Logowanie

Shure SM7DB – ikoniczny mikrofon z wbudowanym przedwzmacniaczem +28 dB

Shure SM7DB – ikoniczny mikrofon z wbudowanym przedwzmacniaczem +28 dB

Shure SM7B to ikona świata studyjnego, radiowego i podcastów. By odpowiednio wzmocnić sygnał tego mikrofonu przede wszystkim do mowy, trzeba dysponować nietanim niskoszumnym przedwzmacniaczem mikrofonowym najlepiej o wzmocnieniu Gain rzędu nawet +65 dB. Wielu użytkowników SM7B decydowało się na zakup tzw. boosterów, ale nie zawsze to rozwiązanie gwarantowało odpowiednią jakość. Shure postanowił uprościć sytuację wprowadzając na rynek mikrofon SM7B z wbudowanym przedwzmacniaczem mikrofonowym – tak oto powstał SM7DB! Mikrofon dokładnie taki sam, jak SM7B, a jednak nieco bardziej funkcjonalny.

 Shure SM7dB pack box

Najnowsza wersja SM7DB stanowi idealną odpowiedź na potrzeby podcasterów, streamerów i mobilnych muzyków – szczególnie w połączeniu z najnowszym 1-kanałowym interfejsem audio Shure MVX2U takie rozwiązanie będzie gwarantować jakość Shure i odpowiedni poziom wzmocnienia sygnału! Shure SM7DB oferuje trzy poziomy czułości – nominalną -59 dB jak w klasycznym SM7B oraz dwi czułości po załączeniu wbudowanego preampu ustawiane dedykowanym przełącznikiem Preamp Switch: -41 dB (wzmocnienie +18 dB) oraz -31 dB (wzmocnienie +28 dB). Co ciekawe, posiadając Shure SM7DB nie musimy korzystać z wbudowanego prempu zasilanego napięciem Phantom +48V. Z przełącznikiem Bypass i bez podłączonego zasilania Phantom SM7DB jest klasycznym SM7B ;-)

Shure SM7dB switch 

Shure SM7DB posiada identyczne regulacje, jak SM7B:

- przełącznik Bass Rolloff - aby zredukować niskie pasmo

- Presence Boost – pozwala uzyskać jaśniejszy dźwięk w średnich częstotliwościach, co wpływa na klarowność głosu.

Shure SM7dB rear

Shure SM7DB oferuje identyczne zalety, jak klasyczny SM7B z tym, że można go bez straty jakości używać nawet z niedrogimi interfejsami audio. Oto wspólne cechy obu modeli:

- doskonałe tłumienie zakłóceń elektromagnetycznych, ochrona przed zakłóceniami szerokopasmowymi emitowanymi przez monitory komputerowe,

- zawieszenie pneumatyczne kapsuły praktycznie eliminuje przenoszenie hałasu mechanicznego,

- wysoce skuteczny filtr pop eliminuje potrzebę dodatkowej ochrony przed spółgłoskami wybuchowymi, nawet w przypadku bliskich wokali lub narracji,

- mocowanie klamrowe z nakrętką mocującą do łatwego montażu i demontażu zapewnia precyzyjną kontrolę pozycji mikrofonu,

- klasyczna kardioidalna charakterystyka kierunkowości, jednolita w całym zakresie częstotliwości i symetryczna względem osi mikrofonu zapewnia maksymalne tłumienie i minimalne koloryzowanie dźwięków spoza osi,

- wytrzymała konstrukcja i doskonałe zabezpieczenie przetwornika gwarantuje wyjątkową niezawodność.

 Shure SM7dB side2

Nawet, jeśli masz dobrze wyposażone studiom ale chciałbyś zyskać mobilność i możliwość nagrywania na słynnym Shure SM7B w terenie na zwykłym interfejsie do laptopa – wówczas idealnym połączeniem będzie nowy SM7DB. Chyba, że zdecydujesz się na na połączenie SM7DB z nowoczesnym 1-kanałowym interfejsem audio Shure MVX2U na USB C!

Shure SM7dB side

Mikrofony są już dostępne na rynku w rekomendowanej cenie detalicznej 2799 zł brutto. Ale warto zainteresować się promocyjnymi zestawami, w których na przykład mikrofon Shure SM7DB wraz z interfejsem Shure MVX2U kosztuje zaledwie 3199 zł!

Więcej informacji na stronie producenta.

Dystrybutor: Polsound