Na polskim rynku pojawi się za kilka tygodni nowa seria cyfrowych wzmacniaczy mocy Behringer NX. W jej skład wchodzą modele NX1000 oraz NX3000.
NX charakteryzuje się przede wszystkim zwiększoną wydajnością, w porównaniu do konwencjonalnych projektów wzmacniaczy, emitując przy tym znacznie mniej ciepła, co z kolei nie wymaga montowania w obudowie masywnych radiatorów i ciężkich transformatorów toroidalnych, stosowanych zwykle w tradycyjnych wzmacniaczach. Dlatego nowe wzmacniacze cechują się niewielką wagą: NX1000 - 3,3kg, a NX3000 - 3,5kg.
Dzięki limiterowi "Zero-Attack” osiągnięto maksymalny poziom sygnału na wyjściu, przy równoczesnej doskonałej ochronie przed przeciążeniem.
Najważniejszą nowinką w nowej serii jest technologia SMART SENSE (kompensacja impendancji). Opanowuje ona moc generowaną przez wzmacniacz klasy D, zapewniając znacznie lepszą charakterystykę w pełnym zakresie częstotliwości, z bardzo dynamicznym basem i jeszcze gładszą reprodukcją w obrębie wysokich częstotliwości. Uzyskany wynik wzmocnienia nie jest już zależny od rzeczywistego obciążenia na wyjściu, gdyż jest przekładany idealnie liniowo właśnie dzięki kompensacji impedancji. Konstrukcja w serii NX ma również znacznie wyższy współczynnik tłumienia, zapewniający lepszą kontrolę wzmacniacza nad głośnikiem, co zapewnia lepszą reprodukcję dźwięku, szczególnie w obszarze niskich częstotliwości.
Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.
Dystrybutor: SoundTrade