Logowanie

System nagłośnieniowy L-Acoustics w sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Zambrowie

System nagłośnieniowy L-Acoustics w sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Zambrowie

Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Lutosławskiego w Zambrowie wybudowała salę koncertową i wyposażyła ją w najwyższej klasy nagłośnienie L-Acoustics oraz zestaw mikrofonów Electro-Voice.

Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia im. W. Lutosławskiego w Zambrowie działa od 1980 roku - początkowo jako filia placówki w Łomży, a od połowy lat 80. jako samodzielna jednostka. Uczniowie szkoły z powodzeniem biorą udział w konkursach regionalnych i ogólnopolskich, a wielu jej absolwentów kontynuuje naukę w szkołach muzycznych wyższego stopnia i koncertuje na polskich i europejskich scenach. Od 2020 roku szkoła dysponuje profesjonalną salą koncertową, wyposażoną m.in. w system nagłośnieniowy L-Acoustics.

Nowo wybudowana sala koncertowa przy PSM w Zambrowie jest wynikiem osobistego zaangażowania dyrektora Krzysztofa Witkowskiego. „Prezentacja osiągnięć uczniów jest elementem niezbędnym w edukacji muzycznej. Obycie ze sceną, prezentacja swoich umiejętności, walka z tremą – to bardzo ważne elementy edukacji uczniów.” – mówi dyrektor Witkowski. – „W związku z tym sala koncertowa powinna zapewniać możliwie najlepsze warunki akustyczne i techniczne. Powinna posiadać odpowiednią akustykę oraz właściwe wyposażenie sceny: nagłośnienie i oświetlenie.”

Audio Plus L Acoustics Szkola Muzyczna Zambrow front 

W sali zainstalowano urządzenia, z którymi uczniowie będą się stykać w przyszłości podczas pracy zawodowej. Dlatego jako system nagłośnienia widowni i sceny zostały wybrane rozwiązania firmy L-Acoustics oraz Electro-Voice. System nagłośnieniowy bazuje na punktowych, szerokopasmowych zestawach głośnikowych L-Acoustics serii X. Zakres niskich częstotliwości uzupełniają dwa zestawy niskotonowe L-Acoustics SB18i, a jako frontfill wykorzystywane są współosiowe zestawy L-Acoustics 5XT. Całość systemu zasilają wzmacniacze mocy L-Acoustics LA4X wyposażone w procesory DSP.

 Audio Plus L Acoustics Szkola Muzyczna Zambrow small szm zambrow 3

Ponadto w ramach wyposażenia sceny uczniowie mają do dyspozycji system mikrofonów bezprzewodowych RE3 marki Electro-Voice, przy czym mogą używać zarówno mikrofonów doręcznych, jak i nadajników typu bodypack z mikrofonami nagłownymi. Zestaw sprzętu, jakim dysponuje Szkoła, uzupełnia szeroki wybór mikrofonów instrumentalnych marki Electro-Voice z serii PL oraz ND.

 Audio Plus L Acoustics Szkola Muzyczna Zambrow small szm zambrow 14

„Profesjonalna sala koncertowa to marzenie wielu szkół muzycznych. Ale decyzja o budowie sali koncertowej nie może być tylko zachcianką dyrektora – musi on mieć wsparcie całego środowiska szkoły. Już na etapie projektu trzeba zadbać o rozwiązania i sprzęt techniczny możliwie najwyższej jakości, bo sala koncertowa nie jest tylko na teraz, ale będzie służyła następnym pokoleniom.” – podsumowuje Witkowski.

 Audio Plus L Acoustics Szkola Muzyczna Zambrow small szm zambrow 24

Realizacja instalacji: Audio Plus