Logowanie

Meyer Sound ULTRA-X80 i ULTRA-X82 – bardzo mocny aktywny zestaw głośnikowy typu point source

Meyer Sound ULTRA-X80 i ULTRA-X82 – bardzo mocny aktywny zestaw głośnikowy typu point source

Tam, gdzie system liniowy się niekoniecznie sprawdzi, tam nadal królują klasyczne zestawy punktowe głośnikowe. Świat docenił już doskonałość serii ULTRA z modelami ULTRA-X20 i ULTRA-X40 za rewelacyjne brzmienie i świetne dopasowanie do różnych zastosowań. Teraz nadszedł czas na coś naprawdę mocnego – ULTRA-X80, który oferując to samo znakomite brzmienie oferuje aż 141 dB Max SPL! Jesteście na to gotowi? B-)

 Meyer Sound ULTRA X80 logo

John Meyer – twórca marki i główny konstruktor w Meyer Sound od zawsze kładzie ogromny nacisk na takie projektowanie zestawów głośnikowych, by oferowały liniowa odpowiedź częstotliwościową i fazową – utrzymanie tych parametrów gwarantuje naturalne brzmienie pozwalając wiernie oddać dźwiękowo nagłaśniane zespoły, instrumenty i wokalistów. Nie inaczej jest z najnowszym modele ULTRA-X80 – to kontynuacja wszystkich zalet, do których przyzwyczaiły nas głośniki serii ULTRA. Wbudowane końcówki mocy zapewniają optymalne zasilenie przetworników. Do tego wyposażenie w złącza analogowe i w protokół MILAN sprawiają, że ULTRA-X80 będzie się znakomicie integrować przez platformę zarządzania systemem Meyer Sound Nebra z pozostałymi modelami ULTRA oraz systemem liniowym PANTHER.

 Meyer Sound ULTRA X80 rear

Meyer Sound ULTRA-X80 to potężny zestaw głośnikowy zbudowany na bazie dwóch przetworników 12” i drivera ciśnieniowego z cewką 4” umieszczonego w rotacyjnej tubie. Do dyspozycji są dwa modele różniące się propagacją tuby i efektywnością:

- ULTRA-X80 – dyspersja tuby 95° x 40°, 141 Max SPL,

- ULTRA-X82 - dyspersja tuby 50° x 40°, 142 Max SPL.

Waga tego zestawu głośnikowego to 59 kg.

 Meyer Sound ULTRA X80 connectors

Złącza zasilania (Neutrik powerCON TRUE1) i złącza sieciowe MILAN (etherCON) oraz zabezpieczone wejście analogowe jak i cała konstrukcja zapewniają odporność na wilgoć i pył.

 Meyer Sound ULTRA X80 hero

Zestawy głośnikowe Meyer Sound ULTRA-X80 oraz ULTRA-X82 znakomicie się sprawdzą we wszelkich instalacjach, jako główne nagłośnienie niewielkich i średnich koncertów, a także jako dopełnienie systemu liniowego PANTHER jako bardzo wydajny side-fill na duże sceny, jako in-fill, out-fill czy jako strefa delay. 

Meyer Sound ULTRA X80 front

Nowe zestawy będą dostępne w zamówieniach od czerwca tego roku, a pierwsze dostawy są spodziewane na początku przyszłego roku. Więcej informacji na stronie producenta.

Dystrybutor: Polsound