Logowanie

Nowy showroom Genelec dystrybutora marki, firmy Konsbud Audio

Nowy showroom Genelec dystrybutora marki, firmy Konsbud Audio

W imieniu dystrybutora marki Genelec – firmy Konsbud Audio – zapraszamy do nowego profesjonalnego showroomu Genelec, w którym systemy monitorowe od formatu stereo, przez 2.1, surround 5.1, po Dolby Atmos 5.1.4 oraz rewolucyjny system kalibracji systemów monitorowych GLM będzie prezentować znakomity specjalista od sprzętu studyjnego - Jacek Majewski.

Genelec Polska Showroom testowe studio odsluchowe Dolby Atmos 5 1 4 3

Firma Konsbud Audio jest wyłącznym dystrybutorem fińskiej marki Genelec - producenta światowej klasy studyjnych monitorów odsłuchowych. Konsbud Audio stworzył wyjątkowe odsłuchowe studio demo zbudowane wg profesjonalnych założeń. Prezentowany jest w nim szeroki wachlarz rozwiązań Genelec, które od wielu lat są standardem w studiach telewizyjnych, filmowych kompleksach postprodukcyjnych, studiach muzycznych i radiowych, wozach transmisyjnych, a także w studiach domowych o domowych salach odsłuchowych.

Showroom został wyposażony w bogaty zestaw monitorów, które można odsłuchać w różnych konfiguracjach: od formatu stereo, konfiguracji 2.1, Surround 5.1, aż do Dolby Atmos 5.1.4. – w standardzie, który jest przyszłością słuchania muzyki. Dodatkowo na miejscu można się zapoznać z możliwościami i zasadą działania systemu kalibracji GLM – włącznie z wielokanałowymi standardami. Studio odsłuchowe jest wyposażone w wygodny system przełączania odsłuchów tak, by można przesłuchać i porównać różne modele.

Jako źródło dźwięku wykorzystywany jest system Avid Pro Tools HD z przetwornikiem MTRX Studio wraz z Dolby Atmos Renderer’em lub serwis streamingowy Apple Music. Dystrybutor – firma Konsbud Audio - zachęca do zabierania na testowe odsłuchy własnych materiałów referencyjnych w postaci plików WAV, sesji Pro Tools i itp.

Genelec Polska Showroom testowe studio odsluchowe Dolby Atmos 5 1 4 1

Showroom jest wyposażony w referencyjne monitory Genelec Smart Active Monitors z wbudowanymi procesorami DSP, w tym w trójdrożne, współosiowe monitory z serii The Ones, adaptacyjne systemy niskotonowe W371A oraz subwoofery. Znajdziemy również zestaw przeznaczony do słuchania muzyki w domowych pomieszczeniach, wyróżniający się charakterystycznym designem. Wszystkimi monitorami - a jest ich ponad 20, zarządza oprogramowanie GLM – Genelec Loudspeaker Manager, które służy do kalibracji oraz do tworzenia i zarządzania konfiguracją urządzeń.

Szczegółowy wykaz modeli dostępnych w showroomie:

  • 2-Way Classic Active Monitor: 8010A
  • 2-Way SAM™: 8320A, 8330A, 8340A, 8350A
  • 3-Way The Ones™ SAM™: 8331A, 8341A, 8351B, 8361A
  • SAM™ Woofer System: W371A
  • SAM™ Studio Subwoofer: 7350A i 7360A
  • Smart Active Loudspeaker Signature Series: 6040R

 GLM 4 2 ui screen

GLM – Genelec Loudspeaker Manager

Sercem stworzonego przez Konsbud Audio showroomu Genelec jest komputer z zestawem do kalibracji i oprogramowaniem Genelec Loudspeaker Manager. Za pomocą GLM można pogrupować monitory na dowolne zestawy od stereo do Atmos, wykonać kalibrację i zarządzać odsłuchem. GLM jest zintegrowany z procesorami DSP znajdującymi się w monitorach.

System automatycznej kalibracji jest autorskim rozwiązaniem Genelec, unikatowym na rynku urządzeń odsłuchowych i wielokrotnie nagradzanym za swoją uniwersalność, łatwość obsługi i skuteczność w zaawansowanej korekcji akustyki pomieszczenia. W procesie kalibracji dokonywany jest pomiar odpowiedzi impulsowej pomieszczenia w miejscu odsłuchu, niezależnie dla każdego z monitorów, następnie wyniki są wysyłane do serwera Genelec i tam analizowane przez nieustannie udoskonalone algorytmy. W następnym kroku, z serwera pobierane są dane do zaprogramowania procesorów DSP znajdujących się w każdym z monitorów i subwooferów, uwzględniające korekcję częstotliwości i opóźnień oraz dopasowanie poziomów dla kanałów układu Dolby Surround lub immersyjnego Dolby Atmos.

Proces kalibracji odbywa się automatycznie i sprowadza się do umieszczenia we właściwej pozycji mikrofonu pomiarowego i uruchomienia procedury kalibracji. W rezultacie, w ciągu kilku minut uzyskujemy wyrównanie odpowiedzi impulsowej pomieszczenia na poziomie nieosiągalnym nawet przy zaawansowanej adaptacji akustycznej pomieszczenia odsłuchowego. A w przypadku zestawów wielokanałowych można dodatkowo stworzyć warunki pozwalające uzyskać perfekcyjną scenę dźwiękową.

Sprzęt/Oprogramowanie

Apple Mac Mini M2, HD Native Thunderbolt, MTRX Studio, Avid Pro Tools|Ultimate, Dolby Atmos Renderer, Mbox Studio, S1 Control Surface, Pro Tools Dock, Genelec Calibration Kit, Genelec Loudspeaker Manager.

Siedziba

W showroomie Genelec firma Konsbud Audio wykonała profesjonalne prace adaptacyjne, poprzedzone odpowiednimi pomiarami i symulacjami, co w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem pozwoliło zaprojektować rozwiązanie optymalne, uwzględniające ograniczenia jakie nakładała na nas bryła budynku i rozmiar pomieszczenia. W rezultacie udało się uzyskać oczekiwany efekt akustyczny i estetyczny. Problemy, których nie mogła rozwiązać adaptacja zostały skutecznie zniwelowane przez system automatycznej kalibracji GLM.

Ten showroom z produktami Genelec powinien spełnić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników, ale również twórców pracujących w domowych studiach – został zaprojektowany dla wszystkich, którzy nagrywają, miksują, zajmują się masteringiem lub w jakikolwiek sposób przetwarzają dźwięk. Monitory Genelec są precyzyjnym i wiarygodnym narzędziem do kontrolowania dźwięku podczas pracy, ale też i dla odbiorców domowych, chcących cieszyć się muzyką reprodukowaną w najwyższej jakości. W imieniu Konsud Audio serdecznie zapraszamy do skorzystania z możliwości przetestowania tego zacnego środowiska odsłuchowego!

Kontakt: Jacek Majewski - +48 785 50 40 90, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wizytę w showroomie można również umówić poprzez stronę internetową - pod adresem http://genelecshowroom.pl znajdziecie wszystkie potrzebne informacje.

Adres: ul. Torowa 8, 05-500 Nowa Iwiczna

Dystrybutor: Konsbud Audio