Włoska firma dBTechnologies prezentuje VIO W12T – aktywny napędzany wzmacniaczem 1600 W RMS klasy D Digipro G4, współosiowy monitor estradowy typu wedge. Jest to 2-drożna konstrukcja z głośnikiem LF 12" i HF 1,3" z 3-calową cewką. Zaskakująca jest efektywność nowego monitora – niezależnie od typu pomiaru, Max SPL sięga...
...niesamowitych wartości 137,5 dB / 138 dB (!). To, w połączeniu z wysokiej klasy brzmieniem sprawia, że nowy monitor znakomicie sobie poradzi na profesjonalnych scenach. Co więcej – konstrukcja została tak przemyślana, że dBTechnologies VIO W12T można wykorzystać nie tylko jako monitor estradowy, ale również jako nagłośnienie główne małych scen, konferencji, czy jako element dogłośnienia większych scen w postaci elementów side-fill, in-fill, fron-fill czy out-fill. Jedno jest pewne – nowa konstrukcja znakomicie dopełnia serię profesjonalnych systemów nagłośnieniowych VIO!

dBTechnologies VIO W12T przetwarza pasmo w zakresie 60 Hz – 16 kHz przy spadku 6dB w dole. Jest to możliwe między innymi dzięki zastosowaniu customowego przetwornika 12” z cewką o średnicy 3”. Świetną opcją jest rotacyjna tuba 60° x 40° - w połączeniu z gniazdami montażowymi i uchwytami m.in. U-Bracket oraz akcesoriami SA-WT, monitor można nie tylko montować na statywie, ale również podwieszać dowolnie regulując kąt nachylenia dla uzyskania optymalnego pokrycia nagłaśnianej przestrzeni czy strefy.

Niskoprofilowa obudowa wykonana z wysokogatunkowej gęstej sklejki pokrytej odpornym na zadrapania lakierem poliuretanowym oraz solidny stalowy grill zapewniają trwałość w najtrudniejszych warunkach pracy. Przy wymiarach 550 mm x 360 mm x 490 mm monitor waży 22.5 kg.
Wbudowane DSP pracujące w 96 kHz zawiera szybkie filtry FIR gwarantujące liniowa odpowiedź fazową, monitoring impedancji w czasie rzeczywistym i zdalną kontrolę przez RDNet. Opcjonalnie można zainstalować gniazda DANTE lub A2Net. W pamięci można zapisać presety dla różnych konfiguracji. Chłodzenie jest rozwiązane hybrydowo – pasywnie za pomocą radiatora konwekcyjnego oraz za pomocą wbudowanego wentylatora.

Monitor dBTechnologies VIO W12T stanowi istotny krok naprzód dla użytkowników systemów dBTechnologies VIO – ale nie tylko - wymagających dużej mocy, szerokiego pasma i wysokiej jakości reprodukcji dźwięku na scenie. Dzięki komponentom wysokiej klasy (neodymowe driver’y, wzmacniacz klasy D, zaawansowany DSP), precyzyjnej i przemyślanej konstrukcji obudowy z możliwościami montażowymi oraz kompatybilności z sieciami cyfrowymi RDNet, A2Net lub DANTE, model ten oferuje elastyczność i moc niezbędną w profesjonalnych zastosowaniach. Może być szczególnie atrakcyjny dla firm rentalowych, domów kultury, zespołów, jak również dla instalatorów stałych systemów nagłośnienia. Więcej informacji na stronie producenta.
Dystrybutor: SoundTrade