linia kinowa oparta jest na technologii z własnym zasilaniem.

 

Głośniki kinowe Meyer Sound znalazły powszechną akceptację na rynku wystaw komercyjnych na całym świecie, a także w wybranych miejscach na ekskluzywne pokazy, takich jak prestiżowy teatr DGA w Los Angeles, prowadzony przez Director's Guild of America, czy Rose Theatre of Jazz w Lincoln Center, preferowane miejsce wielu premier filmowych w Nowym Jorku. Firma jest również obecna na głównych festiwalach filmowych, w szczególności na Telluride Film Festival, gdzie systemy Meyer Sound są prezentowane od ponad dekady. Ponadto systemy referencyjnych studyjnych monitorów odsłuchowych Meyer Sound działają obecnie w wiodących studiach postprodukcyjnych, w tym w Skywalker Sound, Pixar Studios i Newman Scoring Stage w Fox Studio Lot w Kalifornii, Warner Bros. De Lane Lea w Londynie i Rotor Film w Poczdamie w Niemczech.

Meyer Sound John Meyer Samuel L Warner Memorial Award

Medal im. Samuela L. Warnera, został ustanowiony w 1946 r. i jest sponsorowany przez Warner Bros.. Jest wyrazem uznania dla wybitnego wkładu w projektowanie i rozwój nowych i ulepszonych metod i/lub urządzeń do odtwarzania dźwięku w filmie, w tym na każdym etapie procesu. Wśród innych odbiorców znalazły się m.in. legendarny projektant dźwięku Walter Murch (2019); akustyk Neil A. Shaw (2016); pionier dźwięku przestrzennego Ray M. Dolby (1978); Stefan Kudelski, projektant przełomowych przenośnych rejestratorów NAGRA dla dźwięku filmowego (1967); i Harry F. Olsen, „ojciec założyciel” nowoczesnej inżynierii elektroakustycznej (1955).

 Dystrybutor: Polsound

O SMPTE®

Założona w 1916 roku firma SMPTE to globalne stowarzyszenie profesjonalistów medialnych, technologów i inżynierów pracujących w branży rozrywki cyfrowej. Towarzystwo wspiera zróżnicowane i zaangażowane członkostwo zarówno ze środowisk technologicznych, jak i kreatywnych, oferując szeroką ofertę edukacyjną, konferencje techniczne i wystawy, SMPTE Motion Imaging Journal oraz dostęp do bogatej sieci współpracowników niezbędnych do ich sukcesu zawodowego. Jako uznana na całym świecie organizacja normalizacyjna, SMPTE zapewnia również istotne ramy techniczne standardów inżynierskich i wytycznych, które umożliwiają bezproblemowe tworzenie, zarządzanie i dostarczanie mediów dla sztuki, rozrywki i edukacji na całym świecie.

 

O Meyer Sound

Założona przez Johna i Helen Meyer w 1979 roku firma Meyer Sound jest światowym liderem w dostarczaniu zintegrowanych rozwiązań do wzmacniania dźwięku, dźwięku przestrzennego, systemów akustycznych, referencyjnego monitoringu studyjnego i wysokiej klasy systemów nagłośnieniowych. Firma Meyer Sound, uznawana za pioniera technologii audio, jako pierwsza wprowadziła między innymi dedykowane procesory głośnikowe, pomiary niezależne od źródła, wielkoskalowe głośniki z własnym zasilaniem i kardioidalne subwoofery. Profesjonalna marka premium utrzymuje rygorystyczną kontrolę jakości w swoich projektach i skupia się na projektowaniu zrównoważonych rozwiązań nagłośnieniowych dla sal koncertowych, tras koncertowych i festiwali, domów modlitwy, kina, edukacji, biur korporacyjnych i miejsc użyteczności publicznej. Badania naukowe i rozwój innowacyjnych produktów przyniosły ponad 100 amerykańskich i międzynarodowych patentów oraz liczne nagrody branżowe. Meyer Sound z siedzibą w Berkeley w Kalifornii, to firma działającą na całym świecie, w której pracownicy są innowatorami, a różnorodność, równość i integracja są uwzględniane w miejscu pracy i społeczności.