Byli pracownicy AKG założyli nową firmę - Austrian Audio.
AKG zostało założone w Wiedniu w 1947 roku i stało się częścią Harmana w 1994 roku. Następnie rozwijało się cały czas pod parasolem konceru, który został przejęty przez Samsunga.
Harman ogłosił plany restrukturyzacyjne, które najprawdopodobniej poskutkują zmniejszeniem etatów, a dokładnie o 650 w USA i Europie.
Dlatego grupa pracowników AKG, postanowiła opuścić konglomerat i założyć nową firmę audio, która także będzie miała swoją siedzibę w Wiedniu - Austrian Audio.
Na nowe ciało składać się będzie dokładnie 17 inżynierów i 6 pracowników managementu.
Więcej informacji na temat nowej firmy możecie znaleźć na ich stronie internetowej TUTAJ.