Logowanie

Shure i Seervision - integracja Seervision Suite i sufitowego mikrofonu matrycowegoh Shure MXA920 Ceiling Array

Shure i Seervision - integracja Seervision Suite i sufitowego mikrofonu matrycowegoh Shure MXA920 Ceiling Array

Shure i szwajcarska firma Seervision zawiązały sojusz technologiczny. Efektem będzie integracja Seervision Suite z sufitowymi mikrofonami matrycowymi Shure. Połączenie technologii Shure i Seervision pozwala teraz na przekształcenie dowolnej istniejącej sali konferencyjnej, sali szkoleniowej, sali lekcyjnej HyFlex lub przestrzeni wielofunkcyjnej w w pełni zautomatyzowane hybrydowe miejsce spotkań.

Seervision to szwajcarska firma opracowująca innowacyjne oprogramowanie, dzięki któremu produkcja wideo jest zautomatyzowana i łatwa. Pierwotnie założony w ETH Zurich, pomysł na ulepszenie nagrywania wykładów na żywo rozrósł się do kwitnącego start-upu zatrudniającego ponad 30 pracowników. Obecnie Seervision Suite koncentruje się przede wszystkim na automatyzacji ogólnego przepływu pracy w studiach korporacyjnych i przestrzeniach hybrydowych, wydarzeniach scenicznych oraz przestrzeniach edukacyjnych. Seervision Suite bezproblemowo integruje się teraz z całym ekosystemem środowiska korporacyjnego lub wydarzenia scenicznego, aby zautomatyzować i uprościć procesy produkcji na żywo.

 Seervision Shure MXA920 Seervision Suite PTZ Cammera1

„Seervision oferuje innowacyjną technologię, która naprawdę poprawia jakość wideokonferencji, a dzięki temu partnerstwu z Shure jesteśmy podekscytowani, że możemy przyczynić się do stworzenia w pełni zautomatyzowanego workflow w przestrzeniach hybrydowych”. Powiedział Michel Baars, zastępca dyrektora ds. marketingu systemów zintegrowanych w Shure na Europę Zachodnią

 Seervision Shure MXA920 Seervision Suite PTZ Cammera3

Ta współpraca umożliwia teraz użytkownikom łączenie oprogramowania do automatyzacji kamer opartego na sztucznej inteligencji firmy Seervision z najnowocześniejszymi mikrofonami Shure w celu tworzenia adaptacyjnych i autonomicznych wideokonferencji i wydarzeń, które poprawiają wrażenia ze spotkań hybrydowych zarówno dla uczestników zdalnych, jak i osobistych.

Ten potężny dodatek do pakietu Seervision Suite pozwala na maksymalną elastyczność wideokonferencji, dostosowując się do dowolnej konfiguracji pomieszczenia bez potrzeby stałego rozmieszczenia siedzeń lub ustawień wstępnych. Wykorzystując informacje audio o położeniu pochodzące z mikrofonów matrycowych Shure, integracja została zaprojektowana do pracy z wieloma kamerami jednocześnie, automatycznie kierując kamerę na aktywnego mówcę i aktywnie przełączając się między wieloma uczestnikami, niezależnie od tego, czy siedzą, czy poruszają się swobodnie.

 Seervision Shure MXA920 Seervision Suite spot

Wykorzystując flagowe, nagradzane na całym świecie mikrofony Shure MXA920 Ceiling Array i wszelkiego rodzaju kompatybilne kamery PTZ, triggery audio i wizualne umożliwiają teraz użytkownikom doskonałe i autonomiczne wykadrowanie każdego rozmówcę w pomieszczeniu. Wspólne rozwiązanie ma na celu wypełnienie luki między uczestnikami zdalnymi i osobistymi, dzięki możliwości prezentacji prezenterów i uczestników przemawiających z bliska w czasie rzeczywistym.

Połączenie technologii firm Shure i Seervision umożliwia teraz przekształcenie dowolnej istniejącej sali konferencyjnej, sali szkoleniowej klasy HyFlex lub przestrzeni wielofunkcyjnej w pełni zautomatyzowane hybrydowe miejsce spotkań. 

„Jednym z naszych głównych celów pozostaje dostarczanie rozwiązań audio, które łatwo integrują się z innymi systemami konferencyjnymi, zapewniając uczestnikom spotkania efektywną komunikację. Seervision oferuje innowacyjną technologię, która naprawdę poprawia jakość wideokonferencji, a dzięki tej współpracy jesteśmy podekscytowani, że możemy przyczynić się do stworzenia w pełni zautomatyzowanego mechanizmu w przestrzeniach hybrydowych. Korporacje, rządy, szkolnictwo wyższe i inne organizacje mogą mieć współpracujący system AV, który umożliwia prawdziwą dyskusję niezależnie od tego, skąd uczestnicy dołączają do spotkania”. Michel Baars, zastępca dyrektora ds. marketingu systemów zintegrowanych w Shure na Europę Zachodnią

Nikos Kariotoglou, współzałożyciel i dyrektor generalny Seervision, powiedział: „Cieszymy się, że możemy współpracować z Shure, aby uzyskać najlepszy dźwięk z ich mikrofonów w połączeniu z naszym oprogramowaniem. Łącząc nasze funkcje automatyzacji i informacje dźwiękowe Shure o położeniu, pojawiły się teraz nieskończone możliwości uczynienia hybrydowych wideokonferencji bardziej wciągającymi niż kiedykolwiek wcześniej. Widzimy, że ta integracja umożliwia szeroki zakres przypadków użycia w środowiskach korporacyjnych i edukacyjnych, wyznaczając kolejny krok w kierunku naszego celu, jakim jest umożliwienie w pełni zautomatyzowanych produkcji AV”.

Dystrybutor: Polsound