Logowanie

Neumann NDH 30 Black Edition – zwycięzca TEC Award Winner 2023 w nowej odsłonie

Neumann NDH 30 Black Edition – zwycięzca TEC Award Winner 2023 w nowej odsłonie

Na rynku pojawiła się szczególna edycja Black Edition otwartych słuchawek Neumann NDH 30, które zwyciężyły w tegorocznej edycji TEC Award. Słuchawki te w krótkim czasie zdobyły uznanie i popularność wśród wielu realizatorów oraz stały się podstawowymi słuchawkami do miksowania i masteringu w studiach na całym świecie. Jakie jest źródło tego sukcesu marki Neumann?

 Neumann NDH 30 Black Edition Packaging Open Neumann Headphone MR

Jednym z kluczowych czynników sukcesu tego modelu jest zgodność dźwięku z monitorami studyjnymi Neumann z linii KH. Model Neumann NDH 30 oferuje taką samą liniową charakterystykę co monitory studyjne tego producenta, co sprawia, że te słuchawki są niezawodnym narzędziem do monitorowania, miksowania i masteringu, a także doskonałym punktem odniesienia w kwestii brzmienia. Ponadto precyzyjna trójwymiarowa scena generowana przez ten model sprawia, że słuchawki NDH 30 świetnie sprawdzają się również produkcji dźwięku binauralnego. Podobnie jak w przypadku zamkniętych słuchawek NDH 20, Neumann spełnił jeszcze jedno życzenie użytkowników: dodał czarną wersję kolorystyczną.

 Neumann NDH 30 Black Edition WhiteFond Neumann Headphone MR

Klucz do sukcesu

Wysokiej jakości konstrukcja NDH 30 ze stali sprężynowej i aluminium, a także wysoki komfort użytkowania są w dużej mierze takie same jak w przypadku zamkniętych NDH 20 – pierwszych słuchawek marki Neumann. Jednakże NDH 30 mają konstrukcję otwartą, co oznacza, że dynamiczne przetworniki 38 mm działają jak dipole akustyczne. Pozwala to na optymalne wykorzystanie ich świetnych właściwości dźwiękowych: niezwykle szybkiej reakcji na transjenty, precyzyjnego basu, niepodkoloryzowanej średnicy i przejrzystych wysokich tonów. Innymi słowy – słuchawki Neumann NDH 30 nie podbarwiają dźwięku, ale odtwarzają sygnał 1:1.

 Neumann NDH 30 Black Edition Macro 2 Neumann Headphone MR

Bezkompromisowa precyzja

Neumann NDH 30 swoją doskonałą liniowość zawdzięczają między innymi absorberom, selektywnym pod względem częstotliwości, które eliminują nadmierne akcentowanie wysokich częstotliwości, prowadzące do błędnych decyzji dotyczących miksu w wielu innych słuchawkach. Na przykład NDH 30 dokładnie pokaże, czy głos jest stłumiony, czy też wymaga de-essera.

Rozdzielczość przestrzenna również jest imponująca. NDH 30 umożliwia ostrą jak brzytwa lokalizację w panoramie stereo i uwydatnia głębię miksu. Aby zminimalizować przesłuchy kanałowe, słuchawki są dostarczane z wysokiej jakości kablem, który jest wewnętrznie symetryzowany.

 Neumann NDH 30 Black Edition Macro 7 Neumann Headphone MR

Część wyjątkowej rodziny

Dzięki wysokiej liniowości i szczegółowości, słuchawki Neumann NDH 30 są brzmieniowo zbieżne z monitorami Neumanna. Miksy rozpoczęte w domu lub w trasie za pomocą NDH 30 można bezproblemowo kontynuować w studiu na głośnikach serii KH i odwrotnie. Słuchawki Neumann NDH 30 idealnie nadają się również do sprawdzania kompatybilności słuchawek i tworzenia przestrzennych miksów (w tym do VR i gier). Ponieważ spójność i niezawodność są kluczowe w miksowaniu i masteringu, słuchawki Neumann NDH 30 są produkowane z niezwykle wąskimi tolerancjami, dzięki czemu każda para słuchawek brzmi dokładnie tak samo.

Neumann NDH 30 Black Edition Macro 5 Neumann Headphone MR 

Seria NDH Black Edition

Przy okazji premiery nowej wersji kolorystycznej NDH 30, Neumann poinformował, że obydwa modele - NDH 20 i NDH 30 w wersji Black Edition - zostaną stałą propozycją w ofercie firmy obok klasycznych wersji w kolorze srebrnym. Słuchawki Black Edition są dostarczane w specjalnie zaprojektowanym pudełku i zawierają symetryczny kabel zapewniający lepszą separację kanałów. 

Neumann NDH 30 Black Edition Folded Neumann Headphone MR

Cena i dostępność

Słuchawki NDH 30 Black Edition będą dostępne w Polsce w IV kwartale 2023 r. w cenie katalogowej 2949 zł.

Kluczowe cechy:

- pasmo przetwarzania - 12 Hz - 34 kHz,

- impedancja - 120 Ohm,

- czułość (@1 kHz/1 Vrms) - 104 dB SPL,

- maksymalna szczytowa moc wejściowa - 1 W,

- maksymalna ciągła moc wejściowa - 200 mW,

- zniekształcenia THD @1 kHz / 100 dB SPL - 0,03%,

- długość kabla - 3 m,

- znakomita liniowość i reakcja transjentowa,

- wysoka rozdzielczość przestrzenna,

- kompatybilność dźwięku i miksu z monitorami Neumann KH-Line,

- wysoki, długotrwały komfort,

- symetryczny kabel w zestawie (odłączany),

- składana konstrukcja. 

Więcej informacji na stronie producenta.

Dystrybucja: Aplauz Audio 

O firmie Neumann

Firma Georg Neumann GmbH, znana jako "Neumann.Berlin", jest czołowym producentem mikrofonów studyjnych i twórcą takich legendarnych modeli jak U 47, M 49, U 67 i U 87. Od momentu założenia w 1928 roku firma zdobyła liczne międzynarodowe nagrody za innowacje technologiczne. Od 2010 r. Neumann.Berlin rozszerzyła swoją ofertę w zakresie przetworników elektroakustycznych, monitorów studyjnych, głównie do zastosowań telewizyjnych i radiowych, nagraniowych oraz produkcji audio. Georg Neumann GmbH jest częścią grupy Sennheiser od 1991 roku i jest reprezentowany na całym świecie przez sieć spółek zależnych Sennheiser i partnerów handlowych. Więcej na stronie: www.neumann.com.

O firmie Sennheiser

Wizją firmy Sennheiser jest kształtowanie przyszłości audio. Idea ta jest oparta na ponad 70-letniej kulturze innowacji, głęboko zakorzenionej w sposobie działania firmy. Założona w 1945 firma Sennheiser pozostaje przedsiębiorstwem rodzinnym, które dziś jest czołowym producentem słuchawek, mikrofonów i bezprzewodowych systemów transmisji dźwięku. Od 2013 roku firmą zarządzają Daniel Sennheiser i dr Andreas Sennheiser – przedstawiciele trzeciego pokolenia rodziny. W 2018 roku grupa Sennheiser wygenerowała sprzedaż na poziomie 710,7 milionów euro. Więcej informacji o firmie na stronie www.sennheiser.pl