Logowanie

d&b audiotechnik T10, Ci90, SL-SUB, B22 i MAX2 ze wzmacniaczami D80 nagłośniły Mistrzostwa Europy w Gimnastyce Sportowej

d&b audiotechnik T10, Ci90, SL-SUB, B22 i MAX2 ze wzmacniaczami D80 nagłośniły Mistrzostwa Europy w Gimnastyce Sportowej

Niecały miesiąc temu w szczecińskiej Netto Arenie odbyły się ósme Mistrzostwa Europy w Gimnastyce Sportowej. Niemalże 300 zawodników z 39 krajów zmagało się w kilkunastu konkurencjach.

dbaudiotechnik nettoarena 1

Wydarzenie sportowe o takiej skali wymaga solidnego nagłośnienia zdolnego równomiernie pokryć dźwiękiem całą halę. Mimo, że sprzęt marki d&b audiotechnik kojarzony jest w Polsce głównie z dużymi koncertami oraz instalacjami stałymi w teatrach i salach, na całym świecie jest również z powodzeniem wykorzystywany do realizacji w halach i na stadionach. Odpowiedzialna za nagłośnienie w Netto Arenie firma Audio Company zdecydowała się właśnie na zastosowanie systemu opartego o sprzęt d&b audiotechnik.

dbaudiotechnik nettoarena 2 

Ogromne wydarzenie wymagało też intensywnych przygotowań i zastosowania złożonego systemu. Bazując na modułach d&b audiotechnik z serii T, Audo Company stworzyła system podzielony na kilka sekcji, tak aby nagłośnić poszczególne części obiektu. Właściciel firmy, Wojciech Pelczyk podsumowuje: „było dla nas ogromną przyjemnością i zarazem wyzwaniem realizować wydarzenie o tak dużej skali, z dumą możemy pochwalić się, że udało nam się spełnić oczekiwania organizatorów, w czym pomogło nam wieloletnie doświadczenie i wybór odpowiedniego sprzętu. Ten sukces oczywiście nie miałby miejsca gdyby nie zespół zaangażowany w ten projekt”.

dbaudiotechnik nettoarena 6 

„Ważnym elementem, branym pod uwagę podczas projektowania systemu, był warunek jak najmniejszej ilości powracającego dźwięku na maty, gdzie rywalizują zawodnicy. Dlatego też zastosowaliśmy wiele kierunkowych źródeł propagujących energię dokładnie w miejsca, które zajmowała publiczność. Za emisję niskich częstotliwości odpowiadały subbasy skonfigurowane w trybie kardioidalnym. Za pomocą oprogramowania SMAART wyrównaliśmy głośność wszystkich źródeł, a następnie zestroiliśmy je fazowo. System d&b sprawdził się wzorowo”, dodaje Adam Zawadzki, współwłaściciel i projektant systemu nagłośnienia.

dbaudiotechnik nettoarena 4 

W trakcie Mistrzostw Europy w Gimnastyce Sportowej 2019 wykorzystano system o następującej konfiguracji:

dbaudiotechnik nettoarena T10 7 

System główny: 24 x d&b audiotechnik T10

Outfill: 10 x d&b audiotechnik T10

Infill: 2 x d&b audiotechnik Ci90, 2 subwoofery d&b audiotechnik SL-SUB (po lewej i prawej stronie) oraz 3 subwoofery d&b audiotechnik B22 (na środku)

Frontfill: 2 x d&b audiotechnik MAX2 ze wzmacniaczami d&b audiotechnik D80

dbaudiotechnik nettoarena Ci90 8 

Do nagłośnienia podestu do występów z muzyką, podium i loży sędziowskiej użyto ośmiu egzemplarzy d&b audiotechnik MAX15 napędzanych wzmacniaczami d&b audiotechnik D6 i D12.

dbaudiotechnik nettoarena max15 12 

Strona d&b audiotechnik: www.dbaudio.com
Dystrybucja: Konsbud Audio | konsbud-audio.pl