Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 983.
Logowanie

dBTechnologies VIO ponownie wybrano do nagłośnienia festiwalu Sanremo 2019

dBTechnologies VIO ponownie wybrano do nagłośnienia festiwalu Sanremo 2019

Owocność i komfort pracy na systemie VIO produkowanym przez dBTechnologies potwierdziła się w ponownym wyborze go na nagłośnienie Festiwalu Piosenki Włoskiej San Remo 2019.

Festiwal miał miejsce na początku lutego 2019 r. w osławionym teatrze Ariston w San Remo, miejsce to jest gospodarzem wielu ważnych krajowych i międzynarodowych wydarzeń. Stacja RAI mając na uwadze zapewnienie najwyższej jakości dźwięku na jednej z najbardziej wyczekiwanych i popularnych imprez transmitowanych we włoskiej telewizji, bazując na świetnych doświadczeniach w trakcie ubiegłorocznej edycji festiwalu ponownie podjęła decyzję o zaangażowaniu systemu dBTechnologies VIO.

dBTech VIO Sanremo 3

Do nagłośnienia wybrano moduły VIO L210 i subwoofery VIO S118, docenione szczególnie za wszechstronność, moc i jakość dźwięku – ogółem najwyższej klasy wydajność. Nagłośnienie obiektu o szczególnych cechach architektonicznych wymagało złożonej konfiguracji systemu umożliwiającej pokrycie nie tylko płyty głównej, lecz także balkonów, a nawet korytarzy i głównego wejścia, których zbagatelizować nie wolno przez wzgląd na ulokowanie tam czerwonego dywanu, przeznaczonego dla VIP-ów, mediów i fanów.

dBTech VIO Sanremo 1dBTech VIO Sanremo 2

W trakcie Sanremo Music Festival 2019 zastosowano następującą konfigurację systemu: 16 VIO L210 (po 8 na stronę) jako główne nagłośnienie, a jako centerfill użyto 3 VIO L210, balkon pokryto dźwiękiem również z użyciem 16 sztuk VIO L210 (po 8 na stronę) i dopełniono kolejnymi dwoma paczkami. Za delay posłużyły 4 egzemplarze VIO L210 (po 2 na stronę). 41 modułów VIO L210 wsparło 8 subwooferów VIO S118, z czego 6 podzielono na obie strony głównego systemu, a dwa dodatkowo umieszczono na balkonie.

dBTech VIO Sanremo 5

System w identycznej konfiguracji zostanie wykorzystany w ramach Sanremo Young, programu poświęconego najmłodszym talentom. Materiał z teatru Ariston emitowany będzie przez pięć tygodni w każdy piątek.

dBTech VIO Sanremo 7

Oficjalnym dystrybutorem dBTechnologies w Polsce jest SoundTrade | www.soundtrade.pl
Strona dBTechnologies: www.dbtechnologies.com