Logowanie

Setki urządzeń ONZ w sieci AMX SVSI

Setki urządzeń ONZ w sieci AMX SVSI

Każdego roku w Pałacu Narodów, będącym siedzibą Biura Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie, odbywa się ponad 10 tysięcy spotkań! Zapewnienie dystrybucji sygnałów audio-wideo tej skali byłoby niewiarygodnie trudne lub wręcz niemożliwe przy użyciu tradycyjnych matryc HDMI/HDBaseT. Dlatego projektanci systemu AV sięgnęli po sprawdzone rozwiązanie pioniera i lidera rozwiązań „AV over IP” - system SVSI od AMX.

Obiekt wyposażony został w systemy konferencyjne, setki monitorów oraz wyświetlaczy e-ink oraz ogromnych rozmiarów 1,5-pikselowy ekran LED o wymiarach 9x4 m. Całość instalacji wymagała wykorzystania 44 km umieszczonego pod podłogą okablowania.

screens.tmb large 3

Każdy ekran z ośmiuset stanowisk połączony jest przy wykorzystaniu infrastruktury opartej o system AMX SVSi.Skala projektu postawiła przed twórcami instalacji liczne wyzwania. Jak powiedział Jack De Keyser z Media Vision - mamy setki ekranów obsługiwanych jednocześnie przez system AMX SVSi. Wymaga to rozbudowanego routingu i przełączania na ogromną skalę, ale AMX podołał temu wyzwaniu. System AMX SVSi odpowiada za dystrybucję wideo jednostek konferencyjnych. Dzięki temu, że tak jak nasze monitory jednostek konferencyjnych jest on zgodny z HDCP, nie ma żadnych problemów, gdy prelegent przychodzi z własnym urządzeniem czy też gdy chcesz uruchomić dowolny materiał multimedialny lub film.

N2400 2048px original

Dodatkowo system AMX obsługuje 14-calowe ekrany przewodniczących oraz kamery 4K wyposażone w zmiennoogniskowe obiektywy z 46-krotnym zbliżeniem. 

Na tym jednak nie koniec. W pomieszczeniu tłumacza migowego znajduje się kolejna kamera. Rejestruje ona gesty tłumacza. Obraz może być dowolnie wysłany np. na duży ekran LED w scenariuszu picture-in-picture lub jako źródło pełnoekranowe do wybranych monitorów przy stanowiskach zebranych dyplomatów.

Więcej informacji na stronie producenta.

Dystrybutor: ESS Audio