Logowanie

Tascam Sonicview 24 i Sonicview 16 – małoformatowy 44-kanałowy mikser cyfrowy z DANTE

Tascam Sonicview 24 i Sonicview 16 – małoformatowy 44-kanałowy mikser cyfrowy z DANTE

Tascam postanowił wrócić na rynek cyfrowych mikserów ;-) Dzisiaj światową premierę mają dwa nowe modele - Tascam Sonicview 24 i Sonicview 16! Co je wyróżnia? Na przykład najniższa na rynku laten cja wynosząca 0,51 ms? Na przykład 32-bitowe przetworniki analogowo-cyfrowe i cyfrowo-analogowe i 56-bitowa zmiennoprzecinkowa architektura wewnętrznego przetwarzania FPGA (!!!)? I DANTE w standardzie, co w tej klasie sprzętu jest ewenementem. Zaciekawieni?

Podczas ubiegłorocznych targów ISE na niewielkim stoisku firmy Tascam pojawił się prototyp nowego miksera, który ma teraz swoją światową premierę - Tascam Sonicview 24 oraz jego mniejszy brat Sonicview 16. W tym niewielkim fizis drzemie imponująca maszyna.

 Tascam sonicview24 user

Producent zaprojektował Sonicview jako uniwersalna kompaktowa konsoleta koncertowa, studyjna, instalacyjna i broadcastowa przygotowana do rejestracji i odtwarzania. Oferuje bezkompromisową jakość toru audio i przejrzysty, świetnie zaprojektowany interfejs użytkownika z trzema 7-calowymi ekranami LCD, dzięki któremu obsługa jest intuicyjna i szybka.

 Tascam sonicview fpga

Miksery obsługują 40 kanałów mono, 2 kanały stereo i 4 stereofoniczne powroty z efektów. Szyny wyjściowe to 22 AUX/Group, 4 stereofoniczne szyny wysyłkowe na procesor efektów i główna szyna stereo. Mikser pracuje w częstotliwości próbkowania 96 kHz lub 48 kHz – w pierwszym przypadku umożliwia wybór spośród maksymalnie 160 źródeł wejściowych, a przy 48 kHz aż z 256 sygnałów wejściowych – jest to możliwe dzięki wbudowanemu pokładowemu portowi DANTE, lokalnym wejściom, wbudowanym rejestratorom CD/USB oraz dwom wielokanałowym portom rozszerzeń.

 Tascam sonicview hdia cls1 pcb

Tor przetwarzania kanałów wejściowych obejmuje 32-bitowe przetworniki pracujące z częstotliwością próbkowania 96 kHz. Przedwzmacniacze mikrofonowe w technologii HDIA o niezwykle niskim szumie własnym pozwalają przyjąć bez zniekształceń wysoki poziom sygnału sięgający +32dBu, co gwarantuje wysoki headroom.

sonicview interface2 v SD Card Rejestrator 

Tascam Sonicview 24 i Sonicview 16 ma w interesujący sposób rozwiązaną kwestię nagrywania – wielościeżkowy rejestrator co każde 60 sekund „zamyka” każdy nagrywany plik, by uniknąć problemu w razie utraty zasilania.

Tascam sonicview24 rozszerzenia 

Producent zadbał o możliwość wielopoziomowej integracji nowej konsolety – wyposażył ją w złącza synchronizacji Word Clock, port GPIO, dwa porty DANTE i dwa sloty na karty rozszerzeń. Tascam przygotował imponujący wybór kart rozszerzeń:

- 64-kanałowa redundantna karta MADI - optyczna i coaxialna/elektryczna,

- 64-kanałowa karta MADI coaxialna/elektryczna,

- 64-kanałowa karta DANTE/AES67,

- 16-kanałowa karta wejściowa i wyjściowa AES/EBU,

- 16-kanałowa karta wejściowa i wyjściowa analogowa,

- karta 32-ścieżkowego rejestratora na karty SD.

Tascam stagebox DANTE sb 16d rack right angle 

W ofercie znalazł się również stagebox SB-16D oparty na protokole DANTE oferujący 16 wejść i 16 wyjść. Producent przygotował również aplikację na urządzenia mobilne i na komputery do kontroli miksera i zarządzania jego pracą. Miksery mają pojawić się w Polsce już w lutym. Czekamy z niecierpliwością na testy! Więcej informacji na stronie producenta.

Dystrybutor: Polsound